Jump to content
Sign in to follow this  
levi

Zgoda na tworzenie ludzko-zwierzęcych zarodków

Recommended Posts

Kuru    0
tak ale ten klono costam hybrydowe tez bedzie zyc myslec i czuc

Nie będzie myśleć, bo wedle przepisów nie pozwoli się temu czemuś żyć dłużej niż ileś tam tyg. (od momentu "poczęcia")

Chyba, że ty Qmar mając kilka tygodni już myślałeś... :) (od poczęcia)

jak uznac czy bedzie mialo dusze jak czlowiek czy nie bedzie mialo jak zwierze?!

To już problem wierzących ;)

[ Dodano: 2007-09-06, 23:10 ]

Qmar, mam kilka pytań: (nie musisz odpowiadać, możesz je potraktować retorycznie)

- czy inne zwierzęta poza człowiekiem mają duszę ?

- czy ty masz duszę ?

- czy twój dziadek miał duszę ?

- czy twój pradziadek miał duszę?

- czy twój pra-pra-pra-pradziadek miał duszę?

- czy twój pra-pra-pra-pra-pra-pra-dziadek miał duszę?

- czy twój pra-pra-pra-pra-pra-pra-prara-pra-pra-pra-pra-pra-pra-pra---dziadek miał miał duszę ?

- jeżeli twoim przodkiem 225000 pokoleń wstecz mógł być jakiś australopitek to czy ten przodek miał duszę ? (zakładam, że wierzysz w ewolucję)

Gdzie w historii życia człowiek stał się człowiekiem i zaczął otrzymywać duszę od Boga ?

Megg    9

A czy to nie jest tak z punktu ewolucji że przecież mówi sie że człowiek pochodzi od małpy ale ssaki powstały z gadów, gady z płazów a te z ryb a ryby z drobniejszych stworzeń a te całkiem malutkie z pantofelka i jego ekipy (jednokomórkowców)?

Z tego co wiem to Bóg tylko człowiekowi dał dusze (jeżeli teraz mówimy o duszy) a człowiek - rozumny i odczuwający potrzebe wiary pochodzi od małp; przez etapy rozwojowe doszedł właśnie do wysokiego stadium rozwoju ;)

Falkhor    63

Kuru, Prawdopodobnie kolejnośc ma być taka, że człowiekiem był ten, który uświadomił sobie siebie. Czy wiedział, że 'ja jestem', 'ty jesteś', coś JEST. Dusza jako pojęcie pojawiła sie później.

Dlatego też dobrze, że człowiek nie wie, gdzie ma duszę z fizycznego punktu widzenia :) Ludźmi czynią nas geny :P Geny to związki zbudowane z części, które znajdujemy w świecie. Z prochu powstałeś... Można połączyć tezę ewolucyjną z religijną. Ale nie do końca, bo to budować twierdzenia naukowe na bazie religijnych i odwrotnie.

W takim filmie 'Wyspa' dobrze jest poakzane zjawisko produkcji klonów w celu wyhodowania samych narządów (idealna kopia - zero problemów z przeszczepem...). Tam dusza pojawiać się miałą wtedy, gdy człowiek zaczynał zadawac pytania - chęć POZNANIA. I miłości.

Naukowcy będą dążyć do tego, by wytworzyć SYNTETYCZNE komórki macierzyste. Wtedy zacznie się jazda :D

Qmar    0

Kuru, na Twoje pytania kazdy odpowie sobie sam :D mi chodziło jak do tego podejda wierzący ludzie poniewaz chrzescijanie przykladowo wierza ze czlowiek od poczecia posiada dusze (zaznaczam ze nie wazne co ja mysle bo to czy wierze w ewolucje człowieka czy w to ze Bóg nas stworzyl to inny temat i nie ma tu nic wspolnego).

