Jump to content
Guest Bake

Jaki mamy pożytek z księży ?

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

Witam!

jak w temacie? Jaki jest z nich pożytek??

Rządzą się, budują ogromne kościoły luksusowe domy w których mieszkają.

Służą ludziom? Pogrzeb za 800 zł? to POSŁUGA? to powinno być karane!

Tak samo ślub, bierzmowanie WSZYSTKO, tylko im DAWAĆ DAWAĆ DAWAĆ a i tak im wiecznie mało.

Najbardziej żałują chyba ze skończyło się średniowiecze z dziesięciną i paleniem na stosie niewiernych.

Do tego idę do kościoła osłuchać o BOGU! i co słyszę? o tym jak Żydzi i masoni chcą zniszczyć Radio Maryja, jak wszyscy są zakłamani i wierzyć trzeba tylko księżom. O polityce politykach PARODIA!!!

Moja propozycja:

By być bliżej Boga, by nieść krzyż Chrystusa i przez to być bliżej swoich owieczek niech zrezygnują z luksusów! niech oddadzą się studiowaniu pisma świętego i pomaganiu ludziom a nie WYKORZYSTYWANIU ICH. Niech sprzedają swoje luksusy i nich NAPRAWDĘ KOMUŚ POMOGĄ! Niech wezmą przykłąd z CHRYSTUSA. On przecież był ubogi, ciekawe co by sądził o tych "księzach" którzy pławią się w luksusach w tym samym czsie kiedy biedne dzieci umierają z głodu

Bo moim zdaniem nie ma z nich żadnego pożytku, ba bardziej szkodzą niż pomagają.

Joy_ride    4

z mafią nie wygramy :/

cieszmy się że świętej inkwizycji już nie ma ;)

rozumiem że co łaska ale żeby cennik wprowadzać to skandal

jak coś to proście o jakąś fakturę/paragon jeżeli klecha krzyczy określoną z góry sumkę za "usługę" XP

levi    0

Bake,

im wiecznie mało.
Do tego idę do kościoła osłuchać o BOGU! i co słyszę? o tym jak Żydzi i masoni chcą zniszczyć Radio Maryja, jak wszyscy są zakłamani i wierzyć trzeba tylko księżom. O polityce politykach PARODIA!!!

widać na takich księży trafiasz :!:

Bo moim zdaniem nie ma z nich żadnego pożytku, ba bardziej szkodzą niż pomagają.

fakt - nie każdy ksiądza można nazwać pasterzem z powołania - każdy kapłan to przecież również człowiek :!:

ja w swoim życiu trafiałem na naprawdę wspaniałych księży (jak np nasz ostatni proboszcz - maciej to napewno potwierdzi ) i mam do nich wielki szacunek :!: :!: :!: podkreślam, że nie do wszystkich, ale uważam, że wiara i kościół jest człowiekowi naprawdę potrzebny :!: :!: :!:

Joy_ride,

rozumiem że co łaska ale żeby cennik wprowadzać to skandal

cennik :?: a coś takiego istnieje :?: z tego co pamiętam to zawsze było: "co łaska", albo jak już to sprawa indywidualna każdego księdza :!: ja się nie spotkałem z czymś takim, żeby ksiądz 'wołał' na mnie, czy moją rodzinę i znajomych pieniądze ^^"

Guest Bake   
Guest Bake

levi, co łaska ale nie mniej niż 800 zł dobre nie?

Fakt - nie wszyscy są tacy, spotkałem jednego księdza który był w miare normalny ;) dało się z nim porozmawiać... ale większość to .... :/

levi    0

Bake,

levi, co łaska ale nie mniej niż 800 zł dobre nie?

a kto tak powiedział :?: ;)

to raczej się utarło przez drogę pantoflową..."aaa ja dałam mu 800" ... "aaa to ja dam 900" - spotkałeś się aby kiedyś ksiądz na ciebie wołał pieniędzy :?:

Kuru    0

levi', nie budzi w tobie niesmaku branie jakiejkolwiek kasy za pogrzeb ? Zrozumiałbym ślub etc... ale pobrzeb ?

Ja juz zastrzegam, że życze sobie pogrzebu świckiego, prowadzonego przez tzw." mistrza ceremoni". Kremacja, a prochy do oceanu, i trochę rozsypać nad Afryką.

Guest Bake   
Guest Bake

spotkałem sie z czyms takim - było o tym duzo w prasie i TV ze ksiadz nie chciał pochować kogos bo kasy nie dostał - FAKT AUTENTYCZNY.

druga sprawa, nie weźmie ciała do kościoła bo ktoś nie uczęszczał na msze święte badz - o zgrozo - podpadł mu (Wysoka ) - kim jest ksiądz by sądzić kogoś za jego życie? czy on jest Bogiem? kto mu dał takie prawo?

kościoły powinno sie pozamykać i rozebrać - moje zdanie

levi    0

Kuru,

levi', nie budzi w tobie niesmaku branie jakiejkolwiek kasy za pogrzeb ? Zrozumiałbym ślub etc... ale pobrzeb ?

szczerze :?: TAK :!: - to tak samo jak powiedzieć o lekarzu: bierze kase za to, że leczy, a to przecież jego obowiązek :!: :nerd:

Kremacja a prochy do oceanu.

ja również chcę aby moje ciało poddali kremacji - już o tym mówiłem - jest przecież napisane: "z prochu powstałeś i w PROCH się obrócisz"

Bake,

druga sprawa, nie weźmie ciała do kościoła bo ktoś nie uczęszczał na msze święte badz - o zgrozo - podpadł mu (Wysoka ) - kim jest ksiądz by sądzić kogoś za jego życie? czy on jest Bogiem? kto mu dał takie prawo?

nie spotkałem się z tym przypadkiem więc nei będę go komentował - ja podkreślę, że zawsze trafiałem na PRAWDZIWYCH księży :!:

kościoły powinno sie pozamykać i rozebrać - moje zdanie

czyli państwo bez wiary :?: :?: :?: ups przesadzasz :!:

Kuru    0
bierze kase za to, że leczy, a to przecież jego obowiązek

Jest różnica pomiędzy: leczeniem za opłatą, a łapówką. Jestem też pewien, że nawet gdybyś nie miał kasy to spora część lekarzy pomogłaby ci za darmo.

[ Dodano: 2007-09-21, 12:43 ]

Ps. z tego co wiem księża utrzymują się z dobrowolnych datków, za uroczystości... jak ktoś chce dawać/brać kase za ślub to rozumiem... ale pogrzeb jest uroczystością wyjątkową, najważniejszą ! Branie kasy za pogrzeb uważam za brak szacunku dla tej uroczystości jak i dla zmarłego...

Guest Bake   
Guest Bake

levi', mów co chcesz ale lekarz pomoże Ci zawsze. A jak bierze kase - musi za coś życ, lekarz to BARDZO TRUDNY I CIĘZKI zawód wymagający ciągłego udoskonalania samego siebie. A ksiądz? ma pensje, ma pensje ze szkoły i jeszcze mu mało.

czyli państwo bez wiary :?: :?: :?: ups przesadzasz :!:

PO CO NAM KOŚCIÓŁ ? ROZBIERZMY JE! Ja nie potrzebuje chodzić do kościoła by wierzyć w BOGA. Wierze w Boga nie w "księży"

Podziwiam jedynie misjonarzy, zakonników - oni naprawde są blisko Boga, rozumieją co to znaczy być chrześcijaninem a nie pijawką

[ Dodano: 2007-09-21, 12:47 ]

Ps. z tego co wiem księża utrzymują się z dobrowolnych datków, za uroczystości... jak ktoś chce dawać/brać kase za ślub to rozumiem... ale pogrzeb jest uroczystością wyjątkową, najważniejszą ! Branie kasy za pogrzeb uważam za brak szacunku dla tej uroczystości jak i dla zmarłego...
dokłądnie!

Guest Bake   
Guest Bake

Kuru, czasem ją czytam ;) warto mieć spojrzenie na sprawe z 2 stron i wyrobić sobie SWOJE zdanie.Radia Maryja też słucham

[ Dodano: 2007-09-21, 13:00 ]

Rzuć na tacę i ta ikonka księdza pedolifa i dziecka uciekającego przed nim wymiata!

levi    0

chłpoczyki to wszystko są skrajne przypadki :!: dlaczego zaraz marginalizujecie ogół kapłaństwa :?: każdy jest taki :?: naprawdę :?:

Guest Bake   
Guest Bake

levi', na pewno nie każdy - masz 100% racji. Ale większość. i niestety z nich pożytku nie ma! Stare babcie mają radoche międy modą na sukces a m jak miłość i wsio.

