Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Gdzie warto się wybrać? Czyli CO trzeba u nas zobaczyć?

Recommended Posts

Falkhor    63

W sumie większośc osób kojarzy Łańcut jako ZAMEK. Polmos... i jeszcze zamek. Również zamek, zamek i jakby kto się pytał - to warto zobaczyć zamek.

A tak na prawdę... to jestem pewien, że jest wiele do zobaczenia w naszym mieście i jego okolicach.

I nie chodzi tu tylko o to, co mieści sie w granicach miasta :)

Co, drodzy userzy, wskazaliście w pierwszej kolejności do tego, aby osoba tutaj mieszkająca jak i przejezdna - musiała wprost zobaczyć? Jakie macie propozycje? Piszcie adresy, namiary, telefony - cokolwiek wiecie i podzielcie się tym. Temat podobny już b ył, ale tutaj prosiłbym o sygnalizowanie konkretnych miejsc, z krótkim opisem. Bo u nas jest co oglądać :)

Joy_ride    4

-Synagoga...Synagoga...Synagoga :)

-Kościół farny

-wielki stadion w łańcucie jest :hihi:

-drewniany kościół w soninie?

-skansen markowa

-stadnina koni gdzieś w okolicy podobno jest

-pałacyk czy jakoś tak w Julinie - z tego co pamiętam to jest tam do du*y droga :)

-wyciąg narciarski w Handzlówce

-las w Dąbrówkach ?

jest jeszcze wiele innych miejsc tylko pamięć zawodzi :shy:

Falkhor    63

Kościołów to w łńcucie mamy kilka a w okolicy jeszcze więcej.

Skansen w Markowej i ogólnie architektura drewniana też u nas dobrze stoi.

Stadniny na pewno są :) I to chyba więcej niż jedna :)

Sosna Sobieskiego? :)

Szlak św. Huberta? Koralowy? Żelazny?

Zagroda garncarska w Medyni

Produkcja siwaków - jedyn chyba w Europie :)

Pomnik Grunwaldzki w Markowej :)

Grób i pomnik Ulmów

Jest tego sporo :)

Joy_ride    4

w Łańcucie i okolicach jest masa ciekawych miejsc wartych zobaczenia :D lecz nikt ich zbytnio nie promuje :P

no bo tylko w lańcucie jak wiadomo jest zamek :/

Falkhor    63

Heh, dziwne, że tak mało osób interesuje się tym tematem i nie chce napisać, co widzieli lub widzą ciekawego w okolicy...

Guest Bake   
Guest Bake

w Wysokiej warto zobaczyć zabytkową proboszczówkę, którą były ksiądz proboszcz(którego już w Wysokiej nie ma) chciał zburzyć... bo mu było w niej ZIMNO!

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

a w Handzlówce jest ujęcie wody które wygląda jak betonowy bunkier oraz początek rzeki Sawy tzw Omega

Gothka =)    0

Byłam wczoraj w Zalesiu. Jest kilka stawów, wydaje mi się, że troszeczkę zaniedbanych, bobrów nie widziałam, ale ogólnie bardzo miłe miejsce zwłaszcza jak jest ładna pogoda ;) Brać rower i jechać :)

levi    0

Joy_ride,

-stadnina koni gdzieś w okolicy podobno jest

nie tak znowu gdzieś, tylko w ALBIGOWEJ :lol-above: - polecam :!:

tmsiwy    0

Ciekawym miejscem są stawy w lesie w Zalesiu.

Trudno tam trafić?? :P

A co ciekawego jest w lasach w Dąbrówkach?? Może jakieś miny?

A wiecie moze gdzie jakies bunkry sa najbliżej??

Falkhor    63

tmsiwy - o bunkrach to nie wiem, ale polecam mapkę Rakszawy wydaną przez... Rakszawę. Zoabczysz, co jest w lasach na Dąbrówkach i w Zalesiu. Z resztą naszemu powiatowi udało się wydać na prawdę fajną mapkę... powiatu. Tam jest tyle ciekawych rzeczy, że coś dla siebie znajdziesz :P

Jak Cię nei stać, to mogę Ci skombinować jedną taką mapę 8)

tmsiwy    0

tmsiwy - o bunkrach to nie wiem, ale polecam mapkę Rakszawy wydaną przez... Rakszawę. Zoabczysz, co jest w lasach na Dąbrówkach i w Zalesiu. Z resztą naszemu powiatowi udało się wydać na prawdę fajną mapkę... powiatu. Tam jest tyle ciekawych rzeczy, że coś dla siebie znajdziesz :P

Jak Cię nei stać, to mogę Ci skombinować jedną taką mapę 8)

Hmmm... mapka ciekawych miejsc całego powiatu niezle brzmi. Nie wiedziałem o takiej mapce wogole gdzie to mozna dostać i w jakiej cenie? jak droga to możesz skombinować :D

Falkhor    63

Hehe :) Ta mapka to nie jest żaden Graal :D W lokalych kioskach powinna być bez problemu - a nazywa się po prostu mapa powiatu łąńcuckiego :P Ile ksoztuje, to nie wiem, ale pewnie kilka złotych. Podobnie jak bardzo fajną mapę wydała Gmina Rakszawa. Może czasem coś jest nie tak z dokładnością np. ulic czy coś - tak mi się zdaje 8) czasem 8) - to są tam dobrze oznaczone ciekawostki.

