Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Leki przeciwbólowe (maści, tabletki, inne?)

Recommended Posts

Falkhor    63

Heh, widze, że częśc z Was żre takei śroki, że za 10 lat to tylko narkoza będzie mogła pomóc... Bo jak się obudzicie, to pewnie od razu będzie ból :/ Straszne to jest, jak tak czytam...

MrsFlower    0

Niestety bóle reumatyczne sa okropne, nie życze ci tego.

Mojej koleżance już od brania leków przeciwbólowych nerki padają a młoda jest.

Falkhor    63

MrsFlower

Niestety bóle reumatyczne sa okropne, nie życze ci tego.

Mojej koleżance już od brania leków przeciwbólowych nerki padają a młoda jest.

Nikomu nie życzę bólu i nie uważam też, że branie leków... LEKÓW przeciwbólowych w uzasadnionych przypadkach to coś złego. Odnoszę się we wcześniejszym poście do osób, które jedzą to, bo czują że coś je boli i nie mówię tu o DUŻYM bólu. Chociażby zwykły ból głowy spowodowany przewianiem albo ciśnieniem.

Do bólu stosuje się środki adekwatne do jego natężenia.

Ponadto ból jest sygnałem - jeżeli reumatyk wie, co go boli i co będzie bolec to ok, ale u osoby, która nie ma ustalonego jakiegoś schorzenia i np. wcale nie chodzi z tym do lekarza tylko sama się 'kuruje' painkillerem to jest niepoważna i nieodpowiedzialna.

Guest Bake   
Guest Bake

jak narazie mnie najbardziej boało tzw trucie zęba, koszmar chciałem umrzeć i nic nie pomogło... a jak boli delikatnie piwko pomaga ....

Falkhor    63

Bóle głowy, zęba, oczu - to takie znane mnie. W tym roku jeszcze nie korzystałem z przeciwbólowych specyfików. W poprzednim - już nei pamiętam dokładnie ale może ze 2 no 3 razy maks.

Boli mnie głowa trochę - sen, odpoczynek, czasem pomaga nawet dobre śniadanie albo jak mówi Bake - piwko ;)

terelka    1

Mi ostatnio zęby mądrości rosły ;) raaany, nie dość, że boli to jeszcze gorączka i nerwowość :) nurofen forte i po bólu :)

Falkhor    63

Terelka - Ja swoim mądrzałkom nie uległem i przetrzymałem. Z początku był hardkor, ale później szło już wytrzymać. Pomagało... płukanie szałwią ;)

terelka    1

Też tam coś zakupiłam do płukania, ale nic nie pomagało, jeszcze gorzej wręcz bym powiedziała hehe ;) ale narazie się uspokoiły i przestały rosnać :)

ziomalka    0

Ja tam jestem zdania, że jak boli trzeba przeczekać ;) Wolę posilić się czymś dobrym, wtedy mózg skoncentruje sie na trawieniu a nie na tym, że mnie coś boli :) A jak to nie pomaga, wtedy biorę, w koniecznej już ostateczności, jakis specyfik :D I tu albo Apap albo ibuprom :)

Kwasek    0

Staram się unikać. Drzemka, lekki kolorowy posiłek. Spacer i świeże powietrze. Przerażają mnie ludzie, którzy seriami wcinają pigułki na to, że boli a nie na to, by się wyleczyć. Takie oszukiwanie samego siebie, maskowanie problemu.

Megg    9

nie biore! :D chyba że na prawde musze :D ostatnio chorowałam to jak wzięłam coś małego i poleconego przez lekarza to przynajmniej czułam sie mniej beznadziejnie...

okura    4
Czy wam sie tez po ibuprofenie kreci w glowie i czujecie niepokoj??

mam podobnie ale w czasie wyborów, gdy ludzie głosują na PO/Pis/SLD/PSL.

Przeciwbólowo zażywałem Ketonal forte, na receptę (na powazeniejsze bóle), na resztę to chyba apapy starczają.

Falkhor    63

OneSilverDollar - Moja znajoma po painkillerach z ibuprofenem ma nudności i zawroty głowy.

Gdzieś ostatnio w przychodni trafiła mi się w oczy ulotka odnośnie niektórych leków przeciwbólowych i ich wpływu na układ pokarmowy człowieka. Szczerze powiem - niefajnie się dzieje, jako sobie ktoś tego nadużywa. Szczególnie te sterydowe (wg ulotki).

Sterydowych sie tak latwo nie dostanie na cale szczescie. Mnie ostatnio kazano brac paracetamol.. Po dwoch dniach zamienilam go na Naproxen bo po braniu 4 tabletek dziennie przez 2 dni zaczal mi najzwyczajniej smakowac: ten paracetamol/ (lekarz mi kazal tyle brac) .

sam28    0

To jaki się bierze lek przeciwbólowy zależy od tego co chce się usunąć. Jaki rodzaj bólu. Inny lek weźmie się jak boli brzuch. Inny lek jak boli głowa.Jak boli mnie głowa to staraam się zrelaksowąc. Jeśli to nie pomaga to biorę pyralginę.

Gdy boli brzuch to najlepsza jest nospa. Jednak jeśli takie bóle macie często to polecałbym zastanowić się nad wybraniem do lekarza:

http://www.medprojekt.pl/bol-brzucha-o-czym-swiadczy-i-jak-z-nim-walczyc/

I zastanowieniem się czy nie jest to spowodowane czymś poważniejszym.