Jump to content
Guest Bake

Jaki mamy pożytek z księży ?

Recommended Posts

Kiwi    0

okimaxim, od razu widać, że jesteś z Krzemienicy. Już nieraz spotkałam się z przekonaniem twoich rodaków, że "co tylko ksiądz powie to jest święte". Nie wiem jak Wasz nowy proboszcz ma, ale poprzedni napewno nie powinien narzekać.

W okolicach Łańcuta chyba w żadnej parafii księża na biedę nie narzekają.

A jak już ksiądz żyje w gorszych warunkach, to zazwyczaj z własnego wyboru. I to właśnie nazywa się powołanie: poświęcenie się innym ludziom a nie tylko myślenie o własnej wygodzie.

Ekolog    0
ale ja nie mam pewnej mistycznej mocy którą mają księża zwie się ona POWOŁANIEM. Czyli oni są bardziej powołani do tego by żyć bez grzechu. Oni poprzez Jezusa chcą pomagać ludziom dotrzeć do Królestwa Niebieskiego! Im nie jest w głowie grzech! Może po prostu w luksusach lepiej jest im się skupić, myśleć nad biednym szarym człowieczkiem... Może taki jest ich krzyż chrystusowy gdy jadąc luksusowym samochodem widzą biedaczków w rozlatujących się chatach, bezdomnych na ulicach. Myślą wtedy : Boże Czemu mnie tak doświadczasz iż muszę na to patrzeć! Na kazaniach krzyczą do mikrofonów: odrzućcie pieniądze i dobra doczesne! Tylko Chrystus pomoże wam w dotarciu do Królestwa Niebieskiego!

tak... to jest ich krzyż chrystusowy że muszą na to patrzeć z perspektywy człowieka żerującego na głupocie biednych zabobonnych ludzi.

OPODATKUJMY KOŚCIÓŁ!

ZRÓBMY STAŁE STAWKI ZA ICH USŁUGI! Koniec z "co łaska ale nie mniej niż 500zł"

mi nikt niczego za darmo na wszystko nie dał MUSIAŁEM na wszystko co mam zapracować nie mam zamiaru robić na darmozjadów. Dlaczego ja płacą podatki a oni nie?

P.S ja w żadnym wypadku nie zamierzam rezygnować z grzechu.... oj jest za przyjemnie i wesoło :)

A czy sam -Bake jesteś wrażliwy na biedę innych. Wydaje mi się,że to z twojej strony pusta gadanina i czysta propaganda. Owszem-opierasz sie na prawdziwych info, ale dot. one tylko niektórych przypadków, nie mogą świadczyć o środowisku księży jako o całości... Co prawda współczesnym księżom brak jest "odwagi cywilnej" ,często są "mamisynkami" i opurtunistami, ale jednak w przeważającej większości chcą służyć dobru, dobrej sprawie. Nie można oceniać ich tak jednostronnie jak robisz to ty i inni forumowicze- to co najmniej nieobiektywne i złe. Ta wiara nie jest zła, chrześcijaństwo nie jest złem, zapominamy o zródłach tej wiary a skupiamy się na skostniałych strukturach, które -wydaje się chylą się ku upadkowi lub głębokiej transformacji. Tak więc czy 10 przykazań to coś złego> NIe zabijaj, nie kradnij, nie cudzołuż...

Kochaj blizniego swego jak siebie samego..., Błogosławieni , którzy łakną i pragną sprawiedliwości...czy to jest złe? Nie wiem czy Chrystus był Bogiem czy człowiekiem, nawe jeśli nim nie był ( Bogiem) to musiał byc nadzwyczajnym człowiekiem... Uważam,iż złem jest taki sposób dyskusji, który wprowadzasz Ty-Bake-#-podwórkowy sposób dyskusji, idziesz na fali, z prądem, widzisz tylko swółj interes-jak sam napisałeś-"dlaczego inni nie płacą podatków a ja muszę, ja sobie na wszystko sam zapracowałem"... Takie jest właśnie myślenie na -Polaków, czysto partykularne, egoistyczne, pozbawione jakiegokolwiek altruizmu. Podobnie znak , który postać z twojego avatara uwidacznia, nie napawa mnie optymizmem, niby tylko znak, a jednak...

No cóż, nie należę do racjonalistów i pozytywistów, widzę również to co nie da się obliczyć, zmierzyć ani zważyc. Reasumując przesadzasz Bake....

Wiem,że nazwiesz mnie Tym od radia M, katolem, przedstawicielem ciemnogrodu. Wiem...Ale powiem tak-zgadzam się częsciowo co do treści twoich postów, ale co do formy to już stanowczo NIE!!!

_________

Edited by Falk - Słowo uznane przynajmniej za obraźliwe. Warn.

Guest Bake   
Guest Bake

wyszedł ostatnio fajny temat z czarnym pedofilem :) masakra... i poślij tu dziecko na religię...

SunShine    0

No jakby każdy ksiądz miał takie same stawki (a nie co łaska) i płacił normalne podatki to każdy żyłby w takich samych warunkach i nie było by takiej różnicy między księdzem z górskiej chatki (o którym wspomniała oki) a księdzem z bogatej parafi...

A tak apropo do tej górskiej chatki często wysyłają księzy którzy sobie cos przeskrobali... Taka prawda, że często jak jakiś ksiądz za bradzo "interesuje się" dziećmi lub młodzieżą lub naduzywa/jeśdzi pod wpływem alkoholu wysyłany jest do jakiejś małej parafi a sprawa jest zatuszowywana, taka kara na pedofila...

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

do chatki w Bieszczadach to są wysyłani księża co nie przynoszą dochodu kurii :)

Falkhor    63

Nie myślałem o apostacji na poważnie - to znaczy tak, aby chcieć wystąpić z kościoła. Nie czuję żadnej takiej potrzeby. Może dlatego, że kościół... tak na prawdę mnie bardzo nie ogranicza. przecież zezwala na to, bym żył w grzechu - bo to mój wybór. Dorobić się ekskomuniki - tak łątwo nie jest i to tez mnie nie interesuje. Sądzę, że od zawsze był taki 'układ' - częśc wiernych jest mocno praktykująca, część [praktykująca ale średniowierząca, itepe itede - ja np. podczas spowiedzi czy w rozmowie z Bogiem nie ukrywam tego, że mam jakiś swój włąsny sposób na wiarę - że ja sam wierzę. gdy łamię zasady - wiem o tym i nie oszukuję sam siebie, że jaki to ja jestem dobry chrześcijanin. Nie popadam w jakieś relatywizmy...

Księża wg mnie to pożyteczna grupa ludzi - jako przewodników duchowych. Może bake ma tu na myśli czarną administrację lub pojęcia 'majątku martwej ręki' - ale mnie to nie interesuje. Uważam, że są i będą wśród nas ludzie z powołaniem.

Sleepwalker    0

Tak z owieczek zrobili sobie krowę dojną. Moim zdaniem to jest chore, mieszają się w politykę zamiast zająć się duchowością. Kościół katolicki dalej postępując tak zraża sobie ludzi. Dlatego ja nie przyjęłam sakramentu bierzmowania. Wiem, że to dla społeczności łańcuckiej jest dziwne.

Falkhor    63

Dziwne raczej nie. Robisz co uważasz za słuszne i wg mnie większy błąd to branie sakramentu wtedy, gdy się go nie chce albo się go nie rozumie. Więc ciekawe, ilez to tej społęczności się tak faktycznie dziwuje 8)

Guest Bake   
Guest Bake

oj napewno większa część. Bo u nas modne jest wytykanie palcami ludzi którzy nie wierzą w miłosiernego Chrystusa. Brawo dla odwagi Sleepwalker bardzo dobrze zrobiłaś.

o jakich mamy pożytecznych księży!

z dziecmi się pobawią zajmą się nimi po chrześcijańsku:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... caid=168ae

najnowsze wiadomości z Wysokiej łańcuckiej! 1 strona Nowin!:

Po co nam księża? tu jest odpowiedz!

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /899476164

Falkhor    63
W liczącym 2600 stron i 5 tomów raporcie komisja pisze, że molestowanie seksualne i gwałty były powszechne w instytucjach dla chłopców, a przedstawiciele Kościoła zachęcali do karania poprzez bicie i wielokrotnie chronili pedofilów przed aresztowaniem.

"W niektórych szkołach brutalne bicie za karę było codziennością.(...) Dziewczęta bito po całym ciele przedmiotami, które intensyfikowały ból. Oczernianie osób i rodzin było powszechne" - napisano w raporcie.

klik

O rany... no faktycznie. Jest powód do tego, by się wstydzić, przepraszać i obiecywać poprawę...

Guest Mongol   
Guest Mongol
Wyjątkowo niski wyrok dla księdza, który współżył z nastolatką

Dwa lata w zawieszeniu dostał ksiądz ze Szczawnicy, który przez dwa lata molestował nastolatkę. Rozprawa odbywała się z wyłączeniem jawności. Nie wiadomo dlaczego wyrok jest tak łagodny - donosi "Tygodnik Podhalański".

Historia jest dramatyczna. Ksiądz ze Szczawnicy przez dwa lata regularnie współżył z nastolatką. Do pierwszych kontaktów doszło, gdy dziecko miało 13 lat. Dziewczynka z myślami samobójczymi trafiła pod opiekę terapeutów i psychologów, nie otrząsnęła się tragedii, która ją dotknęła - informuje "Tygodnik Podhalański".

Sąd Rejonowy w Nowym Targu skazał księdza ze Szczawnicy (Andrzeja S.) na 5 lat więzienia. Po apelacji jego obrony Sąd Okręgowy w Nowym Sączu karę złagodził. Ostateczny wyrok to 2 lata pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 5 lat próby. Ksiądz otrzymał także zakaz wykonywania funkcji katechety i nauczyciela na okres 10 lat. Nie dostał nawet dozoru kuratora sądowego, zgodnie z wyrokiem będzie jedynie pod dozorem kanclerza kurii. Rodzice są zaskoczeni wyrokiem - donosi "Tygodnik Podhalański".

Więcej czytaj w "Tygodniku Podhalańskim".

http://wiadomosci.onet.pl/2681,1981601,wyjatkowo_niski_wyrok_dla_ksiedza__ktory_wspolzyl_z_nastolatka,wydarzenie_lokalne.html

Falkhor    63

Dla pewnej przeciw wagi - pewien ksiądz zajmuje się swoimi parafianami w parafii, która ma powierzchnie 3 x większa od Polski i ma tylko 100 parafian. Jest to praca pełna poświęcenia. TO JEST duszpasterza, posłannika słowa i kogoś, kto przezwycięża wiele problemów w warunkach, o których statystyczny Kowalski chyba nie ma pojęcia :D

maciej    32

Odniosę się do heh "kretyńskich" mediów które zawsze uwielbiają sensacje :D

Szczegółów zero. Sprawa utajniona. Jakieś szczątki informacji na temat tegoż molestowania, Media nawet nie znają oficjalnego stanowiska prokuratury z tego co czytałem z innych źródeł. No ale oczywiście Od razu na pierwszy ogień wszędzie piszą. Niski wyrok, pedofil itp. itd., gdzie tu jaki kolwiek profesjonalizm dziennikarski ? Cała etyka dziennikarska powoli schodzi na psy :/:/

i komu tu wierzyć ??

MrsFlower    0

Mam pytanie. Czy ksiądz wyjawic moje dane, jakie sakramenty przyjelam itp osobie ktore nie jest mi bliska a obca?

(Kiedys mialam tu login sleepwalker)

Guest Bake   
Guest Bake

Pierwszy wysocki ksiądz pedofil skazany!

link

On dopiero wie co to znaczy miłość bliźniego !

Mam nadzieje że mu du** przetrzepią w wiezieniu

Guest Mongol   
Guest Mongol

w wysokiej jest też fajny klub sportowy "orzeł" i fajna jest historia tego klubu :D warto poczytać na oficjalnej stronie

W rzeczy samej, ciekawa historia.

Guest Bake   
Guest Bake

i dziwne jest to że ludzie się dziwią że do kościoła się nie chodzi

ogłupiają biednych ludzi

okradają biednych ludzi

gwałcą ich dzieci

a i tak alleluja i do przodu a ksiądz najmądrzejszy i najwspanialszy

żal!

MrsFlower    0

nie:!!:

ale zapewne tak robią :D

No wlasnie, i wszyscy juz wiedza, ze nie bylam, nawet te osoby ktorych nie znam:/ I chca koniecznie abym poszla:/

Falkhor    63

MrsFlower... Teoretycznie, gdyby to był inny kraj 8) mogłabyś dociekać swoich prac przed sądem...

Maciej

Szczegółów zero. Sprawa utajniona. Jakieś szczątki informacji na temat tegoż molestowania, Media nawet nie znają oficjalnego stanowiska prokuratury z tego co czytałem z innych źródeł. No ale oczywiście Od razu na pierwszy ogień wszędzie piszą. Niski wyrok, pedofil itp. itd., gdzie tu jaki kolwiek profesjonalizm dziennikarski ? Cała etyka dziennikarska powoli schodzi na psy :/:/

i komu tu wierzyć ??

Jest w tym trochę racji... smutnej o tyle, że faktycznie - dziennikarze pompują sensację domysłami. Wtedy robi się z tego brukowiec a może nawet rynsztokowiec.

Jednak jak tu tak nie pisać, jak np. informacji o dzielnym i bardzo pracowitym księdzu nie skomentował nikt? :D

maciej    32

Falku to co jest brudne od razu ma zawsze komentów najwięcej, łatwo obrzucać błotem każdego. Ale o dobrych sprawach niestety mało kto pisze, taki już niewdzięczny ten świat ... A jest ich mnóstwo. Tylko kogo to interesuje ? byle w mediach ukazywać najgorsze scenariusze. To ludzi pociąga. A czy to prawda czy nie mało ważne w tych czasach... XXI wiek

Guest Bake   
Guest Bake

ale na Boga! ludzie!

Ksiądz MOLESTOWAŁ DZIECKO! Ksiądz ! który ma powołanie prosto od Boga!

mają o tym nie pisać? mają nie piętnować tego podłego człowieka?