Jest takze portal Kraina Łańcut - na razie w fazie rozbudowy ale jest tam sporo rzeczy.

Ponizej fotki tych dwoch albumow, mam jeszcze inne (np. szlak garncarski, dolina wisłoka, żelazny szlak.

feb14f27e4787a09m.jpg

912c7b93d453b1d7m.jpg

tmsiwy    0

Hehe :D Ta mapka to nie jest żaden Graal :( W lokalych kioskach powinna być bez problemu - a nazywa się po prostu mapa powiatu łąńcuckiego :( Ile ksoztuje, to nie wiem, ale pewnie kilka złotych. Podobnie jak bardzo fajną mapę wydała Gmina Rakszawa. Może czasem coś jest nie tak z dokładnością np. ulic czy coś - tak mi się zdaje 8) czasem 8) - to są tam dobrze oznaczone ciekawostki.

Jest takze portal Kraina Łańcut - na razie w fazie rozbudowy ale jest tam sporo rzeczy.

Ponizej fotki tych dwoch albumow, mam jeszcze inne (np. szlak garncarski, dolina wisłoka, żelazny szlak.

feb14f27e4787a09m.jpg

912c7b93d453b1d7m.jpg

No n atej stronce bywałem pare razy ale dzieki :P No i za mapki oczywiście też jak bede miał chwile czasu to postaram sie podejść do jakiegoś kiosku i sobie ją sprawić dzieki jesszcze raz wielkie.

ps

Falkhor wiesz moze coś o dniach miasta w tym roku daty zespoły itp?

Falkhor    63

Co do dni miasta to będzie nowy topic, ale tu już jest link z programem http://lancut.pl/asp/pl_start.asp?typ=1 ... ja=artykul

Co do mapek - to jest jeszcze taki duży 'przewodnik po ziemi łańcucko-leżajskiej' - takie kompendium.

64031bf93b4cc7c4m.jpg

Zawiera dwie dobre mapki i z nim to dopiero można pohasać po regionie :P

tmsiwy    0

Hehe :) Ta mapka to nie jest żaden Graal ;) W lokalych kioskach powinna być bez problemu - a nazywa się po prostu mapa powiatu łąńcuckiego :) Ile ksoztuje, to nie wiem, ale pewnie kilka złotych. Podobnie jak bardzo fajną mapę wydała Gmina Rakszawa. Może czasem coś jest nie tak z dokładnością np. ulic czy coś - tak mi się zdaje 8) czasem 8) - to są tam dobrze oznaczone ciekawostki.

No i poraszka obszedłem prawie wszystkie kioski i ksiegarnie w centrum i nie ma tej mapki tylka chcą mi wcisnąć plan miasta :)

Falkhor    63

Hehehe :P Handlarze :P Być może już pokończyły się nakłady... Wiem jeszcze, że w bibliotece jest chyba jeden albo dwa egzemplarze tego przewodnika 8)

tmsiwy    0

Hehehe :D Handlarze :D Być może już pokończyły się nakłady... Wiem jeszcze, że w bibliotece jest chyba jeden albo dwa egzemplarze tego przewodnika 8)

A w której miejskiej czy pedagogicznej czy jeszcze jakiejś innej jak jest :D

Falkhor    63

Siwym - MBP Oddział Najważniejszy, czyli ten koło MDKu :D :D w pedagogicznej albo w innych oddziałach to nie wiem.

Jeżyk    43

Ja proponuję przejść się po parku w Łańcucie.

Tego spacerku po łańcuckim parku nigdy sobie nie odpuszczam gdy tylko przyjeżdżam do mojego Husowa. Odwiedzam również i wnętrza pałacu

Falkhor    63

- park zamkowy

- miejskie planty

- ogródki działkowe (albo przynajmniej drogi między niemi

- bażantarnia

^ to można by powiedzieć dobre miejsca na spacery.

Rowerem? Przez Kąty, trochę w stronę Białobrzeg, na Głuchów.

Jest gdzie się wybrać :D

kotan999    0

Ogólnie trasa od Łańcuta do Przemyśla obfituje w ciekawe miejsca do zobaczenia... Jarosław ( ruiny zamku klasztornego rynek w jarosławiu, rynek w Przeworsku, mnóstwo zabytkowych kościołów, park w Bolestraszycach, Krasiczyn tuz za przemyślem, kolejka wąskotorowa, oczywiście zamek w lancucie, z powozownią... Samo miasto Przemyśl miasto obronne...)Z resztą Leżajsk jest też niedaleko, klasztor w leżajsku, grób cadyka żydowskiego, kilka ładnych zalewów... piekne lasy... polecam)