Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Preparaty witaminowe, suplementy - zdrowie w kapsułkach

Recommended Posts

SunShine    0

Oj nie takie kamienie że wezmę sobie z chodnika i zjem :P

No tak mówił lekarz ;) bo tata miał ostatnio wykruszanie kamieni. Ja też gruszki lubię i żaden kamień mi nie straszny :)

siss    0

Ja się w tym roku ojadłam gruszek, że mnie rozbolał brzuszek :]

Stosuję się do waszej diety: jabłka, gruszki, orzechy: laskowe i włoskie. Pyychaa.

marcin3b    0

Ja zastosowałem suplement z owoców w formie dżemu i pomogłem w zdrowiu mojej rodziny i znajomych, pozbyłem się pewnych ubytków zdrowotnych i teraz bierze go paru moich znajomych, którzy są sportowcami i też są zadowoleni. :)

Falkhor    63

Dżem, powidła, marmolady... toż to naturalne kompleksy witaminowe :) I od jak dawna znane, ale moda na pigułki i lenistwo każą o nich zapominać.

marcin3b    0

Więc kto chcę może zapomnieć o zdrowiu. Jak wynika z badań 90% naszego zdrowia zależy od nas, 5% jedynie od medycyny, reszta to czynniki zewnętrzne, więc lepiej zapobiegać niż leczyć, jeśli jest co.

ziomalka    0

Jesli spozywam nadmierne ilości kawy, która wypłukuje wszyystko, wszyysciutko, wtedy biorę się za magnez w kapsułkach. Takoś trzeba uzupełniać niedobór witamin ;) I lubię też multiwitaminki, bardzo smaczne i potrzebne, ale jak jest lato i full owoców, to trzeba sie przerzucić na zwykłe normalne zdrowie jedzonko :) Uważam, ze takie sumplementy diety są dobre dla ludzi pracujących czy to umysłowo czy fizycznie, którzy nie mają ani sił ani czasem czasu czy sposobności, żeby przygotować sobie odpowiednio witaminowe posiłki :D

Kwasek    0

Korzystam z takich dodatków do diety. Głównym powodem jest to co wspomniała Ziomalka: "takie sumplementy diety są dobre dla ludzi pracujących czy to umysłowo czy fizycznie, którzy nie mają ani sił ani czasem czasu czy sposobności, żeby przygotować sobie odpowiednio witaminowe posiłki".

Błędem jest jednak przestawienie się na takie ciągłe wspomaganie syntetykami. To rozleniwia organizm i po jakimś czas drodzy Forumowicze Wasz organizm przestanie wysilać się do tego by brać witaminy z posiłków. Dobrze jest w tygodniu 2-3 razy coś takiego zażyć (ja stosuję najcześciej musujące).

marcin3b    0

Nie ważne jaki sztuczny suplement weźmiecie, ważna jest jego przyswajalność i rozpoznawalność genetyczna, którą się szacuje na 7-12 % z całości dawki. Trochę mało.

Falkhor    63

marcin3b

Nie ważne jaki sztuczny suplement weźmiecie, ważna jest jego przyswajalność i rozpoznawalność genetyczna, którą się szacuje na 7-12 % z całości dawki. Trochę mało.

Ciekawe :!!:

Dodasz jakichś szczegółów?

marcin3b    0

Ja przyjmuję i moi znajomi witaminy, makro- i mikroelementy z podstawą całego suplementu flawonoidami- Flavon. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni od początku. 8)

Guest Bake   
Guest Bake

ja przyjmuje witaminy w płynie Żywiec podobnie jak moi znajomi i wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni szczególnie tak po 4 dawkach

Jeżyk    43

Bake, ja podobnie, tylko płyn nieco inny. Gotuję kompot np. z aronii, jakieś jabłko, malinki, i świetnie smakuje. Przynajmniej nie ma w sobie chemii jak te wszystkie smakowite kolorowe napoje

Guest Bake   
Guest Bake

oj kompocik to ja również uwielbiam ;) tylko paprania duo - na szczęście ja nie robie ;)

greg6700    0

A może po prostu warto się zastanowić w jakich produktach naturalnych znajdziemy owe witaminki i suplemenciki.Myślę że będzie lzej dla kieszeni i wątroby.Bo może się okazać że idąc nocą nie będzie potrzebna latarka amatorowi suplemencików taka jasnośc będzie biła od niego:apple:

Guest Bake   
Guest Bake

greg6700 taka poświata unosi się po całonocnej sesji w quake ;)

są w sklepach takie soki owocowe od babuni i jak ktoś gdzieś napisał nieważne którą butelkę dotkniesz i gdzie i tak będziesz się kleił ;)

Falkhor    63

Za jakość żywności trzeba zapłacić solidna monetą...

Jeść - można wszystko, co popadnie albo działać w myśl 'z tego się składasz, co zjadasz'.

Sądzę, że obecnie większość z nas myśli w kategorii zjeść by się najeść a nie zjeść, by np. być zdrowym. Tutaj właśnie uderzyli producenci suplementów i wspierają nasze lenistwo gotowymi 'używkami' witaminowymi...