BÓG - TAK

KOŚCIÓŁ - NIE

Megg    9

Hmmm Bake, po części się z Tobą zgadzam... ale chodzę do Kościoła ż\głównie dla Słów Pisma Świętego. Do tego sakramenty itp. Ale rozumiem niechęć ludzi do książy, wiem jak czasem jest. Ale wiem że są osoby duchowe które wspępują do zgromadzeń duchownych z własnej nieprzymuszonej woli i z powołania - głównie powołania.

Joy_ride    4

ileż to razy w gazetach było że ksiądz dzieci molestował ;)

ile było afer że ksiądz na dzi*ki sobie wieczorem śmigał :)

nawet jednego z rakszawy po pijaku policja złapała :)

RAJD PIJANEGO PROBOSZCZA

"Ktoś jeździ samochodem od chodnika do chodnika"- poinformował Policję jeden z kierowców. Po zatrzymaniu okazało się, że pijany (3,5 promila alkoholu) proboszcz parafii Rakszawa Rąbane, w samo południe urządził sobie rajd po zatłoczonych ulicach Łańcuta. Nie reagował na sygnał policjantów wzywających go do zatrzymania. Niektórzy świadkowie twierdzą, że próbował uciekać.

Stało się, trudno. A wy zamiast szukać sensacji, złodziejami byście się zajęli. Utrzyjcie nosa sprawie! - "prosił" Ks. Czesław N. dziennikarza Nowin.

Przyznał się, że jest duchownym, dopiero przed izbą wytrzeźwień

Ksiądz-kierowca na gazie

ŁAŃCUT. Niecodzienną przygodę przeżyli kilka dni temu policjanci z Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Łańcucie. W nocy przyszło im gonić pijanego kierowcę. Dopadli go po pościgu. Kierowca, od którego czuć było alkohol, odmówił dmuchnięcia w alkomat. Policjanci postanowili więc odwieźć go do izby wytrzeźwień. Tam kierowca zmiękł. - Panowie, dmuchnę, tylko mnie wypuśćcie. Jestem księdzem - powiedział.

Policjanci, którzy ze środy na czwartek ubiegłego tygodnia przejeżdżali przed trzecią w nocy przez Kosinę, zainteresowali się seatem cordobą wyjeżdżającym z bocznej drogi na trasę E 40. Włączyli światła błyskowe, dali też sygnał dźwiękowy. - Wtedy seat zaczął przyspieszać. Jechał w kierunku Łańcuta - mówi aspirant sztabowy Tadeusz Bratkowski, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Łańcucie. Kierowca zaczął jednak uciekać. Policjanci pogonili za nim. Momentami seat pędził nawet z prędkością ponad 150 km/h. Kiedy dojechał do Rogóżna, nagle zjechał do lewej krawędzi jezdni. Tu się zatrzymał. Kierowca otworzył drzwi i uciekł w pobliskie pola. Policjanci pobiegli za nim. Chwilę później zakuli uciekiniera w kajdanki.

Mężczyzna powiedział, że nie ma dokumentów. Podał swoje dane, które policjanci zapisali. Ponieważ odmówił dmuchnięcia w alkomat, a czuć było od niego alkohol, funkcjonariusze zabrali go do izby wytrzeźwień w Rzeszowie. Zanim tam weszli, kierowca seata zmiękł: - Powiem prawdę. Nazywam się Stefan N., nie tak, jak wam wcześniej podałem. Jestem księdzem...

Policjanci wrócili z nim do Łańcuta. Ksiądz dmuchnął przykładnie. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu we krwi. Prawa jazdy nie miał, bo łańcucka policja zatrzymała mu je w czerwcu br. Też za jazdę po pijanemu.

Ksiądz-recydywista wrócił na plebanię. Nazwy parafii, w której pracuje, nie podajemy z miłosierdzia - każdy ma przecież prawo zbłądzić... Ksiądz jednak nie mieszka w Kosinie, z której wracał w nocy podchmielony. Próbowaliśmy ustalić, czy aby nie wprawił się w błogi stan w agencji towarzyskiej, która w Kosinie się znajduje (ksiądz wyjeżdżał bowiem z drogi, która do tejże agencji prowadzi). - Nie potwierdzam i nie zaprzeczam - powiedział nam człowiek zbliżony do kosińskiej agencji.

