Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Odchudzanie

Recommended Posts

terelka    1

Kto ma jakiś sposób, na to aby zrzucić pare kg? Nie głodując przy tym :) Może ktoś Was stosuje jakąś diete? I jest ona oczywiście skuteczna?

Megg    9

Moje żelazne zasady :

1. jedzenie nie do przejedzenia, lepiej częściej w małych ilościach ( nie musi być dokładnie 3 poziłki dziennie, niech będzie 5 :) )

2. CODZIENNIE ćwiczenia wysiłkowe do granic (dla początkujących trzeba zaczynać stopniowo; , przy tym jakiś sport

3. odstawienie całkiem chipsów i pączków oraz pepsi/coli, bardzo ograniczenie: czekoladowych prodóktów lub bardzo wysoko-kalorycznych

Ogólnie, jeżeli troche ćwiczysz, jesz normalnie i zdrowo schudniesz. Gorzej jeżeli masz problem z przemianą materii trzeba kierować się odpowiednią dietą zawierającą same lekkostrawne i niskokaloryczne produkty :D Mi np. pomaga to że nie lubię słodkości w dużych ilościach :]

Mała uwaga. Nie można zupełnie odstawiać batonów i takich tam. Jeżeli mamy na to ochote trzeba coś takiego zjeść. A to po to by nie wpaść w nerwice i anoreksje :) jeżeli ślinimy sie na widok czekolady dlatego że ndawno czegoś takiedo nie było w naszych ustach trzeba po prostu zaspokoić potrzeby organizmu - bo to już wtedy potrzeby a nie łakomstwo. Oczywiście trzeba koniecznie mieć swój umiar i rozsądek by zniczym nie przesadzić :) :puppyeyes:

maciej    32

Bardzo dobre rady :) Przede wszystkim sport robi duża sprawę :) Nawet krótka chwila codziennie poprawia zdrowie i nasze ciało. Dieta też bardzo ważną.

Nie polecam stosować żadnych tabletek itp. są mało skuteczne i wcale nie takie zdrowe jak reklamują w mediach. Najlepsze metody naturalne

Np basenik, rowerek, nawet sam spacer codziennie daje pewien efekt :)

terelka    1

maciej,

Np basenik, rowerek, nawet sam spacer codziennie daje pewien efekt :)

No, też tak myśle :)

I jeszcze słyszałam, że nie należy jeść nic na noc.

levi    0

maciej,

Np basenik, rowerek, nawet sam spacer codziennie daje pewien efekt

zgadzam się w 100 % :!: :!: :!:

sport sport i jeszcze raz sport :!:

nie potrafię zrozumieć kobiet, które się na siłe katują różnego rodzaju specywikami, dietami i innego rodzaju męczarniami :eek: to jest chore :!: ... nie inaczej: to nie jest normalne :!: :eek:

takie odchudzanie owszem sprawia, że tracisz wagę, ale twoje ciało staje się...hmmm gąbczaste :?: nie wiem jak to określić... ^^"

jeśli uprawiasz sport: tracisz wagę, wzmacniasz swoje ciało...a do tego twoja sylwekta nabiera wspaniałego wyglądu :kiss: :letssin:

rada jest taka: jak się chcesz odchudzać kobieto (mówię do ogółu) to tylko przez sport :!:

Kuru    0

1. Jeść mało a często (min. 5 posiłków).

2. Ćwiczyć powyżej 20 min ( dopiero po 20 min. ćwiczeń energia jest czerpana z tłuszczu).

3. Pić dużo wody niegazowanej.

4. Można zakupić w sportowym FatBurnera (takie tabletki z zestwau ziół etc; wspomagające odchudzanie - naturalne, nieszkodliwe) albo pić herbatę Puerch (nie wiem jak to sie pisze).

W ten sposób w kilka tyg. kilka kilo mniej - sprawdzone.

