Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

2020 - Rokiem śmierci Internetu

Recommended Posts

Falkhor    63
Internet zbliża się do swoich granic - powiedział Yoshihiro Onishi, zastępca dyrektora w ministerstwie komunikacji. Nowa sieć będzie według niego niezbędna w roku 2020.

Nad Internet2 pracuje ponad 200 uczelni, instytucje rządowe oraz prywatne firmy takie jak Cisco Systems czy Sun Microsystems. Jak łatwo się domyślić, bycie jednym z współtwórców następcy internetu niesie za sobą same korzyści.

Dopiero po kilku latach Internet2 odniósł pierwszy spektakularny sukces - wiosną 2004 udało się osiągnąć transmisję danych na poziomie 6,25 Gb/s. Trzy lata później Japończycy podnieśli poprzeczkę osiągając szybkość 9,08 Gb/s. Bardzo możliwe, że właśnie dlatego postanowili pożegnać się ze swoimi zagranicznymi kolegami i samemu stworzyć następcę internetu.

Plotki głoszą, że Internet2 wystartuje w okolicach roku 2012-2013, wraz z następcą Visty.

Źródło - Wiadomości w Interia.PL

Wow... To znaczy 'wow' dlatego, że to aż tak późno :) Sądziłem, że trochę prędzej. Ale do rzeczy - siec o transferze 6,25 Gb/s (gigabitów)... 9... a moze i więcej? Ech, co by to się działo :)

Mnie interesuje także to, że ma to być TAŃSZY net. I powszechny.

Co Wy na to? :)

Megg    9

Tańszy i powszechny!! :)

Internauci by się cieszyli ale czy to nie doprowadzi do tego że jeszcze więcej rzeczy będzie można załatwić nie ruszając się w domu? Powstaną nowe, lepsze ciekawsze gry itd?

Falkhor    63

Megg, na pewno ciekawse GRY :) Boooo więcej ludzi będzie mogło w nie porać bez lagów (opóźnień). Zmieni się handel - będziesz mogłą kupować filmy w necie i szybko je sobei ściągać, tak samo płyty z muzyką - CENY polecą na łeb na szyję. OBY :) Do tego jeszcze komunikacja - wideorozmowy przede wszystkim :) Dlatego dobrze Japończycy mówią - tu trzeba wymienić chyba wszystko, bo obecne serwerownei nie wytrzymałyby TAKIEGO ruchu...

Gothka =)    0

I już nikt nie będzie wychodził z domu skoro wszystko będzie można załatwić przez Internet. Ludzie będą obracać się w wirtualnym świecie Sieci tak jak dotychczas żyli w prawdziwym realnym. Internet zastąpi prawdziwe życie i ludzie zapomną jak to jest żyć naprawdę. Cena postępu?

Falkhor    63

Gothka =), Może nie aż tak tragicznie? Fajnei by było, jakbysmy mogli zaoszczędzić czas z kolejek w tkai sposób, aby miec go więcej na swoje milsze sprawy?

Megg    9

Taaak.. jeszcze żeby pracować w domu, uczyć się w domu.... Siłownie i baseny będą zarabiać, nowe cud diety :) mi sie to podoba. Wyobraźcie sobie... iść przez miasto a tu brak praktycznie ruchu tylko firmy kurierskie, listonosze, patrole policji... spacesrki, cisza... :)

Gothka =)    0

Hehe Dużo ludzi będzie nieopalonych, bo wszyscy internauci będę tylko w domach siedzieć przed komputerem i będą myśleć, że słońce to taka wielka żarówka :lol-sweat:

Jak człowiek nie będzie miał potrzeby wyjść z domu żeby coś załatwić, to nie będzie wychodził.

Falkhor    63

Megg, Heeej, a ja mysle, że wtedy byłby ciekawszy ruch na mieście - mniej ludiz by gdzies pędziło :) Sprawy można sprawnei załatwić przez net, to oznacza mniej kolejek, mniej pyskatych pań w okienkach... Wg mnie po prostu więcej czasu dla siebie. TYLE tylko, e trzeba być na tyle mądrym, by nie zapaśc się w sieć...

Gothka =), ja lubię wyjść z domu po to tylko, aby się przespacerować, odwiedzić kogoś, odetchnąć świezym powietrzem, pograć w piłkę, rowerek... Znam MNSÓTWO rzeczy, które wolałbym szybko przepchnąć przez neta a zaoszczędzony czas przeznaczyć na spotkania ze znajomymi :) W REALU :)

Padlinka    0

a ja jakos barzdie zblizam sie do zdania GOTKHI . nie lbie zalatwiac spaw przez internet , woel je zalatwiac sama . w koncu zakupy np. sukienki sa o wiele wiele przyjemniejsze i trafione niz te w internecie

Falkhor    63

Padlinka, Ajajaj :) na pewno CZĘŚC rzeczy nie da się zrobić za pośrednictwem sieci. Np... kupić buty :o No po prostu trzeba je przymeirzyć :) A 'zdrowi ludzie' zawsze będą woleli spotkać się przy realnym pifffku niż przy wirtualnym na czacie :)

SunShine    0

Ale supeeer!!! Ah czekałam na to od zawsze!! Żyć nie umierać z takim transferem :sweet: Tylko kiedy to będzie w tej mojej dziurze :o

Falkhor    63

SunShine, Spoko spoko :) To trochę głupia sprawa, ale najczęściej jest tak, że jak wzrasta możliwość transferowa sieci, to wzrasta wielkość plików, które trzeba przesłać :o

SunShine    0

A tam przynajmniej radia internetowego nie będzie mi przycinać :) ale przeraziłam się nie na żarty pierwszy raz czytając temat myślałam że jakaś globalna awaria i nie będzie internetu a tu prosze będzie i to jeszcze lepszy :D

Ja i tak nic nie ściągam bo nie wolno :) ale forum będzie się szybciej ładowało :)

maciej    32
Tylko kiedy to będzie w tej mojej dziurze

Ta szybkość nie tak szybko :)

Ale w ciągu kilku lat na terenie gminy będzie dostępny Wimax, który będzie darmowy dla całego regionu. :) Ale nie ma co oczekiwać takich transferów hyhy

SunShine    0

A to jak darmowy to może być :) i tak chyba mało kto przebije mój niski transfer :) no chyba że okimaxim. Tylko ja nie należe do gminy łańcut :)

Gothka =)    0

Darmowy Wimax? :) Fajnie.

Tylko ja nie należe do gminy łańcut :)

Jeszcze jeden powód do tego żeby się wyprowadzić z Rakszawy i wprowadzić gdzieś bliżej cywilizacji :D

Falkhor    63

Bake, Wtedy w Japonii będzie już teleportacja i podróże w czasie. U nas - darmowy internet 5Mb :) :)