Jump to content
Guest Bake

Jaki mamy pożytek z księży ?

Recommended Posts

Kuru    0
hmm a tak sie zastanawia, czy to nie jest człowiek ? Bo zawsze myślałem ze ksiądz to też człowiek.

Wiesz, zawsze uważałem, że jak ktoś wyznaje jakieś poglądy to powinien ich przestrzegać. A jeżeli ktoś na dodatek propaguje takie polgądy, to na takiej osobie spoczywa wyjątkowa odpowiedzialność za to co czyni.

SunShine    0

Księża musza się z czegoś utrzymywać. Mi paru księży pomogło, podnieśli mnie na duchu, wierze... Niestety coraz mniej jest księzy z powolaniem. Rozumiem niech żyją jak my, jak ludzie, Kościół, a nie plawią się w lukusach i wożą się furami takimi ze głowa mała ;) Stanowczo za dużo daje sie im 'co łaska'. Ale to że tyle im dajemy to zalezy od nas. Tylko niedopuszczalne jest to że nie wykonają posługi dlatego że ktoś im da za mało...

Celibat powinni znieść, bo to co się dzieje jest poprostu śmieszne. Lgną do nich często nawet 13 stolatki, bo coś przyznam w tej sutannie jest. Przerażająca liczba księzy ma 'koleżanki' (w cudzysłowiu oczywiście)... Jak byłam jeszcze w temacie to bylo 4 na 5 księzy dla których pokusa była za duża :) niech sobie robią co chcą z pelnoletnimi ale 13nastoletnie dziewczynki lepiej zostawić w spokoju nawet jeżeli garna się do nich tak mocno... Bo potem skrzywienie na psychice i etykieta przypisana już do całego duchowieństwa.

iwcia    2
Cytat:

http://wiadomosci.onet.pl/1610307,69,item.html

coś takiego powinno być u nas

Ja bym nie chciała uczyć się z czegos takiego... do ateistów nie naleze.

A co do księży to róznie sa postrzegani, nie dziwie sie ze jesli macie wsrod znajomych ksiezy z miasta czy z wioski niezbyt dobre przyklady to potem tak patrzy sie tez na ogol. Nie mowie ze kazdy ksiadz jest zly, napewno nie, sa tez tacy ktorzy oddani sa swojemu sluzeniu Bogu i robia to w sposob bez warunkowy, ale znajda sie i tacy ktorym np mama kazala isc na ksiedza bo tak sobie wymarzyla.

bo coś przyznam w tej sutannie jest.

Co by w niej nie było to jest to KSIADZ, a to samo mowi za siebie, ksiadz ma byc wzorem w działaniu i zachowaniu to on ma nawracac tych ktorzy zbladzili, a nie ktos ma nawracac jego. Jezeli uprawia seks z kobietami czy ma na boku rodzine to dla mnie to zaden ksiadz.

SunShine    0
o by w niej nie było to jest to KSIADZ, a to samo mowi za siebie, ksiadz ma byc wzorem w działaniu i zachowaniu to on ma nawracac tych ktorzy zbladzili, a nie ktos ma nawracac jego. Jezeli uprawia seks z kobietami czy ma na boku rodzine to dla mnie to zaden ksiadz.

No to znam tylko 3 księzy ;) nie każdy parafianin wie co oni robią :) jak mysle że to księza którzy poprostu nie potrzafią oprzeć się pokusie. Jak każdy facet, cięzko się oprzeć gdy ktoś na siłe wręcz się do niego garnie, nie rozumie ze nie może :) zakazany owoc smakue najlepiej :) a wytłumacz to 13 letniej dziewczynie że to ksiądz, im dłużej będziesz tłumaczyć że nie może tym bardziej będzie do swojego celu dążyć. To ksiądz jest dorosły... Ale księża są potrzebni, mogą naprawde pomóc, gdy zndarzy się jakaś tragedia podnieść na duchu i powiedzieć "nie jesteś sam". Gdy już ktoś upadnie na samo dno, wyciągną rękę i pomogą wtać :)

iwcia    2
zakazany owoc smakue najlepiej

Moze i tak, mlode dziewczyny ktore wiedza ze sa ladne zgrabne czesto to wykorzystuja i testuja wlasnie na ksiezach, ale jak to jest brak calkowitej odpowiedzialnosci, ksiadz ma byc silny i takim pokusom dawac opor a nie z nich korzystac.

