Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Tusk vs Kaczyński, Kaczyński vs Tusk

Recommended Posts

Falkhor    63
55% respondentów uważa, że debata Jarosław Kaczyński kontra Dondal Tusk jest potrzebna. Przeciwnego zdania jest 38% badanych.

Źródło - FAKT / o2.pl KLIKNIJ TU

Jeżeli TNS wysądował takie zpaotrzebowanie na debatę, to jestem pewien, ze któraś ze stacji (znowu TVP?) taką debatę zorganizuje. Co drugi polak uważa, że jest ona POTRZEBNA. Pytanie - do czego? Skoro tradycja debat przyjmowana powszechnie we Francji i USA - u nas jest średnio znana. Bardzo znanym i często zamieszczanym w podręcznikach przykładem jest debata Kwaśniewski - Wałęsa, która to debata przeszłą po prostu do historii bo i tę historię stworzyła. Ale przedterminowe wybory i od razu walka w debacie telewizyjnej?

Wg mnie to nie jest walka, tylko rozmowa, kontrolowany bieg przełajowy przez niewysokie płotki. Polacy, zahartowani ostatnio różnymi programami typowego 'show' - różne tańsce, śpiewy, itd. może chcą kolejnego SHOW? Ale tylko i wyłącznie show?

Moim zdaniem taka debata powinna się odbyć, ale póki co uważam, że może być mdła. PAtrząc trochę ianczej - podob mi się pomysł, że partie mają tylko kilku kandydatów :D którzy za wielkie pieniądze występują w TV :P

Co do samej debaty - jak myślicie, jakie najcięższe argumenty wysunie każda ze stron? jakie słąbości uczestników zostałyby obnażone w takiej debacie? CO polecalibyście każdej ze stron do uskuteczniania podczas debaty? Ton głosu jakiś? Konrektne wydarzenia? Jakie argumenty? A może po prostu - pyskówka, wyzwiska, rękoczyny? 8)

levi    0

Falkhor,

Co drugi polak uważa, że jest ona POTRZEBNA. Pytanie - do czego?

dlatego, że ci ludzie na codzień raczej ze sobą nie rozmawiają...tylko jak coś to obrażają :D rozmowa JEST POTRZEBNA :!:

Co do samej debaty - jak myślicie, jakie najcięższe argumenty wysunie każda ze stron?

no i właśnie tu jest cała istota sprawy - PO i PiS mają podobne programy, więc jestem ciekawy, w którym momencie zaczną się sprzeczać, zgadzać (na to aqrat nie za bardzo licze :/)

CO polecalibyście każdej ze stron do uskuteczniania podczas debaty?

PiS cały czas przedstawia swój program i główne założenia: walka z układami, CBA i te sprawy - tego brakuje PO - proponowałbym, żeby określili jakiś priorytet tej kampani...

Ton głosu jakiś?

spokojny, ale stanowczy...ludzie mają dosyć kłótni i sporów - zwycięży sporój.... =D

A może po prostu - pyskówka, wyzwiska, rękoczyny?

nie wiem jak do was ale do mnie to nie trafi :eek: - czasem można wtrącić coś śmiesznego, ale nie można prowadzić rozmowy w prześmiewczy sposób :!: :eek:

Falkhor    63

levi', hehe :) Ja się obaiwam, że włąśnie pyskówka może sprowadzić przez odbiorniki miliony :D Masy :D

Chciałbym, aby w debacie w jakiś sposób obei postacie, konkurenci - wykazali się jako istoty barwne, twórcze, żywiołowe. Przykłądowo - baaaardzo ciekawą osobą ze strony PO do takiej debaty mółby być (ale nie będzie :P ) Rokita. Bo Tuskowi brakuje pary. kaczyński może zaś dać się wyprowadzić z równowagi. jak będzie - pewnie kolorowo ;)

Dlatego tez, że faktycznie, obei partie trudno rozróżnić w programach - będzie to pojedynek osobowości.

levi    0

Falkhor,

Ja się obaiwam, że włąśnie pyskówka może sprowadzić przez odbiorniki miliony

byleby była inteligentna i błyskotliwa, a nie pyskować tylko po to żeby pyskować :D

Bo Tuskowi brakuje pary. kaczyński może zaś dać się wyprowadzić z równowagi. jak będzie - pewnie kolorowo

Tusk jest spokojny, ale mało błyskotliwy i elokwentny w moim przekonaniu - to Kaczyński potrafi porwać tłum i mówić bez przygotowania...czy ja wiem czy łatwo go wyprowadzić z równowagi :?: wydaje mi się, że trzeba go chamsko sprowokować...

