Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Bloodrayne

Recommended Posts

Falkhor    63

Bloodrayne

Scenariusz - Guinevere Turner

Reżyseria - Uwe Boll

Gatunek: Horror/Fantasy

Kraj/Rok Produkcji: USA 2005

W rolach głównych: Kristanna Loken, Ben Kingsley, Michael Madsen

Fabuła - Potężny wampir chce przejąc włądzę nad wiatem i stać się jeszcze potężniejszym wampirem. Przeszkodzić chcą mu jednak łowcy wampirów oraz... dhampirka (dziecko wampira i człowieka). Wplątane jest tu oczywiście dobro całego świata. Dwoma słowami - krótka ta fabuła...

Wrażenia - od razu powiem, że się zawiodłem. Film na pdostawie gry komputerowej, ale zero sukcesu jak w przypadku 'Dooma'. Klimat marny, efekty najtańsze z możliwych, nawet znakomity Kingsley nie ratuje sytuacji, a pani Loken wybiegana w Terminatorze 3 tutaj jest nawet kiepsko ubrana i gra baaardzo marnie. Szanse na sukces tytułu były spore - ale co tu dużo mówic, skoro łowcy wampirów (nijaki Madsen) zachowują się tak, jakby nie walczyli o losy świata tylko walczyli z totalnie podrzęnym wampirem bez zębów. Strata czasu dla widzów, strata pieniędzy dla producentów. Odradzam.

Gothka =)    0

Spodziewałam się czegoś innego. Wampiry były wg mnie za mało wampirze, a za bardzo ludzkie. No i stroje to zbyt współczesne mieli. ^^" Nie jest to ambitne kino. Chyba, że ktoś takie lubi?

levi    0

całkiem znośny film - z tego co pamiętam nakręcony na podstawie gry i powiem szczerze, że grając w bloodrayna ubawiłem się znacznie lepiej aniżeli oglądając ten film... - ot takie moje małe spstrzeżenie :lol-sweat:

Falkhor    63

levi', Może małe spostrzeżenie, ale chyba istotne ;) Wspominany Doom to była świetna adaptacja gry. Film omawiany tutaj - prawie że beznadziejna adaptacja gry pod tym samym tytułem. Już Resident Evil z tego typu był znacznie, znaaaacznie lepszy.

Kwasek    0

Znajomy raz się umówił, że przyjdzie ze swoją siostrą do mojego domku i sobie oglądniemy świetny film o wampirach. Niestety, to miał być właśnie Bloodrayne. Totalna chała. Pani Loken dobrze wypadła / wybiegła w Terminatorze Trójce, ale w tym kiczu - nawet jej uroda została zepsuta przez kostium. Odradzam.

Ale o czym wy wogóle mówicie ?! Przecież Uwe Boll nie zna się na kręceniu filmów! Tym bardziej że lubi on kręcić filmy na podstawie gier przez co u fanów niektórych tytułów ma lekko mówiąc przes***e.

Dobrze radzę - jesteś fanem gier to odpuść sobie filmy Bolla. Tylko się niepotrzebnie będzeisz denerwował i przeklinał.