Falkhor    63

OneSilverDollar - Z wypłukanym potasem... w Leżajsku w szpitalu jednemu pacjentowi tak skutecznie wypłukano lekami potas z organizmu, że zaczął odchodzić od zmysłów. Wreszcie pojawił się lekarz, który... kazał mu jeść ziemniaki gotowane. W kilka dni pacjent wrócił do zdrowia ;) ;) Tylko dlatego, że nikt nie zrobił mu wcześniej badania pierwiastków :) :)

knaper88    0

ziemniaki ziemniakami, ale nie wszystko da się zastąpić jedzeniem. 

ja jestem w trakcie sesji (i to nie mojej pierwszej) i muszę powiedzieć, że próbowałem już chyba naprawdę wszystkiego :/ Muszę powiedzieć, że np. gorzka czekolada daje radę - uczy mi się lepiej i mam wrażenie, że nie tracę tyle minerałów przez kawę co zawsze. Za to mam problem ze skupieniem się, choć i na to udało mi się znaleźć odpowiednie suplementy - (polecam art - http://ginkofar.pl/pamiec-i-koncentracja/ ). Tego ziemniakami nie zajem :P 

Moim zdaniem, trzeba być bardzo ostrożnym przy używaniu suplementów, ale nie dlatego, że mogą być szkodliwe, ale dlatego, że nigdy nie wiadomo czy one naprawdę działają i czy nie daliśmy się zrobić w balona :) niektóre np. magnezy podobno są totalnie bezwartościowe!

Guest Joanna   
Guest Joanna

Ja też nie faszeruje siebie i dzieci pigułkami. Trzeba się właściwie odżywiać. Jedyne co podaję dzieciom to Vita D aby uzupełnic witaminę D kiedy brakuje słońca ;) Sama też powinnam przyjmowac witaminę D. Czytałam gdzieś, że w naszej strefie klimatycznej mamy jej za mało nawet latem.

bożysław    0

Pojęcie suplementów diety powstało na potrzeby prawa farmaceutycznego. To produkty farmaceutyczne wyłączone z rodziny leków by ułatwić ich reklamę i produkcję. Definicja mówi, ze suplement diety to uzupełnienie diety, dodatek zawierający niezbędne dla zdrowia składniki (zwłaszcza witaminy lub inne substancje egzogenne), których może brakować w codziennej diecie. Od 31 lipca 2003 państwa Unii Europejskiej zobowiązane są do dostosowania ustawodawstwa krajowego do prawa unijnego, które określa, które witaminy i składniki mineralne mogą być stosowane do produkcji suplementów, a także w jakiej postaci i formie można te suplementy wytwarzać. Komisja Europejska normuje ilość dozwolonych w produkcji suplementów witamin i składników mineralnych, co ma służyć unifikacji norm dotyczących znakowania suplementów w poszczególnych krajach. Jednak wciąż otwarty pozostaje problem tzw. produktów pogranicza, które częściowo spełniają zarówno definicję produktu leczniczego, jak i suplementu diety - czyli żywności.Suplementy diety jako środek spożywczy nie podlegają rejestracji w Urzędowym rejestrze produktów leczniczych, jak i ich produkcja nie wymaga nadzoru przez inspekcję farmaceutyczną, a jedynym organem kontroli jest Sanepid. Istnieje też określenie pośrednie między suplementem diety, a wyrobami lekarskimi. To wyrób medyczny. Początkowo określano nim sprzęt medyczny, ale jego zakres rozszerzono do różnego rodzaju maści, czopków, zastrzyków, kropli do oczu, pastylki do ssania czy kapsułki. Nawet wyrobem medycznym są niektóre syropy na kaszel, czy przeziębienie. Dobrze jest zatem uważać co kupujemy w aptece na przeziębienie. Czy jest to lek, wyrób medyczny, czy suplement diety [www.doz.pl/apteka/k86-Przeziebienie] .  W przypadku leku musi być podany na opakowaniu numer pozwolenia o dopuszczenia leku do obrotu.

Czy wyroby medyczne lub suplementy diety są złem? Nie!

Osobiście regularnie kupuję niektóre z nich i jestem zadowolony

ololo    0

Ja jestem zdania, że najlepiej sobie dostarczać rożnych pierwiastków i substancji wraz z pożywieniem. Nie jestem szczególnym fanem łykania kapsułek. Oczywiście, że czasem trzeba i z tym nie dyskutuje, ale sa takie przypadki gdzie się tego po prostu nadużywa. Wiadomo, ż enajlepiej jeść jak najmniej przetworzone jedzenie - najlepiej z własnego ogródka. A co do leków - podobają mi dzisiejsze możliwości w świecie medycyny, np. badanie genów pod kątem wrażliwości na pewne substancje ( więcej na temat m.in. w tym artykule https://zdrowie.enel.pl/artykul/przyszlosc-zapisana-w-genach ) Po co łykać coś "w ciemno" jak można zbadać najpierw co nam pomoże na podstawie informacji zawartych w genach, a póxniej precyzyjnie zastosować substancję leczniczą. Ja jestem jak najbardziej za.