PAWEŁ MIĘDLAR

Super Nowości z dnia: 29_10_2002

księża nawet mają dzieci :P

więc nie jest to przypadek tak "skrajny" :letssin:

każda powiedzmy wieś ma swoje tajemnice :]

PS.jest tylko mały błąd w druku bo najpierw jest że jechał z kosiny do łańcuta a zatrzymali go w rogóznie :lol-above:

ale to pismaki pokręciły podobno jak sie dowiedziałem :|

levi    0

czyli co :?: poprostu znieść kapłaństwo :?: zniszczyć kościoły :?: nie chrzecić dzieci :?: nie podtrzymywać tradycji :?: na wszystko NIE :?: :eek:

Guest Bake   
Guest Bake

zmienić się ich natury nie da. Mogli by wyrzec sie luksusów, służyć ludziom naprawde. Szanował bym ich, że poświęcają życie dla czegoś naprawdę dobrego. A tej sytuacji? Tylko mnie ku****a mierze jak słysze w kółko o pianych księżach, molestowaniu dzieci opłatom za pogrzeby i wogóle tak jak pisaliśmy wyżej...

Kuru    0

A wiecie po co wprowadzono celibat ?- By księża nie mieli dzieci, i majątki księży po śmierci przechodziłyby w ręce Kościoła, a nie na potomków... Taki wymysł Watykanu, bo nie od zawsze w KK był celibat.

maciej    32

Przeczytałem ta cala wasza dyskusje i zastanawia mnie jedno .. podajecie fakty na te4mat ksiądz jest taki siaki czy owaki, hmm a tak sie zastanawia, czy to nie jest człowiek ? Bo zawsze myślałem ze ksiądz to też człowiek. Hmm w życiu spotyka się mnóstwo ludzi o takich samych cechach ( pijani , chciwi niekulturalni itp. ) hmm czy tacy ludzie nie mogą zdążyć sie pośród księży, szefów, sprzedawców itd ? przecież wszyscy jesteśmy ludźmi... Kazdy na pewno z nas zna tych dobrych i tych złych. sąsiad jest taki , a on jest taki ,oo a ten jest fajny lubię go itp.. W naszym życiu spotykamy ludzi dobrych i złych, tak samo jest np wśród księży, jest to pewien fach tak samo jak prawnik , sprzedawca itp czy hmm mówiąc , znając kolegę po fachu od złej strony mówimy jacy to no prawnicy są zli , oszuści itp ?? Są to pojedyncze przypadki , nie sprowadzajmy do ogółu pojedynczych przypadków. Bake przeważnie zauważyłem ze piszesz strasznie ogólnie hmm w sumie to obraza pewnych ludzi którzy znajdują sie w danej grupie społecznej a tacy faktycznie nie sa.

Znam osobiście tez dużo księży, dawniej miałem dużo z nimi wspólnego i totalnie nie zgadzam sie z twoją tezą, bo bywałem u nich i znałem ich trochę bardziej od środka niz tylko z wierzeń , plotek z gazet , z sensacji jakie lansują media... i tak przypatrując się ich zyciu, nie jest prawda ze wszyscy sa w jednym worku... To zalezy na kogo sie trafi...

Spotkałem kilku co część z tego co dostali np po kolędzie przeznaczali na pomoc w parafi ludziom biednym itp .. nie widać po nich "bogactwa" jakiego wy to piszecie... Mozna podać masę innych szczegółów i mitów które podaliście jako fałszywe dla ogółu... ale każdy sam o tym wie, że na rożnych ludzi się trafia... i tak już jest w życiu

Guest Bake   
Guest Bake

sprzedawca może być każdy ksiadz ma powołąnie od Boga, jest WYBRANY! Czyżby Bóg był omylny ??

maciej    32

a czy sprzedawca moze byc kazdy ?? jesli popatrzysz na psychologie i socjologie to dojdziesz do wniosku ze nie... do tego tez trzeba sie urodzić, można udawać , symulować , chcieć, ale nie umiec byc sprzedawca tak samo jak ksiądz może być bo ma powołanie ,może nie być do końca dobry, i może udawać ... wszystkie przypadki występują na świecie... Zapraszam do psychologii ;)