Jump to content
Sign in to follow this  
terelka

Odchudzanie

Recommended Posts

Kiwi    0

A ja juz nie wiem co mam robic. Stram sie pilnowac zeby nie jesc duzo ale mi nie wychodzi. A to wszystko przez tesknote za domem. Rok temu bylam niecale 2 miesiace w Anglii - przytylam 6 kg. Teraz juz 3 tygodnie jestem w Niemczech i znowu tyje. Jak na razie tylko 2 kg ale tego moze byc wiecej. Spaceruje przynajmniej 3 godziny dziennie z dzieckiem wiec troche ruchu mam. Jednak nie mam czasu na jedzenie wiec jak juz sie dorwe lodowki to jem co popadnie.

Ale najgorszy jest stres, bo opieka nad dzieckiem jest bardzo odpowiedzialna. A ja ze stresem walcze jedzeniem.

Nie bierzcie ze mnie przykladu !!! Kiedy sie stresujecie trzymajcie sie zdaleka od lodowki. :) A ja ide pobiegac bo mam troche czasu. Moze troszke schudne hehe

Falkhor    63

Kiwi, Stres i frustracja - to główna siła napędowa do TYCIA dla wielu osób. Dlaczego? Bo jedzenie to przyjemność.

U mnie ruch to jednak przede wszystkim rower. i spawa ma się tak, że w sumie kończyny i grzbiet pracują, to mięsień piwny neiszczególnie. Dlatego trzeba ograniczyć np. pifffko :) xD

Qmar    0
mięsień piwny neiszczególnie. Dlatego trzeba ograniczyć np. pifffko
Falk rady które sie daje trzeba przestrzegac :) :) :) ;p

jakikolwiek ruch jest wskazany :)

Kiwi, jak juz sie masz dorwac do lodówki to nie jedz do syta tylko zeby zaspokoic glod :) - umiarkowanie w jedzeniu i piciu :)

Megg    9

Jeżeli przejeż się, bo byłeś niewiadomo jak głodny nie dość że rozpychasz żołądek (brzuszek sie zaokrągla) to możesz mieć potem problemy trawienne i to po prostu nie jest zdrowe. ;)

terelka    1

darekielb,

a czy ktoś ma sprawdzony sposób żeby przytyć ?

Dużo jeść :) Szczególnie na noc :D do tego pizza, i rożne fast foody, pić coca - cole i piwko ( w dużych ilościach) :lol-sweat: to powinno wystarczyć =D

Qmar    0
a czy ktoś ma sprawdzony sposób żeby przytyć ?
moze inny temat - pozatym jeszcze zalezy o co chodzi przytyc by miec brzuch czy nabrac ciała ogolnie masy ?

Falkhor    63

Szybkie tycie albo wogóle tycie to rzeczywiście inny temat :)

Dobrym sposobem na trwałe schudnięcie jest jedzenie niewielkich porcji jedzenia ale za to często. Nie sprawdza się ograniczenie ilości posiłków do np. 3ch czy 2ch - wtedy nasz cwany organizm i tak wyciągnię ile się da tłuszczyku z tego co zjemy, a jak nie daj Boże wrócimy do poprzedniego trybu odzywiania - mamy jojo jak malowane :o

Gothka =)    0

Mało, a często, lekkostrawne, trzeba pamiętać o płynach, tłuszcze pochodzenia zwierzęcego najlepiej zastąpić tłuszczami roślinnymi, pamiętać należy o białku, a najwartościowsze jest jednak w produktach mięsnych, ale zawsze można wybrać jakieś chude wędliny czy zamiast mięsa wieprzowego przerzucić się na drób i ryby :) Ograniczyć smażone potrawy, a więcej gotować na parze i jeść surowe warzywa i owoce :) Najlepiej nie jeść ciężkich sosów i zawiesin zupnych. :) Narazie tyle mi się przypomniało z profilaktyki :lol-sweat:

darekielb    13
Dużo jeść :) Szczególnie na noc :) do tego pizza, i rożne fast foody, pić coca - cole i piwko ( w dużych ilościach) :lol-sweat: to powinno wystarczyć =D

za fast foodami nie przepadam, ale pizze lubię, coca cole przez wakacje piłem bardzo często od piwka też się nigdy nie broniłem i właśnie jest problem, bo waga stoi w miejscu. Co prawda mi ogólnie chodzi o nabranie masy, bo mam niedowagę i to sporą w porównaniu do wzrostu, ale lepiej być za szczupłym niż za grubym

Szybkie tycie albo wogóle tycie to rzeczywiście inny temat :)

fakt, ale chyba już nie ma sensu go zakładać

Qmar    0

darekielb, zaloz osobny temat i podyskutujemy :) na jednym forum znalazlem cos o masie kiedys :) tylko to w innym temacie :)

a fastfood'y tylko tucza i powoduja grozne choroby - miazdzyca podwyzszaja cholesterol i czlowiek wogole nei ma sprawnosci....

ziomalka    0

Stresssss bardzo odchudza - może nie będę się posługiwać moim przykładem - ale nie dość, że odchudza, to efekt yoyo jest potem mega szybki.

rudzia    0
Stresssss bardzo odchudza - może nie będę się posługiwać moim przykładem - ale nie dość, że odchudza, to efekt yoyo jest potem mega szybki.

Czy ja wiem. To jest prawda, że straes wspomaga odchudzanie, ale u mnie nie wywołuje efektu jojo ;) z rzesztą mnie się wydaje, że ostatnio przytyłam, ale dobrze mi z tym ;) nie dlugo i tak zacznę biegać na uczeknie to się spali te kilka dodatkowych kilogramów ;) :hihi:

terelka    1
Czy ja wiem. To jest prawda, że straes wspomaga odchudzanie, ale u mnie nie wywołuje efektu jojo ;)

U mnie tak samo :/

Niedługo zaczne chodzic na basen, żeby zrzucić zbędne kilogramy ;)

rudzia    0
Niedługo zaczne chodzic na basen, żeby zrzucić zbędne kilogramy

Oj oj tezbym chciąła, ale nie wiem czy u mnie na uczelni jest taka opcja a jeżeli jest to za ile ;) w sumie we wtorek się wszytskiego dowiem ;)

ziomalka    0

Na UJocie jest takie cuś jak gimnastyka a'la basen dla korekty postawy, ale trzeba mieć odpowiednie skierowanie od lekarza. Ale zawsze można chodzic też na basen po godzinach zajęć, chcieć to móc rudzia :)

Ja sama poprawiłabym sobie mój schorowany spróchniały kregosłup i wzpocmiła mięśnie chodząc na basen - to świetnie odchudza, ale ja myślę, że i bez basenu zrzuce pare kilo pochłaniając hektolitry kawuni .... :sweet:

Falkhor    63

ziomalka, A kawunia wypłucze z Ciebie wiele, oj wiele potrzebnych Twemu czarnemu organizmowi rzeczy. Czort by Cię z tą kawą...

ja z racji tego, że mam ostatnio sporo zajęc, także w terenie - więcej się ruszam, niż ostatnio. I od razu moge powiedziec, że po tygodniu anstąpiła skokowa poprawa samopoczucia, cuzję się po postu lepiej. Sprzyja temu też pogoda.

A co sądzicie o akcji GW - 'Polska biega' czy jakoś tak? :) Pobiegalibyście trochę? :)

ziomalka    0
Czort by Cię z tą kawą...

Czort to jest ta kawa - szatańska :sweet: :lol-sweat:

A co sądzicie o akcji GW - 'Polska biega' czy jakoś tak? :) Pobiegalibyście trochę? :)

Hmmm akcja pierwsza klasa, ale z racji, że ja nie znosze biegać, mogłabym dać się pokroic zeby nie biegać - nie uczestniczyłabym czynnie w takim przedsięwzięciu. Zresztą jak usłyszałam od pewnego faceta, że biegam jak potłuczona (zgadnijcie od kogo :hihi: ) , to tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że bieganie plus ziom = nic dobrego :rotfl:

ololo    0

Przy wyborze diety ważne jest by była odpowiednio do grupy krwi. Najczęściej polecane szybkie metody odchudzania operte są o dużą ilość błonnika i niegazowanej wody miteralnej. Źródłem błonnika mągą byc pastylki, otręby czy papki do mleka przypominające slimfast. Dobrze jest też pić dużo kawy zborzowej lub wręcz cykorii. Woda pomaga błonnikowi dawać poczucie sytosci. W ten sposób oszukujemy organizm. Oczywiście musimy przy tym pamiętać o dostarczaniu odpowiedniej porcji witamin zwłaszcza z grupy B. Niektórzy mają jednak tendencję do trudności z odpowiednią gospodarką wody w organiźmie. Oczywiście słone potrawy i skłonność do przesalania wszystkiego to jedna z przyczyn. Wówczas dieta nie działa poprawnie a w organiźmie mamy doczynienia z nadmiarem wody. Co w takim wypadku? Polecam artykuł na ten temat http://wylecz.to/pl/choroby/endokrynologia/nadmiar-wody-w-organizmie.html#

Edited by ololo

Szczus    63

ostatnio jem dużo otrębów z jogurtem oraz pije wodę ale jakiś oszałamiających efektow nie dalo. Najszybciej zrzucam kg kiedy biegam ale wieczorem !! Bo jak biegam rano to przez dzień uzupelniam spalone kalorie a jak wieczorem to jestem zmęczony i tracę apatyt nie jem na noc . I nie potrzebowalem dietetyka sprawdzilem to w praktyce . Jeżeli ograniczamy jedzenie drastycznie to będzie efekt jojo . 

najw    0

Otręby są jednym z lepszych naturalnych środków wspomagających odchudzanie, zawierają bardzo dużo błonnika, który przyśpiesza metabolizm.

orzeszkowa    0

błonnik to podstawa :)

ja staram się codziennie dostarczyc sobie go odpowiednia ilosc, warzywka, otreby itd,

bardzo fajne produkty dla osob na diecie sa o dziwo :) w rossmanie, mozna znalezc fajne platki, otreby, przekaski, maja naprawde dobre sklady

http://sklep.rossnet.pl/Produkty/Zdrowe-Odzywianie,5554

ja bardzo polecam jagody goji jako zdrowa przekaske :)