A czy myslalem jak zostałem poczety to pewnie i myslałem ale nie pamietam tego chyba nikt nie pamieta - nie wiem czy płod ktory ma kilka tygodni moze myslec bo nie pamietam w jakim wieku kształtuje sie mozg a od tego chyba glownie zalezy czy ktos mysli

Nie będzie myśleć, bo wedle przepisów nie pozwoli się temu czemuś żyć dłużej niż ileś tam tyg. (od momentu "poczęcia")
i nie bylbym pewny ze zabija to cos po kilku tygodniach napewno zdarzy sie cos takiego ze zachowaja sobie kilka takich plodow i wychoduja zeby zobaczec tylko ze nikt o tym nie bedzie wiedział - moze juz gdzies na swiecie robi sie takie rzeczy tylko nikt nie wie

Kuru    0
i nie bylbym pewny ze zabija to cos po kilku tygodniach napewno zdarzy sie cos takiego ze zachowaja sobie kilka takich plodow i wychoduja zeby zobaczec tylko ze nikt o tym nie bedzie wiedział - moze juz gdzies na swiecie robi sie takie rzeczy tylko nikt nie wie

Nawet jeżeli... to co z tego ? Przecież wedle Ciebie klon to nie człowiek... a tym bardziej taka hybryda.. :D

Qmar    0
Nawet jeżeli... to co z tego ? Przecież wedle Ciebie klon to nie człowiek... a tym bardziej taka hybryda..
nigdzie nie napisałem ze klon to nie człowiek tak napisał levi jesli dobrze sledziłem dyskusje :D

stwierdzam cos ... takie przytrzymawanie/hodowanie tych hybryd moze byc niebezpieczne co jesli jakis sie wyswobodzi i zacznie zabijac lub zrobia cos trudnego do zabicia lub robią juz - to jeden ze scenariuszy moze byc tez tak ze beda robic wszytsko przepisowo i nic sie nie stanie :) - mimo wszytsko to jest nie etyczne wg mnie.... taka zabawa hmm w Boga

Kuru    0
nigdzie nie napisałem ze klon to nie człowiek tak napisał levi jesli dobrze sledziłem dyskusje

Racja - zapędziłęm się. :shy:

niebezpieczne co jesli jakis sie wyswobodzi i zacznie zabijac lub zrobia cos trudnego do zabicia lub robią juz

Mnie Resident Evil się nie podobał... za duża bajka... :D

Qmar    0
Mnie Resident Evil się nie podobał... za duża bajka...
racja mnie tez takie nie bawia :D

mimo wszystko nawet jesli staraja sie o to pozwolenie to niewykluczone ze w roznych czesciach swiata juz robi sie takie rzeczy bez wiedzy 'góry' :)

Gothka =)    0
taka zabawa hmm w Boga

Właśnie Qmar. I to już nie jest zabawne. Nikt nie może się bawić życiem ludzkim.

A szalonych naukowców nie brakuje, którzy gdzieś w podziemiach prowadzą dziwne badanie nieakceptowane przez społeczeństwo.

Zgoda na tworzenie zarodków ludzko-zwierzęcych to dopiero początek. Naukowcy dostali palec, bardzo możliwe, że teraz zażądają całej ręki.

Kuru    0
taka zabawa hmm w Boga

Tak... szczepionki, antybiotyki, samoloty, wojny - to napewno nie jest "zabawa w boga"... ;)

levi    0

Gothka=),

Zgoda na tworzenie zarodków ludzko-zwierzęcych to dopiero początek. Naukowcy dostali palec, bardzo możliwe, że teraz zażądają całej ręki.

dokładnie... :eek: a kto wie co będzie ich następnym 'tworem' :?: :!: :eek:

Kuru    0

dokładnie... :eek: a kto wie co będzie ich następnym 'tworem'

Kiedyś ludzie bali się szczepionek przeciw ospie, a dzisiaj dzięki medycynie ta choroba została całkowicie wytrzbiona. (ostatni naturalny przypadek został zdiagnozowany 26 października 1977).

Możnaby wymieniac więcej takich przykładów. Gdyby podchodzic do wszystkiego ze strachem i ignorancją to człowiek nic by nie osiągnął. Więcej !: jestem pewien, że połowa z Was niedożyłaby obecnego wieku gdyby nie dzisiejsza medycyna...

Teraz możecie sobie krytykować, ale gdy (czego nie życzę) w przyszłosci wasze dziecko będzie potrzebowało jakiegoś lekarstwa uzyskanego dzięki takim badaniom to napewno będziecie siedzieć cicho...

Teraz wam się to wydaje okropne i gwałtem na naturze, ale to nie wy jesteście śmiertelnie chorzy, sparaliżowani lub dotknięci ciężką niepełnosprawnością...

Pozdrawiam.

Gothka =)    0

Kuru, pewnie myślałabym innymi kategoriami gdybym była chora, ale żyć za wszelką cenę, być może kosztem innego życia? Ja bym tak nie mogła...

Kuru    0
Kuru, pewnie myślałabym innymi kategoriami gdybym była chora, ale żyć za wszelką cenę, być może kosztem innego życia? Ja bym tak nie mogła...

Na codzień żyjesz kosztem innego życia: zielenina i mięsko które wcinasz też kiedyś żyło ;)

A przeciez jest różnica pomiędzy robieniem badań nad blastulą/embrionem niżeli uśmiercaniem innego człowieka by pobrac jego nerkę :)

Szkoda, że nie widzisz tej różnicy ... :)

Rozmowę można skwitować następująco: dla mnie embrion ma taką samą wartość uczuciową jak dla ciebie marchewka...

Qmar    0
Tak... szczepionki, antybiotyki, samoloty, wojny - to napewno nie jest "zabawa w boga"...

zeby powstala szczepionka/antybiotyk nie trzeba bylo poswiecac wilu istnien ludzkich

samolot wynalezli bracia ktorzy przy tym nikogo nie zabili

wojny to inna sprawa bo one nie sluza ludzkosci tylko powstaja przez glupote ludzi przy wladzy

badania nad smiertelnymi chorobami mozna proawdzic bez zabijania ludzkich plodów

czy jesli dostana pozwolenie to kobiety specjalnie beda zachodzic w ciaże zeby mogli taki plód wytestowac ?! to chyba bedzie gruba przesada

Kuru    0
badania nad smiertelnymi chorobami mozna proawdzic bez zabijania ludzkich plodów

Czas... czas... Jest jak drapieżnik... Osoby śmiertelnie chore moga niemal czuć jego zęby na karku... szybsze badania to jakby przypiłowanie zębów temu drapieżcy...

Można prowadzić badania bez uzycia embrionów - mogą coś przynieść, a mogą nic nie przynieść. To samo tyczy się badań z użyciem embrionów, - lecz nic w tym przypadku nie tracimy, a szanse są większe...

Falkhor    63

Qmar,

szczepionka/antybiotyk nie trzeba bylo poswiecac wilu istnien ludzkich

samolot wynalezli bracia ktorzy przy tym nikogo nie zabili

Tego nie można ze sobą porównać. Leki dla ludzi nie będą testowane na tosterze.

naukowcy powinni skupić się na tym, jak z samego DNA wyhodować dany organ. Tylko tylko, że jest to bardzo trudne. Ludzki płód rosnie w tak specyficznych warunkach, że jak dla mnie to pewnie jeszcze nie do końca wiadomo o tym, jakie znaczenie mają kombinacje różnych związków chemicznych w otoczeniu płodu na jego życie.

ostatecznie dla mnie odpada takie coś - że labolatorium będzie hodowac kopię mnie (kompletnego klona), potem odejmie mu nerkę a reszta umrze. Takei jest po prostu moje zdanie. Tak w przypadku parzenia komórek rozrodczych wyłącznie ludzkich jak i zwierzęcych.

Zjadanie innych form życia aby żyć jest prawem natury. Ludzie żyjący w jakiniach się do tego dopasowali. My mamy wybór, możemy być wegetarianami i zjadamy rosliny, które nie mają duszy. Zwierzęta - ja tutaj mam trochę inne hmmm... podejście. Ale jednak jem mięso.

uważam, że powinny być granice ujęte w prawie międzynarodowynm, a nawet globalnym dosłownie, których lekarz nie może przekroczyć. Bez względu na to, co może zostac odkryte.

Kuru    0
Tego nie można ze sobą porównać. Leki dla ludzi nie będą testowane na tosterze.

Chodzi mi o to, że ludzie kiedyś też wielu rzeczy się bali... a dzisiak korzystają pełnymi garściami.

ostatecznie dla mnie odpada takie coś - że labolatorium będzie hodowac kopię mnie (kompletnego klona), potem odejmie mu nerkę a reszta umrze. Takei jest po prostu moje zdanie. Tak w przypadku parzenia komórek rozrodczych wyłącznie ludzkich jak i zwierzęcych.

Naoglądałeś się filmu "Wyspa". A gdyby udało się wychodować takiego klona bez mózgu ? To nadal miałbyś coś przeciw pobraniu od niego wątroby ?

Falkhor    63

Kuru, Wyraźnie powiedziąłem, że chodzi mi o kompletnego klona. Jesli już móis zo braku MÓZGU, to zostaje tylko... biomasa, organizm praktycznie taki, jak roslina.

Kuru,

Chodzi mi o to, że ludzie kiedyś też wielu rzeczy się bali... a dzisiak korzystają pełnymi garściami.

Wiem - ale wtedy tez płonęli na stosach... zawsze muszą być jakies granice, przed którymi człowiek czuje repsekt. nawet po to, aby odciągać nadejścia nowych odkryć i pozwolić ludziom je zrozumieć i przyswoić, nauczyc się z nimi żyć.

Gothka =)    0

Kuru, bardzo rzadko, ale zdarza się, że płód nie ma wykształconego mózgu. Umiera śmiercią naturalną.

Nie wiadomo jeszcze jak naukowcy wykorzystają swoje badania. Nikt nie ma pewności czy ci ludzie będą ludźmi odpowiedzialnymi. A nie wszystkie odkrycia mogą ujrzeć światło dzienne.

Qmar    0
A gdyby udało się wychodować takiego klona bez mózgu ? To nadal miałbyś coś przeciw pobraniu od niego wątroby ?
patrzac logicznie taki klon musilaby zyc iles hmm dni przynajmniej a bez mozgu sie nie da chyba ze technika pozwolilaby na zrobienie idelanego klona w kilka godzin to inna sprawa ale poki co jeszcze nie wszyscy ludzi nie potrafia przystosowac sie w pelni to tego postepu jaki mamy obecnie a ludzie juz chca isc dalej... troche za szybko

Megg    9

W sumie to dla organów możnaby hodować ciała ludzkie ale niemalże jak roślinki. Bez ożywiania ich w sensie duchowym a nawet społecznym :) tylko czy takie organy nie będą za bardzo sztucznie wytworzone...?

Kuru    0
tylko czy takie organy nie będą za bardzo sztucznie wytworzone...?

Chorym to chyba różnicy nie zrobi... byle żyć. Np. wczoraj widziałem w tv dokument o operacji, gdzie kolesiowi od serca wycieli nowotwór i w sercu pozostała taka dziura... no to musieli załatać wieprzową tkanką... i koleś żyje :)

Qmar    0

Kuru, slyszalem o operacjach tego typu.

Dobrze by bylo gdyby ludzie umieli hodowac organy ktore u ludzi chorych trzeba wyciac tylko ze pewnie do tego trzeba sporo czasu masy badan i poswiecic duzo istnien. Mimo tego nie jestem za pomyslem zeby poswiecac ludzkie plody na te sprawy.

levi    0

Qmar,

Dobrze by bylo gdyby ludzie umieli hodowac organy ktore u ludzi chorych trzeba wyciac tylko ze pewnie do tego trzeba sporo czasu masy badan i poswiecic duzo istnien.

no ciężko by było np wychodować serce w sztucznych warunkach...bo potem RACZEJ by w naturalnych warunkach poprostu nie pracowało...