To mówiłem ja Kuru. :lol-sweat:

Zuziaaa    0
1. jedzenie nie do przejedzenia, lepiej częściej w małych ilościach ( nie musi być dokładnie 3 poziłki dziennie, niech będzie 5 :) )

dokladnie - i dodalabym do tego jeszcze, zeby zjesc troche i odczekac jakies 10 min - mimo ze dalej chcialo by sie jesc, ale nie jest sie glodnym - po 10 minutach ma sie czucie sytosci i ochota na jedzenie przechodzi XP

w ramach podjadania miedzy posilkami proponuje warzywa/owoce/jogurty - co do tych ostatinch to pewnie sa w jakims stopniu tuczace - ale sa zdrowe i dobre :)

sporty jak najbardziej - niestety nic nie polece bo sama mam z tym problem XP

I jeszcze słyszałam, że nie należy jeść nic na noc.

ogolnie to tak, bo wtedy zoladek jest obciazony, wolniej trawi, utrudnia zasypianie - a przy okazji pewnie mozna i utytnąć XP

Megg    9

Przez noc sie chudnie!! Wtedy mózg odpoczywa, ale organizm pracuje - podczas snu łatwiej sie trawi gdyż proocesy trawienne nie są zaburzane. Ale nie zdrowo jest jeść ciężkie potrawy przed snem. Najlepiej zeby ostatni posiłek był o 7 najpóźniej o 8 wieczorem :)

Qmar    0

spozywaj o 1000 kalori mniej niz zwykle (jedz do syta ale posilki zawierajace mniej kalori) przez tydzien 1kg sie chudnie - 7000 kalori mniej to jeden kilogram prosty rachunek 1000 mniej dziennie i po sprawie :) czasami mozna sobie pobiegac albo skakanka :)

(czasem nie bylo kiedys podobnego tematu? )

Qmar    0
Heh, taki mądry a nie stosuje....
ja nie musze :) wygladam dosc dobrze :) ale jak wroce i bedzie czas to kto wie :D moze poprosty ograniczyc slodycze albo mniej jesc i nie dojadac miedzy posilkami a napewno sie nie zgrubnie :D

Megg    9

taaa a tak narzekałeś; mówiłeś że jak wrócisz to będzie lepiej ze będziesz ćwiczył i takie tam, a z tego co wiem to nic sie ani ani do przodu nie tegło.... :lol-sweat:

Falkhor    63

Zawsze przy szybkdchudzaniu trzeba się bać efektu jojo. Nie bez znaczenia sa też skłonności genetyczne - mówi się, że jak ktoś ma utyć, to i na liściu kapusty utyje :/

SunShine    0

Boje się odchudzania i boję się togo całego jojo :) schudłam kiedyś bo miałam stresy i dużo ruchu, dlatego ja preferuje sport, wole nie ograniczać się w jedzeniu bo potem jak zacznę normalnie jeść to mi wróci 2 razy tyle :)

Falkhor    63

SunShine, Heh, nie dziwię się. Fajnie zrzucić 10 kilo, a potem patrzysz, że jak Twoje życie wróciło do normy to waga już dawno przekracza poprzedni niechciany wskaźnik i jakoś tak się zatrzymac nie może. Organizm bardzo cięzko oszukać niestety.

Ponoc komórki tłuszczowe, których nabawimy się w dzieciństwie, trzeba męczyć przez DWA LATA, aż faktycznie znikną, bo tak, to tylko opróźniają się z tłuszczyku, pustoszeją i czekają na moment, aby wrócić do pełni sił a nawet znacznie lepszej formy :)

Padlinka    0

rady dobre . zywioenie regularne , zdrowe i w rozsadnych dawkach . ;] i sport

hehe a mnie sie udalo przytyc przez nie stosowanie tych zasad :lol-above:

Gothka =)    0

Schudłam od kiedy zaczęłam jeździć więcej na rowerze. :) Dobre są też dalekie piesze wycieczki. Dla odchudzających się polecam sport. I to nie tylko wtedy kiedy trzeba schudnąć, a jak schudnę to przestanę ćwiczyć, tylko cały czas. Mniej lub więcej, ale cały czas. Nie jestem typem sportsmenki i nie cierpię WF-u, więc moja waga musi być uwarunkowana genetycznie. :) Generalnie nie ograniczam się w jedzeniu i nie stosuję żadnych zasad, a wyglądam jak wyglądam. ;D

Qmar    0

Gothka =), sport dobrze jest zawsze uprawiac niedosc ze sie trzyma linie i kondycje (co jest jednak wazne) to poprawia krzenie i samopoczucie :) wazne zeby byl to sport ktory sie lubi :)

Megg    9

Bo jak wiemy podczas wysiłku fizycznego produkowany jest hormon szczęścia - endorfina :) wychodzi na to że jak ssię porządnie zmęczy człowiek to jest szczęśliwszy ;)

terelka    1

Megg,

;) wychodzi na to że jak ssię porządnie zmęczy człowiek to jest szczęśliwszy :)

Czasami tak naprawde jest ;)

Nie jeść, ćwiczyć, pić wodę? Człowiek nie padnie wtedy z wycieńczenia? :)

Megg    9

Eeee jeść trzeba obowiązkowo. Pić dużo ale nie za dużo, ćwiczyć z umiarem. O to właśnie chodzi - wszystko z umiarem, w dobrych proporcjach, ilościach jakościach itd ;)

Jest tak, że jeżeli sie głodzisz i potem coś zjesz to organizm od tej pory łapczywie będzie przysfajał wszystko. a jak jesz prawidłowo wybiera tylko to co mu potrzebne.

SunShine    0
wychodzi na to że jak ssię porządnie zmęczy człowiek to jest szczęśliwszy

eee ja czułam się bardzo źle ale naszczęście dostałam ten hormon w innej postaci ;)

ja wole ćwiczenia na partie mięsni z których chcemy coś zrzucić. Jeżeli będa regularne napewno będa efekty :)

Qmar    0

SunShine, racja ale inne partie beda slabe trzeba cwiczyc wszytskie miesnie ;)

a to ze zmeczeniem co pisaly Megg i Terelka to jest cos w tym po treningu czuje sie lepiej niz przed :)

rudzia    0

Jak tkoś chce faktycznie pic to najlepiej wypic jedna lub dwie szklanki wody prze kazdym posiłkiem :P Wtedy to wspomaga metabolizm, jeżeli u kogoś kuleje :lol-sweat: a po za tym sport. Ja tam sie nie sotsuje do zadnej z zasad a mimo wszttsko schudłam :lol-sweat: nie wiem jak to się dzieje, bo nawet na rowerze jeżdżę mniej :/ ale cóż....A po za tym uważam, że jakoeś przesadne odchudzanie jest jest beznadziejne. Jak ktos nie ma nadwagi i jest w sam raz i nie potrzebuja schudnąć to po co sie katować?? Dla mnie jakies drakońskie diety sa bez sensu. I tak przeciez większośc z nich wywołuje efekt jojo. Rozsądne odchudzanie, większoś dziewczyn twierdzi, że albo nie ma na to czasu, albo to nie przynosci żadnych efektów

Padlinka dobrze, że przytyłaś, bo Ty troszeczkę chyba za chudziutka jesteś :P

magdaaa    0

To jest takie fajne uczucie, jest się strasznie zmęczonym, ale czuje się taką lekkość, taką szczęśliwość :D Humor się od razu poprawia. A na schudnięcie to polecam ruch wszelkiego rodzaju, począwszy od chodzenia, na uprawianiu sportu skończywszy. Przy tym duże ilości wody, umiarkowane posiłki i nie mówię o głodowaniu, tylko o częstszych ale mniejszych, i o odpowiedniej porze( broń Boże na noc! ). I dużo zdrowej żywności, ogórki kiszone i kapusta kiszona to doskonałe wypełniacze.