...ale ja jestem zdania, że na chamstwo tylko chamstwem odpowiedzieć :!:

Dlatego tez, że faktycznie, obei partie trudno rozróżnić w programach - będzie to pojedynek osobowości.

ten kto pierwszy da się sprowokować i da po sobie poznać, że się czegoś lęka...nie może to złe słowo..., że traci siłę w rozmowie, to ten przegra xD

ja w ankiecie postawiłem na Kaczyńskiego bo:

Tusk to Tusk

Kaczyński to instytucja...

levi    0

Kuru,

Chętnie bym zobaczył debatę Janusz Korwin-Mikke kontra wszyscy inni

to byłaby komedia a nie debata - facet mówi tylko po to, żeby mówić - raczej się nei zastanawia :hihi:

ja czekam na debatę Kwaśniewski - Tusk...ciekawe czy Tusk odetnie się od polityli LiDu, czy wręcz przeciwnie...to może przesądzić o losach PoPiSu

Avalanche    0
Co do samej debaty - jak myślicie, jakie najcięższe argumenty wysunie każda ze stron?

Te partie programowo się praktycznie nie różnią (PiS jest troche bardziej socjalistyczna, jednak jest to niewielka różnica), dlatego sądzę że Tusk będzie mówił o państwie policyjnym (w sumie jeśli mielibyśmy iśc tropem Lenina to ma rację - "Państwo policyjen jest wtedy, kiedy policjanci dostają większą zapłatę za pracę, niż nauczyciele). Kaczyński prawdopodobnie wygra ta debatę, ponieważ jest inteligentniejszym i bardziej wyrazistym politykiem, co daje mu przewagę nad mdłą, bez określonego celu, platformą.

Chętnie bym zobaczył debatę Janusz Korwin-Mikke kontra wszyscy inni :D

Kuru nawróciłeś się :P

to byłaby komedia a nie debata - facet mówi tylko po to, żeby mówić - raczej się nei zastanawia

Z całym szacunkiem, czy kiedykolwiek słyszałeś JKM? Jeśli tak to nie rozumię twojej wypowiedzi, JKM to bardzo inteligententy polityk, który z niebywałą łatwością pokazuje i krytykuje głupotę rządzących, jednocześnie wyjaśniając czemu tak sądzi i pokazują drogę wyjścia.

levi    0

Avalanche,

Kaczyński prawdopodobnie wygra ta debatę, ponieważ jest inteligentniejszym i bardziej wyrazistym politykiem, co daje mu przewagę nad mdłą, bez określonego celu, platformą.

dobrze to określiłeś - mdłą, bez wyrazu, bez pomysłu - elektorat opiera się głównie na niechęci do PiSu i LiDu - ot takie to zlepisko =D

Z całym szacunkiem, czy kiedykolwiek słyszałeś JKM? Jeśli tak to nie rozumię twojej wypowiedzi, JKM to bardzo inteligententy polityk, który z niebywałą łatwością pokazuje i krytykuje głupotę rządzących, jednocześnie wyjaśniając czemu tak sądzi i pokazują drogę wyjścia.

ja nie neguję tego, że jest politykiem inteligentnym, podobno nawet chiński potrafi heh :hihi: , ale jego polityka jest dla mnie troche hmmm jałowa :o - dla mnie to bardziej prześmiewczy polityk niż jakaś prawdziła polityczna siła...

...szanuję ugrupowanie z jakiego startuje, bo to naprawdę dobra partia tj partia z paroma naprawdę jasnymi celami...

...ale JKM - hmmm sorki ale jakoś nie szczególnie za nim przepadam - czasem gada tylko po to aby gadać (tak mi się wydaje) i lubi jak jest o nim głośno - a tego nie lubię :wow:

poprostu ta postać do mnie nie trafia i tyle ^^"

Kuru    0
ale jego polityka jest dla mnie troche hmmm jałowa

Jak dla mnie to jeden punkt z programu UPR jest więcej wart niż 20 punktów PiS/PO/LiD.

