Jump to content
Guest Bake

Jaki mamy pożytek z księży ?

Recommended Posts

Kuru    0
nie wydaje mi się :!: - Watykan od zawsze wspierał pomoc biednym...a nawet do tego namawia :!:

Niemiecki ksiądz Rainer Maria Schiessler, pomimo niezadowolenia swoich przełożonych, pracuje podczas piwnego festynu Oktoberfest w Monachium jako kelner, przeznaczając zarobione pieniądze na charytatywny cel - podał we wtorek niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".

Jak dla mnie pogrubiony tekst jest wystarczająco jasny...

Sama charytatywność zapewne nie przeszkadza Kościołowi, ale gdy już chodzi o sposoby... to wtedy podnosi się larum.

levi    0

Kuru,

Jak dla mnie pogrubiony tekst jest wystarczająco jasny...

no ale ty mówiłeś o niezgodznie Watykanu... ;)

mi się wydaje, że w takiej postawie nie ma nic złego, chyba, że narusza tym samym dobre imię księży tj robi coś co naruszałoby godność kościoła...

Kuru    0
no ale ty mówiłeś o niezgodznie Watykanu...

Jeżeli mowa o Kościele Katolickim, to z tego co mi wiadomo isnieje tam system hierarchiczny:

hierarchia ż I, DCMs. ~chii; lm D. ~chii (~chij)

1. zwykle blm <

stanowisk politycznych, urzędniczych, wojskowych, kościelnych itp. na

zasadzie podporządkowania i wzajemnej zależności niższych stanowisk,

funkcji od wyższych>>

Czyli dobrze mówiłem.

[ Dodano: 2007-09-26, 21:16 ]

Ps. musze cos jasniej wytłumaczyc: mówiąc "jak mają się nie bulwersować" miałem na myśli władze kościoła, a nie forumowiczów ;) (żeby nie było nieporozumień).

Kuru    0

Bake, po przeczytaniu tego artykułu zastanawiam się, czy tak częste pedofilstwo wśród księży jest związkiem przyczynowo-skutkowym, czy tylko korelacją...

Jaśniej mówiąc: czy takie występowanie pedofilii wśród duchowieństwa powstaje w wyniku braku zaspokojenia seksualnego wynikającego z celibatu* ? A może niektórzy zostają księżmi by mieć możliwość dostepu do młodych łatwowiernych osób ?

* chociaż zawsze mogą zaspokoić się samodzielnie, lub z pomocą jakiejś dojrzałej kobiety

[ Dodano: 2007-09-28, 17:51 ]

W sumie jest to chyba związek przyczynowo-skutkowy, bo podobną sytuacje można zaobserwować w więzieniach, gdzie dostęp do kobiet jest ograniczony skutkiem czego wielu mężczyzn wykazuje skłonności do dewiacji seksualnych (mowa nie o samozadawalaniu, lecz o gwałtach na innych więźniach).

ziomalka    0

Znam paru księży, sa fajni i mniej fajni, otwarci na ludzi i ich problemy i tych bardziej zamknietych, niemniej jednak sądzę, że księża są po to, by:

-odprawiać msze w każdą niedzielę - jakoś nie widzę w tej roli zakonnic :)

-jezdzić mega fajnymi brykami po naszej mieścinie na przykład :lol-sweat:

-spowiadać i dawać inne sakramenty, co dla mnie jak i dla innych wierzących jest niezmiernie ważne

-nie zawsze, ale czasami księża prowadza bardzo ciekawe i dające do myslenia katechezy czy rekolekcje

to tyle jak narazie =D

SunShine    0

Bake, Codziennie zatrzymuje sie w Polsce ok 1500 pijanych kierowców...

Tylko, że księża czy osoby 'publiczne' są opisywane w mediach.

występowanie pedofilii wśród duchowieństwa powstaje w wyniku braku zaspokojenia seksualnego wynikającego z celibatu * ?

tak mi się wydaje :P dlatego jestem z zniesieniem go

Kuru    0
Kuru napisał/a:

występowanie pedofilii wśród duchowieństwa powstaje w wyniku braku zaspokojenia seksualnego wynikającego z celibatu

tak mi się wydaje :P dlatego jestem z zniesieniem go

Proszę dokładnie cytować moje słowa - mój tekst był pytaniem. :P

Pozdrawiam.

Guest Bake   
Guest Bake

no ale ksiadz to nie zwykły obywatel! to ktos powołany przez Boga!

edit. zarcik :

Siedzi sobie gość na rybach, w pewnym momencie ma branie. Wyciąga, a tam taka niewielka złota rybka. Przyjrzał się jej i stwierdził, że taką malizną to on sobie głowy nie będzie zawracał i już chce ją wrzucić do wody, gdy nagle rybka się odzywa:

- Czekaj! Ja jestem złotą rybką i spełnię Twoje życzenie.

- Wiesz co, ale ja już mam wszystko o czym można tylko marzyć, więc dzięki ale Cię wrzucę do wody.

- Nie, tak nie może być, tradycji musi stać się zadość. Słuchaj postawię Ci taką chatę, że ludzie w promieniu 100 km będą Ci zazdrościć.

- Kiedy ja już mam taką chatę!

- No to dam Ci brykę jakiej nikt w Polsce nie ma.

- Też już mam taką!

Rybka chwilę się zastanawia i pyta:

- A jak z Twoim życiem seksualnym, tzn. jak często to robisz?

- Ze dwa razy w tygodniu.

- To ja Ci załatwię, że będziesz miał dwa razy dziennie!

- Eee tam, księdzu nie wypada...

Bard    0

brak mi słów do ciebie, księża nie są z kosmosu, ktoś ich wychował, ktoś im pokazał, ktoś ich nprzyzwyczaił, oni są przede wszystkim CZŁOWIEKIEM, słabym, i upadającym, sam spróbój żyć bez grzechu przez jeden dzień jak jesteś taki doskonały...

Guest Bake   
Guest Bake

ale ja nie mam pewnej mistycznej mocy którą mają księża zwie się ona POWOŁANIEM. Czyli oni są bardziej powołani do tego by żyć bez grzechu. Oni poprzez Jezusa chcą pomagać ludziom dotrzeć do Królestwa Niebieskiego! Im nie jest w głowie grzech! Może po prostu w luksusach lepiej jest im się skupić, myśleć nad biednym szarym człowieczkiem... Może taki jest ich krzyż chrystusowy gdy jadąc luksusowym samochodem widzą biedaczków w rozlatujących się chatach, bezdomnych na ulicach. Myślą wtedy : Boże Czemu mnie tak doświadczasz iż muszę na to patrzeć! Na kazaniach krzyczą do mikrofonów: odrzućcie pieniądze i dobra doczesne! Tylko Chrystus pomoże wam w dotarciu do Królestwa Niebieskiego!

tak... to jest ich krzyż chrystusowy że muszą na to patrzeć z perspektywy człowieka żerującego na głupocie biednych zabobonnych ludzi.

OPODATKUJMY KOŚCIÓŁ!

ZRÓBMY STAŁE STAWKI ZA ICH USŁUGI! Koniec z "co łaska ale nie mniej niż 500zł"

mi nikt niczego za darmo na wszystko nie dał MUSIAŁEM na wszystko co mam zapracować nie mam zamiaru robić na darmozjadów. Dlaczego ja płacą podatki a oni nie?

P.S ja w żadnym wypadku nie zamierzam rezygnować z grzechu.... oj jest za przyjemnie i wesoło ;)

ziomalka    0
ja w żadnym wypadku nie zamierzam rezygnować z grzechu.... oj jest za przyjemnie i wesoło

Spooooooko, już JA bym Cie nawróciła grzeszniku wstrętny XP ;)

Bake ma trochę racji w tym co pisze - księżą zamykają się w złotych pałacach, nie mysląc nawet o tym, jaka wokół nich jest bieda i nędza, bo najllepiej przecież zyc w nieświadomości, lepiej wiedzieć za mało niż za duzo i miec wyrzuty sumienia, że jednak jest coś takiego jak szare, biedne społeczenstwo. Na szczęscie i od tej reguły są wyjątki i są NORMALNI LUDZCY księża.

okimaxim    0

Ale pomyślcie jak by społeczeństwo zareagowało jak by zobaczyło ksiądza, który mieszka w malutkiej obskurnej chałupince, rozwalającej sie, brudnej... kto by wtedy przyszedł do księdza? od razu też by były głosy niezadowolenia: że ksiądz powinnien mieszkać schludnie, że powinien dawać przykład czystości (nie tylko duchowej) itp. i też nie byłoby dobrze! Założe sie że ludzie od razu by powiedzieli że przegrał pieniądze w karty czy coś takiego.

Ksiądz powinien mieć ładny dom/mieszkanie do którego miło jest przyjść, usiąść, pogadać, powinno być czysto itp. A to kosztuje, niestety. Co też nie znaczy że ma mieć odstawiony pałac, który jest nawet piękniejszy od kościoła i w środku wyposażony w najnowszy sprzęt.