Ale księża są potrzebni, mogą naprawde pomóc, gdy zdarzy się jakaś tragedia podnieść na duchu i powiedzieć "nie jesteś sam". Gdy już ktoś upadnie na samo dno, wyciągną rękę i pomogą wtać

Sa szczegolnie tacy z prawdziwego zdarzenia, nie wywyrzszajacy sie, bardzo ludzccy, ktory potrafia wczuc sie w twoja sytucaje, nie potepiac ale sprobowac zrozumiec i pomoc, tacy naprawde sa bardzo potrzebni.

Kuru    0
Cytat:

http://wiadomosci.onet.pl/1610307,69,item.html

coś takiego powinno być u nas

Ja bym nie chciała uczyć się z czegos takiego... do ateistów nie naleze.

Czasami prawda boli, i zamiast podjąć dyskusję oraz przeanalizować swój tok myślenia, lepiej jest atakować innych, a swoim dzieciom wciskać swoje poglądy - nawet gdy są niewyobrażalnie irracjonalne i absurdalne...

Kiedyś słyszałem takie słowa iż Jezuici mawiali: "Dajcie mi dziecko na pierwszych siedem lat, a oddam wam człowieka" - chyba ładnie to obrazuje jak chłonny jest umysł dziecka i jakie dyrdymały moze przyjąć za prawdę niepopartą dowodami...

ps. Tytuł książeczki powinien brzmieć "podręcznik nauki krytycznego myślenia".

ps2. jak już kiedyś mówiłem: ludzie mają prawo wierzyć w Boga, - przecież ktoś może dojsć do poglądu, że bóg istnije na podstawie twierdzenia przyczynowości sw. Tomasza;( oczywiscie samo twierdzenie tworzy kolejne pytania...), lecz historyjki o niepokalanym poczęciu, Jezusie *, zmartwychwstaniu, wniebowstąpieniu, piekle, niebie, czyścu, aniołkach, diable, świętym Mikołaju... te dziedziny wiary zostawmy w dziale "bajki" (osobiście nie widzę podstaw by istniaały dowody na te rzeczy. Są tylko przekazy... a skąd się wzięły ? zapewne ktoś wymyślił).

* Jezus zapewne jest postacią historyczną, ale przeświadczenie w jego boskość to tylko wynik wiary, a nie dowodów.

Pozdrawiam

maciej    32

heh przecież nie ma ateistów w dosłownym tego słowa znaczeniu... nazywanie siebie ateista jest totalnym "idiotyzmem" współczesnej ideologii. Umysł człowieka jest tak skonstruowany , że zawsze w coś wierzy. Ludzie mówiący, że sa ateistami wierzą, tylko sami siebie oszukują że to nie jest Bóg, przecież nie da sie oszukać własnego umysłu w sposób faktyczny (nie mówię tu o złudzeniach). Każdy w coś wierzy, tylko ludzie to inaczej nazywają.

Ksiądz ma za zadanie ukazać w co wierzą. Czy to polski czy muzułmański czy rosyjski wszyscy mają takie samo zadanie.

Kuru    0
Umysł człowieka jest tak skonstruowany , że zawsze w coś wierzy

Nie rozciągajmy dla własnj wygody (że niby nawet ateiści wierzą w boga) definicji ateizmu.

Przytaczam definicję ateizmu:

ateizm m IV, D. -u, Ms. ~zmie, blm

<

bóstw)>>

1. Bóg blm

<

stworzyciel świata>>

Podczepianie pod bogów (jak to niektórzy robią) pieniędzy, władzy etc. nie ma sensu, gdyż nie trzyma się to definicji Boga, a tym samym ateizmu.

Pozdrawiam

Guest Bake   
Guest Bake

maciej, temat o ateizmie już jest ....

Mnie denerwuje w księżach także to że w każdą dziedziną życia się wtrącają ze swoimi "dobrymi radami"

chyba założe własny kościół.... :D

levi    0

Bake,

Mnie denerwuje w księżach także to że w każdą dziedziną życia się wtrącają ze swoimi "dobrymi radami"

po części na tym polega misja kościoła - służyć radą we wszystkich dziedzinach życia

terelka    1

Mojej znajomej ksiądz na spowiedzi przed ślubem, kazał przysięgać, że po ślubie nie będzie stosować antykoncepcji =D czy przysięgła to niewiem :D

Joy_ride    4
kazał przysięgać, że po ślubie nie będzie stosować antykoncepcji

ludzie coraz to częsciej uciekają sie do antykoncepcji z różnych powodów

księża/kościół potępia antykoncepcję ponieważ chce mieć dalej zajęcie i wierne owieczki, co by to było gdyby do koscioła przychodzili sami starsi ludzie ?? :D bez większych funduszy na tacę?

to się nazywa biznes i chęć przetrwania firmy XP

Guest Bake   
Guest Bake
Mojej znajomej ksiądz na spowiedzi przed ślubem, kazał przysięgać

buahahaha normalnie SZOK!

to księża ZMUSZAJĄ do przysiąg? godne potępienia.