Falkhor    63

Hmmm... UPR. No dobr, może ma ciekawy program. Tylko co zrobiła, żeby go zrealizować? Dlaczego jest taka fajna a ma tak ulamkowe wręcz poparcie społeczne? I jak wyglądałaby debata Tuska z Korwinem? :o Korwina z... LEPPEREM? :) Korwina z Giertychem? Bo z Kwaśniewskim tak szybko by mu nie poszło... Mysle :)

Kuru    0
Dlaczego jest taka fajna a ma tak ulamkowe wręcz poparcie społeczne?

Bo ludzie nie wiedzą, że jest alternatywa dla PO i PiS - sam do takich niedawno nalezałem. A media na siłę promują tylko PiS i PO. Wystarczy przypomnieć sobie kiedy ostatni raz widziało się Korwina w telewizji, pokazanego w jakiejś dyskusji ? Jak już pokazują to celowo w takim świetle by wychodził na głupka - z resztą zaskarżył TVP o to, filmik o tym można zobaczyć na Youtube.

I jak wyglądałaby debata Tuska z Korwinem? :o Korwina z... LEPPEREM? :) Korwina z Giertychem? Bo z Kwaśniewskim tak szybko by mu nie poszło... Mysle :)

Poszłoby poszło :)

levi    0

Kuru,

Jak dla mnie to jeden punkt z programu UPR jest więcej wart niż 20 punktów PiS/PO/LiD.

może - twoje zdanie :hihi:

A media na siłę promują tylko PiS i PO.

czy ja wiem czy na siłę - za to się płaci - masz kase, to cię promują...

Falkhor,

I jak wyglądałaby debata Tuska z Korwinem? Korwina z... LEPPEREM? Korwina z Giertychem? Bo z Kwaśniewskim tak szybko by mu nie poszło... Mysle

heh dobre by to było - ale czy merytoryczne :?: nie wydaje mi się...

a tak na marginesie - ten człowiek od wielu lat istnieje w mediach, a jakoś nie specjalnie o nim słychać - nawet w necie jakoś żadko na niego trafiam (w przeciwieństwie to partii UPR, która swoją kampanię opiera GŁÓWNIE o net)

Według b. prezydenta, jednego z liderów koalicji Lewica i Demokraci Aleksandra Kwaśniewskiego, jego debata z szefem PO Donaldem Tuskiem odbędzie się prawdopodobnie w przyszłą niedzielę lub poniedziałek.

(...)

Współpracownik Kwaśniewskiego, Waldemar Dubaniowski zapowiedział, że w studio pojawią się nowi prowadzący. "Super Express" dowiedział się, że w czasie pierwszego spotkania sztabowców Tuska i Kwaśniewskiego padały nazwiska Tomasza Lisa i Piotra Najsztuba.

a jednak będzie debata, na którą tak czekam :]

czy Tusk odetnie się stanowczo od polityki LiDu :?:

ciekawe jak zachowa się prowadzący - Tomasz Lis (o ile będzie prowadział) :?: - bo jak wiemy jest tendencyjny...czyjął stronę będzie trzymał :?:

kto, waszym zdaniem, wyjdzie zwycięsko z owej debaty :?: (ja stawiam na Kwaśniewskiego)

Kuru    0

Czyli za debaty transmitowane w TVP płacił PIS i LiD ? Dlaczego jak są jakieś retransmisje z wystąpień polityków to najczęściej są to PiS i PO ?

Nie wydaje mi się, żeby za takie retransmisje TVP otrzymywała opłaty. TVN24 chyba też za takie coś nie bierze kasy. Wniosek: Polskie stacje mogą być upolitycznione...

PS. sam oddałbym głos na UPR gdyby nie konszachty z LPR i Giertychem...

Avalanche    0
A media na siłę promują tylko PiS i PO.

Masz kasę, płacisz obowiązkowy abonament na TVPiS, która na promowaniu PiS przeznacza tyle samo czasu antenowego, co na wszystkie inne partie razem wzięte (polecam przeczytać statystykę z ostatniego tygodnia).

heh dobre by to było - ale czy merytoryczne :?: nie wydaje mi się...