Aczkolwiek uważam że ksiądz powinien miec przyzwoity telewizor i radio żeby wiedział co sie na świecie dzieje.

Falkhor    63

okimaxim, I Internet :)

Jest pojęcie skromności. Przykładowo - prałat Jankowski - bardzo często krytykowany za swój wystawny tryb życia. Wielu księży - używa bardzo drogich aut. Nie możńa powiedziec, żeby ksiądz nie miał uzywac auta, tylko PKS. Albo jeździć do chorych rowerem. Może miec TV, radio, kompa... Ale SKROMNOŚĆ.

Guest Bake   
Guest Bake

okimaxim, czyli mówisz że jeżeli ktoś ma skromny domek to nie może być w nim czysto schludnie i przyjemnie?

a ksiądz powinien pławić się w luksusach by miło było z nim posiedzieć i pogawędzić ?

okimaxim    0

Bake, nie mówiłam tak. chodzi mi o to że ksiądz nie może mieszkać w ruderze z której tynk ze ścian odpada i dach przecieka. Powinien mieć ładny domek żeby było przyjemnie od zewnątrz i wewnątrz na niego popatrzeć. To sie tyczy domu każdego człowieka. Mały ale schludny i ładny. Może "mały" to złe słowo. Taki w sam raz na potrzeby mieszkańca.

Nasz ksiądz katecheta ma w swoim domie jeszcze salki katechetyczne gdzie młodzież organizuje sobie spotkania. I nie tylko młodzież. Duży domek ale nie tylko ksiądz tam mieszka, to jakby drugi dom dla miejscowej młodzieży!

levi    0

okimaxim,

ksiądz nie może mieszkać w ruderze z której tynk ze ścian odpada i dach przecieka.

ksiądz to nie pustelnik...

Bake,

a ksiądz powinien pławić się w luksusach by miło było z nim posiedzieć i pogawędzić ?

hmmm zależy czym dla kogo jest luksus - np u nas w parafi ksiądz mieszka naprawdę w kiepskich warunkach...

okimaxim    0
u nas w parafi ksiądz mieszka naprawdę w kiepskich warunkach...
no bo i nie raz księża mają naprawde nieciekawe warunki... :/ to że jedni księża zarabiają kupe kasy nie znaczy że tak wszyscy :/

levi    0

okimaxim,

to że jedni księża zarabiają kupe kasy nie znaczy że tak wszyscy

tylko, że istnieje takie przekonanie, że jak np na pomorzu ksiądz mieszka w willi, to tak jest w całej polsce :P (taki przykład)

Falkhor    63

Zatem zauważamy, że np. księża w bogatej parafii mają na prawdę dobre warunki, a księża w jakiejś małej, górskiej, zapomnianej parafijce - żyję w drewnianej chacie i grzeją się żeliwnym piecykiem.

Guest Bake   
Guest Bake

jeju jak wam ich szkoda! zupełnie tego nie rozumiem.

polecam film Duchy Goi (2006) dostępny w naszej wypożyczalni

Qmar    0

ale wy macie myslenie - a dlaczego okm odrazu mowisz ze ksiadz ma mieszkac w obskurnej chacie i wszyskim bylo by szkoda - powinniem miec normlany dom z normlanycm wyposazeniem i zwyczajnym autem i to za swoja pensje a nie za skladki na tace !

- dlaczego skladki ?

a to dlatego ze nie sadze zeby co poniektorzy ksieza jezdzili bmw czy i nnymi lepszymi autami za swoja wyplate

ok niech sobie tam zyja w lepszych warunkach ale nie za pieniadze nie wiadomo skad lub za co i od kogo ZA SWOJA PENSJE a nie za chrzty, pogrzeby, sluby i jeszcze co poniektorzy sobie grzesza na boku.

ostatnio w tvn w czwartek byly romowy w toku i ludzie ktorzy sa dziecmi ze zwiazku ksiedza i np gosposi wielebnego - opowiadali jak to ich zycie jest zniszczone przez ten fakt ....

jestem wierzacy ale popieram Baka,

ksieza maja sluzyc Bogu i pomagac ludziom a nie pakowac soje kieszenie i cudzolozyc

Guest Bake   
Guest Bake

Qmar, :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

dokłądnie. Tak być powinno w normalnym kraju ale u nas nigdy tak nie bedzie.... chyba ze... ze dojde do władzy... ;)