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow
chyba założe własny kościół.... :D

chętnie zostanę jednym z Twoich proroków:D:D i będę zbierał datki i ofiary

mi księża nie są potrzebni... ostatnio nie mam nawet z żadnym kontaktu... jedyne co mi teraz przeszkadza to, sytuacja kiedy ludzie sie tak dziwią jak sie dowiadują że nie chodzę do kościoła

Ekolog    0

Problem ksieży jest tego rodzaju ,że są zadufani w sobie i zarozumiali, uważają się za nieomylnych i wszędzie węszą patologię...np. pomagaja komuś-ale nie na równych zasadach tzn jesteś człowiekiem i ja jestem człowiekiem takim samym jak ty, ale na zasadach typu-pomagam ci bo tak nakazuje mi wiara ( a nie sumienie??!!-zawsze myslałem,że jest inaczej), pomagam ci bo ty jestes żyjącą patologią a ja z "wielkiej i niomylnej kapłańskiej rodziny", tylko ja mam racje, ja sie nie myle, cała reszta to wcielone zło,pomagam ci-ale nie widze w tobie człowieka. A powionno być chyba odwrotnie???

Wiem ,wiem-jest cała masa ksieży, którzy poważnie traktują słowa Chrystusa-i chwała im za to!!! Co nie znaczy ,że jest to jakaś wyodrębniona kasta, której nie można krytykować.

Miałem znajhomego, :przed seminarium"-miły, zawsze mówił część, "w trakcie i po seminarium"-zarozumiały chłoptaś, który udaje ,że kogoś nie widzi ( nawet znajomych) i pewnie tylko czeka jak babcie ( nie obraząjąc nikogo) będą go w dłonie całować. Uff, szkoda gadać...

levi    0
Niemiecki ksiądz Rainer Maria Schiessler, pomimo niezadowolenia swoich przełożonych, pracuje podczas piwnego festynu Oktoberfest w Monachium jako kelner, przeznaczając zarobione pieniądze na charytatywny cel - podał we wtorek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

link

teraz rodzi się pytanie: czy potępić takie zachowanie, czy wręcz przeciwnie :?: :?: :?: - jak uważacie :?:

terelka    1

Ja myślę, że nie należy potępiać zachowania księdza, ponieważ jego zarobki idą na cele charytatywne, a poza tym, co w tym złego? Piwo jest dla ludzi ;)

levi    0

terelka,

poza tym, co w tym złego? Piwo jest dla ludzi

dokładnie =D a tym bardziej, że go nie pije tylko rozlewa xD - ja bardzo popieram zachowanie księdza :!: - trzeba robić WSZYSTKO aby pomagać biednym :!: - zwłaszcza jak się jest kapłanem...może ten przykład pociągnie za sobą kolejne ?!

Kuru    0
teraz rodzi się pytanie: czy potępić takie zachowanie, czy wręcz przeciwnie :?: :?: :?: - jak uważacie

Jak maja nie potępiać, skoro kasa idzie na cele charytatywne, a nie prosto do Watykanu ? !!!!! :rotfl:

W Polsce też jeden duchowny wypuścił wino insygniowane swoją osobą...

terelka    1

Kuru,

W Polsce też jeden duchowny wypuścił wino insygniowane swoją osobą...

taaa tylko ciekawe kto to wino kupuje... i wogóle wie ktoś ile kosztuje? ;)

levi    0

Kuru,

Jak maja nie potępiać, skoro kasa idzie na cele charytatywne, a nie prosto do Watykanu ? !!!!!

ale ja pytałem czy TY to potępiasz, a nie Watykan...

Kuru    0
ale ja pytałem czy TY to potępiasz, a nie Watykan...

Nie potępiam.

LINK

Bulwersuje mnie, że Kościół Katolicki może się bulwersować w tej sprawie.

levi    0

Kuru,

Bulwersuje mnie, że Kościół Katolicki może się bulwersować w tej sprawie.

nie wydaje mi się :!: - Watykan od zawsze wspierał pomoc biednym...a nawet do tego namawia :!: