Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Infiltracja (The Departed)

Recommended Posts

Falkhor    63

Infiltracja (The Departed

Scenariusz - William Monahan

Reżyseria - Martin Scorsese

Gatunek: Sensacja gangsterska

Kraj/Rok Produkcji: USA, 2006

W rolach głównych: Leonardo DiCaprio, Matt Damon, Jack Nicholson

Oficjalna polska strona filmu (KLIK)

Fabuła - historia o dwóch szczurach. Jeden jest wychowankiem gangstera i dostaje się do wysokiego szczebla dowódczego w policji, drugi - próbował być policjantem, ale staje się wtyką policji w gangsterkim światku. Dochodzi więc do walki o informacje, pojedynku na szybkość, a także... o kobietę. Do tego sporo twardego słownictwa, gangsterkie sposoby wyrównywania rachunków i jak głosi okłądka - najlepszy film Scorsese od czasów 'Chłopców z ferajny'... Kino gangsterskie klasy 1szej. jak dla mnie moze jednak klasy 2giej, ale z wygodnymi fotelami.

Wrażenia - na pewno nie jest to Ojciec Chrzestny. TO było kino mafijne. 'Infiltracja' jest soczystym kinem gansterskim, ale silnie zamerykanizowanym. jack Nicholson gra na prawdę złą postać, zepsutego bandziora o nieskazitelnie bandyckiej renomie. Choc czasem da chłopakowi kase na to, aby zrobił sobie zakupy i powie, żeby się dobrze uczył. W filmie widzimy też weterena filmów akcji - pana Bourne'a - czyli Matt'a Damona. 'Parttneruje' mu - wg mnie na prawdę godny pochwały - Leonardo di Caprio. Spotykamy tu jeszcze kilka znanych osobistości, ale tak to jest, jak ktoś porkoju Scorsese robi film :o Do rzeczy - nie mam zastrzeżeń fo strony wizualnej i dźwiękowej. W sprawie fabuły i ogólnego klimatu już bym miał jakieś ale. Wg mnie za duża część filmu jet zbudowana na przekleństwach (tak jakby ONE się tu liczyły same w sobie, padają wg mnie bez motywu) zaś w części fabularnej - też widzę, że chyba coś przekombinowano. Nie mniej - warto ten film oglądnąć, bo aktorzy grają dobrze, Nicholson dał pokaz, na ekranie sporo się dzieje a końcówka myslę, że zaskoczy wszystkich...

Film trzeba oglądać dośc uważnie, łatwo przegapić niektóre detale. W ocenie ostatecznej szkolnej dałbym temu filmowi 4+ z czystym sercem. I zachęcam Was do oglądnięcia. Poz amoimi drobnymi zastrzeżeniami - film na prawdę jest dobry.

Film trudny, wulgarny i brutalny. Ale rzeczywisty. Przejmująco rzeczywisty. Znakomita rola M. McDowella. Jako głównego bohatera/narratora. Sam film oceniam na 5+ w szkolnej skali ocen.

Poooooooooooozdrawiam.

siss    0

Oglądałam. Film jest dobry, ogląda się dobrze. Role ciekawe. Ale jakoś nie rozumiem tych zachwytów w USA.

Polecam, bo rzadko ogląda się u nas takie dobre, spokojne i mocne filmy, ale myślę, że jest trochę za spokojny...

Falkhor    63

siss, Jak dla mnie to działo się tam całkiem całkiem, może nie było trwających przez cały film pościgów, ale... jakieś zwroty akcji były. Tyle tylko, że strasznie to zagmatwano i do końca to można było wiele rzeczy zgubić z fabuły. Nie mniej - dobry film. warto oglądnąc w czasie zalewu 'kina akcji klasy B' :)