Debata JKM z kimkolwiek jest wyłącznie merytoryczna, co mu daje dużą przewagę nad przeciwnikami. M. in. dlatego reżymowa TVP nie wpuściła go do 'Forum' ostatnio.

kto, waszym zdaniem, wyjdzie zwycięsko z owej debaty :?: (ja stawiam na Kwaśniewskiego)

Ta debata będzie zwycięska przede wszystkim dla Kwacha, ponieważ będzie miał znowu okazję zaistnieć w mediach, a jako doświadczony polityk, pokazać się z lepszej strony. Będzie to bitwa charakterów, na merytorczyną debate nie ma co liczyć, gdyż programowo między LiD a PO nie ma żadnych istotnych różnic.

levi    0

Kuru,

Czyli za debaty transmitowane w TVP płacił PIS i LiD ?

nooo jasne, że za debaty NIE - ale za relkamy owszem =D

Avalanche,

Masz kasę, płacisz obowiązkowy abonament na TVPiS, która na promowaniu PiS przeznacza tyle samo czasu antenowego, co na wszystkie inne partie razem wzięte (polecam przeczytać statystykę z ostatniego tygodnia).

LPR ma wogóle jakieś reklamy :?: :?: :?:

dlatego reżymowa TVP nie wpuściła go do 'Forum' ostatnio.

co ty porównujesz :?: :o JKM NIE ZOSTAŁ ZAPROSZONY :!: - zaprosili Giertycha, więc dlaczego miał za niego występować JKM :?: - zasady to zasady :!: to nie partia ustala kto występuje tylko władze stacji/programu...

Ta debata będzie zwycięska przede wszystkim dla Kwacha, ponieważ będzie miał znowu okazję zaistnieć w mediach, a jako doświadczony polityk, pokazać się z lepszej strony.

z tym się zgadzam - Kwaśniewski i jego partia za wszelką cenę starają się pokazać w jak najlepszym świetle...czy im się udaje :?: hmmm po części tak, bo sondaże troszke się poprawiły...

programowo między LiD a PO nie ma żadnych istotnych różnic.

co prosze :?: :?: :?: :) a mi się wydaje, że w niektórych miejscach są istotne różnice - np gospodarka, podatki itd...

Avalanche    0
LPR ma wogóle jakieś reklamy :?: :?: :?:

Oczywiście, http://pl.youtube.com/watch?v=BX2zjwpNOKY

Ale tu nie chodzi o reklamy - bo tv ma poprostu obowiązek je wyemitować.

Chodzi o transmisje konferencji, konwencji, gdzie w TVP3 puszcza się tylko Giertycha, przerywając transmisje bezpośrednio przed występieniami członków UPR. Kolejną kwestią jest to ile czasu pokazuje się daną partię w wiadomościach - od 0s do 10s max, i często ze zmanipulowanym materiałem lub ironicznym komentarzem.

co ty porównujesz :?: :o JKM NIE ZOSTAŁ ZAPROSZONY :!: - zaprosili Giertycha, więc dlaczego miał za niego występować JKM :?: - zasady to zasady :!: to nie partia ustala kto występuje tylko władze stacji/programu...

Tutaj akurat mylisz fakty. Zaprosili Mariana Piłke, jednak on nie mógł wziąść udziału w programie, ponieważ startuje do Senatu z listy innego komitetu niz LPR. Dlatego zamiast niego przyszedł JKM. Dotychczas gdy dany przedstawiciel nie mógł przyjść, partia wysyłała innego i nie robiła z tego afery. Ciekawe dlaczego Giertych mógł wejść, a JKM nie...

programowo między LiD a PO nie ma żadnych istotnych różnic.

co prosze :?: :?: :?: :) a mi się wydaje, że w niektórych miejscach są istotne różnice - np gospodarka, podatki itd...

Naprawde kosmetyczne, zresztą program PO zmienia się z dnia na dzień, Tusk widząc, że szanse PO na zwycięstwo w wyborach maleją coraz bardziej, próbuje rozpaczliwie pozyskiwać wyborców i plagiatować w kilku istotnych kwestiach program UPR'u, jak np. było to ze zniesieniem PIT'u dla przedsiębiorców na dwa lata. Oprócz tego zachodzi wątpliwość, czy PO po ewentualnie wygranych wyborach zamierza spełnić swoje obietnice.

levi    0

Avalanche,

Tutaj akurat mylisz fakty. Zaprosili Mariana Piłke

Giertych, Piłka czy Święty Mikołaj - to nie ważne - ważne jest to, że (w moim przekonaniu) należy o zmianie członka poinformować i ZAPYTAĆ czy może on przybyć, a nie tak hop siup bez niczego wchodzi sobie JKM - ja też bym go nie wpuścił :!: :!: :!:

Ciekawe dlaczego Giertych mógł wejść, a JKM nie...

hmmm bo to pierwsza twarz LPRu :?:

Naprawde kosmetyczne, zresztą program PO zmienia się z dnia na dzień

tego nie wiem - nie śledzę ich programu, bo i tak są w nim podstawowe rzeczy, z którymi się nie zgadzam i tyle...więc jak dla mnie mogą wszystko zmienić przez tą kosmetykę, a i tak podstawy zostaną... :o

ale to jest temat o debatach, a nie programach itp :!:

czy czekacie na jakieś inne debaty :?:

kto z kim :?: - dlaczego :?:

jaka debata sprawiłaby, że utwierdzilibyście się w przekonaniu, że oddajecie głos na właściwą partię :?:

Falkhor    63
Debata między byłym prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim (LiD), a szefem PO Donaldem Tuskiem odbędzie się w poniedziałek o godz. 20 - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa.(...)

politycy spotkają się w studiu TVP przy ul. Woronicza, a debata będzie transmitowana na żywo przez trzy kanały telewizyjne: TVP2, TVN24 i TV Biznes.(...)

Do wtorku do południa sztaby Kwaśniewskiego i Tuska mają potwierdzić formułę debaty. Tym razem debata ma odbyć się "na stojąco", a dyskutanci mają mieć więcej czasu dla siebie. Mniej ma być pytań od prowadzących debatę dziennikarzy.(...)

Źródło - WP.pl

Czyżby więcej walki? Więcej bezpośredniości i mniej interwencji prowadzącego? Coś mi mówi, ze na pewno oglądnę te debatę :P

levi    0

sobota: Kaczyński - Tusk

poniedziałek: Tusk - Kwaśniewski

ufff to będzie starcie gigantów XP

kto wygra :?: komu dajecie największe szanse :?:

Kiwi    0
sobota: Kaczyński - Tusk

poniedziałek: Tusk - Kwaśniewski

Chyba zarezerwuję sobie telewizor na te "wielkie wydarzenia". Może znowu będzie tak wesoło jak na debacie Kaczyński - Kwaśniewski : xD

Falkhor    63

Kiwi, Wg nei będzie weselej :P Szczególnei starcie Tuska z Kaczyńskim. Bo Tusk i Kwaśniewski... wydaje mi się, że są na równym poziomie :P

Kiwi    0

Zobaczymy, przekonamy się, pośmiejemy :rotfl: (znowu ten czarny humor - w końcu to o przyszłość naszego kraju chodzi :/ )

levi    0

Kiwi,

Może znowu będzie tak wesoło jak na debacie Kaczyński - Kwaśniewski

ja w tej debacie nie widziałem niczego wesołego - nic mi nie dała...

mam nadzieję, zwłaszcza co do debaty tusk-kaczyński, że rozmowa będzie bardziej konkretna i zwykły obywatel, który nie wgłębia się w program polityczny partii dowie się, o co tak naprawdę danemu ugrupowaniu chodzi - mam nadzieję, że moje oczekiwania zostaną wypełnione =D

[ Dodano: 2007-10-10, 23:36 ]

Falkhor,

Szczególnei starcie Tuska z Kaczyńskim. Bo Tusk i Kwaśniewski... wydaje mi się, że są na równym poziomie

hmmm nie wiem co chcesz przez to powiedzieć :P ja uważam, że cała 3ka stoi na podobnym poziomie...a przytaczając zdanie ekspertów: "najmniejsze szanse w debatach ma Tusk, bo nie jest taką indywidualnością jak Kaczyński z Kwaśniewskim" - popieram...

Falkhor    63

levi', Wydaje mi się po prostu, że Tusk i Kwasniewski, gdy zasiądą razem do stołu - ale bez napoju o nazwie Filipinolandia :P - to może być... po prostu to samo z obu frontów. Po prostu Kaczyński wydaje mi się personą bardziej toksyczną w zestawieniu z dowolnym innym politykiem.

terelka    1

Juz nie moge sie doczekac debaty :) z naszej ankiety wyraźnie wynika, że wg forumowiczow wygra Tusk :) ja tez tak mysle :)

czy czekacie na jakieś inne debaty :?:

Ja czekam na poniedzialek i na debate na urz :) dziekan z tego tytułu nam wolne zrobil nawet, wkoncu politoloogia :) , wprawdzie nie bedzie politykow z wyzszej polki ale beda wszystkie najwazniejsze sily polityczne :D bedzie ciekawie :D