Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Źródło (The Fountain)

Recommended Posts

Falkhor    63

Źródło (The Fountain)

 

 

Reżyseria - Darren Aronofsky

Scenariusz - Darren Aronofsky, Ari Handel

Gatunek: Dramat psychologiczny/Fantasy/Obyczajowy

Kraj/Rok Produkcji: USA 2006

W rolach głównych: Hugh Jackman, Rachel Weisz, Ellen Burstyn

MUZYKA - Clint Mansel

Oficjalna strona filmu - Warner Bros (KLIK)

 

Fabuła - Opowieśc składa sie z żywota konkwistadora XVIwiecznej Hiszpanii, wspóczesnego nam naukowca oraz... 'kosmonauty', podrużującego przez wszechświat. Te trzy niby odrebne historie łączy osoba jednego człowieka - mężczyzny, który przez prawie 1000 lat stara się walczyć o to, aby jego ukochana mogła żyć. Jego wielka miłość pojawia się jako królowa, dziewczyna i... wielkie, stare drzewo, którego kora umożliwia głównemu bohaterowi podróże w czasie. A dokładniej... przejście między jego wieloma wcieleniami, wspomnieniami i próbami osiągnięcia sukcesu.

 

Wrażenia - Film, który przyciągnie Wasze oko, ucho i serce. Fabuła w tym obrazie jest tylko pretekstem do tego, abyz abrac widza gdzies poza czas i kazać mu szukać tego, co nazywamy szczęściem, miłością, spełnieniem. Ukazać uniwersalność walki o to, co jest dla nas cenne. Wielkie biblijne Drzewo Życia, będące w tym filmie niejako centrum wszystkiego, jest statkiem i domem głównego bohatera. Lecą razem przez wszechświat w szklanej (?) kuli. Cieżko opisać ten film ze strony historii, którą opowiada. Na prawdę można ten film 'przeżyć'. Pomagają bardzo dobre zdjęcia, efekty specjalne oraz MUZYKA, która skojarzy się od razu ze wspaniałym 'Reqiem dla Snu' (z którego zoabczymy jeszcze aktorkę Ellen Burstyn, nadal w świetnej formie). Oglądając ten film pod koniec mozna poczuć 'motyle w brzuchu' i dojśc do wniosku, że życie i śmierć istnieją razem tak, jak początek i koniec wszechświata albo... życie gwiazdy.

 

Bardzo ciekawy film, szczerze polecam oglądnąć. Dodam jeszcze, że w wersji na DVD znajduje się filmik króciutki o tym, jak wygląda życie w 'kuli'. Polecam raz jeszcze. Nie będziecie żałować, jesli lubicie obraz momentami irracjonalny, pełen ekspresji, gdzie czasem słowa nie są potrzebne. Uczucia sa proste i skomplikowane zarazem...

 

Polecam :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×