Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Tusk vs Kaczyński, Kaczyński vs Tusk

Recommended Posts

levi    0

Falkhor,

Po prostu Kaczyński wydaje mi się personą bardziej toksyczną w zestawieniu z dowolnym innym politykiem.

a bo jest bardziej wyrazisty i 'oczywisty' w swoich poglądach =D

terelka,

z naszej ankiety wyraźnie wynika, że wg forumowiczow wygra Tusk

wydaje mi się, że to raczej głosowanie al'a: tego bardziej lubię...

...zresztą - nie da się określić kto wygra :!: - raczej trzeba się opierać na opiniach ekspertów, a nie głosowania publiczności, bo ci kierują się raczej emocjami, a nie konkretami...przypomnę np, że zdaniem publiczności debatę Kwaśniewski-Kaczyński wygrał ten pierwszy, a zdaniem GRONA (naprawdę dużego) wygrał ten drugi =D <- tak to jest...

Avalanche    0
Juz nie moge sie doczekac debaty :) z naszej ankiety wyraźnie wynika, że wg forumowiczow wygra Tusk :) ja tez tak mysle :)

A czego się spodziewasz po tej "debacie" oprócz lansowania się obu polityków i słuchaniu tego, co obaj mówią przez całą kampanię wyborczą? Jeśli chodzi o całokształt, to drugą część dot. polityki zagranicznej Tusk przegrał z kretesem, 1. i 3. były wyrówane z lekkim wskazaniem na Kaczyńskiego.

terelka    1

Avalanche,

A czego się spodziewasz po tej "debacie" oprócz lansowania się obu polityków i słuchaniu tego, co obaj mówią przez całą kampanię wyborczą?

To niby po co są te debaty?? Jakby były niepotrzebne to by ich nie było hehe

Wg mnie debatę wygrał Tusk. I to bezapelacyjnie. Uważam, że miał totalną przewagę nad premierem.

maciej    32

Czas podsumować debatę, Po pierwsze w mojej subiektywnej opinii, nie przejdę od razu do konkretów, nie trudno nie wspomnieć o pewnej grupie zwolenników Tuska, którzy w sposób chamski, bezczelny i okazując swoją totalną głupotę wydzierali się na sali.

Co do samej debaty i argumentów które padały z dwóch stron, hmm można stwierdzić, że nie w każdym pytaniu były one czytelne i precyzyjne. Porównywanie Anglii i Irlandii do Polski jest czystym absurdem, mydlenie oczu w wykonaniu Tuska który wierzy w ten cud jest po prostu śmieszne... "Tak samo jak porównanie USA do Irlandii", różnica tak samo jest kolosalna. W bardzo dużym stopniu do rzeczy ma Historia, o której w sumie nie było mowy z obydwu stron.

Po przesłuchaniu uważnie całej debaty można dojść jeszcze do bardzo ważnego wniosku, obie partie chcą koalicji, co w gruncie rzeczy cieszy. Przede wszystkim odrzucenie LiD które po części zadeklarował też Tusk, jest sprawa optymistyczną.

Kiepskie żarty, a raczej marne tezy w stylu że Tusk jeździ własnym samochodem, a premiera wożą jest rzeczą normalna więc co to za argument ?? No tak ale słuchając braw publiczności na taki argument uwypukla rodzaj inteligencji tej grupy wyborczej :)

Kolejne stwierdzenie z bronią i zabijaniu... Kto wie czy to prawda czy nie ?? Poleciało z ust Tuska , i teraz mozna czytac i słuchgac opinie w tym temacie... Tylko że takie coś mogły wymysleć obydwie strony.. bajki się dobrze sprzedają.

Ceny idą w górę hmm czemu nie było konkretu gdzie ceny idą w dół ?? Drożeje ropa co automatycznie pociąga za sobą cała gospodarkę i wzrost cen. No i Unia... No tak ale o tym tez Tusk zapomniał... Jak o wielu innych sprawach :)

Mozna przytoczyć masę fikcyjnych stwierdzeń przytoczonych przez Tuska... ale każdy zdrowo myślący sam wie gdzie prawda gdzie nie.

levi    0

ja myślę i powiem to mimo, że synpatyzuję z Kaczyńskim - wygrał Tusk...nie dlatego, że podał więcej konkretów, ale dlatego, że mówił spokojniej - a to się ceni...

...uważam, że wyciąganie przez Tuska jakiś haseł z dawnych lat ma się nijak do obecnej sytuacji w polsce, bo ta się zmienia z dnai na dzień...

...wygrał Tusk - w moim przekonaniu nieznacznie, bo walka na konkrety była nikła - ale czy taka debata odzwierciedli się w wyborze polaków :?: nie sądzę...raczej umocni elektorat, bo pokazała słabości programowe zarówno PO jak i PiSu...albo inaczej: słabości "pierwszych twarzy"

teraz może przejdę do analizy tego co Wy napisaliście =D

Porównywanie Anglii i Irlandii do Polski jest czystym absurdem, mydlenie oczu w wykonaniu Tuska który wierzy w ten cud jest po prostu śmieszne... "Tak samo jak porównanie USA do Irlandii", różnica tak samo jest kolosalna. W bardzo dużym stopniu do rzeczy ma Historia, o której w sumie nie było mowy z obydwu stron.

oj tak - takie porównywanie to czysta propaganda :!: nie da się porównać naszego biednego, wymęczonego przz historię i dopiero od niewielu lat rozwijającego się kraju, z krajami, które od wielu lat mają baaardzo wysokie wzrosty i zyski :) nie wiem na jakiej zasadzie to powiedział...

Ceny idą w górę hmm czemu nie było konkretu gdzie ceny idą w dół ?? Drożeje ropa co automatycznie pociąga za sobą cała gospodarkę i wzrost cen. No i Unia... No tak ale o tym tez Tusk zapomniał... Jak o wielu innych sprawach :D

ceny :?: przecież teraz nasza gospodarka jest ściśle związana z UE, więc wzrost cent to normalna sprawa :!: :) dlaczego o tym nie wspomniał :?: :?: :?: :eek: i dlaczego nie powiedział o tym, że emerytury, renty, płace rosną :?: :) skoro rosną płace, to takie skoki cen nie są tak widoczne :!: - dlaczego o tym nie wspomniał :?: bo to niewygodna prawda :?: :?: :?: :)

jedno pytanie: dlaczego wyśmiał premiara w momencie jak powiedział, że płace lekarzy wzrosły :?: przecież wzrosły o 30% :!: :!: :!: on jest ślepy :?: qrcze a może to on kłamie :?: :?: :?: - nie no sory - nie mówi prawdy...albo ją ubarwia :D

Mozna przytoczyć masę fikcyjnych stwierdzeń przytoczonych przez Tuska... ale każdy zdrowo myślący sam wie gdzie prawda gdzie nie.

dla mało zainteresowanych takie słowa i deklaracje o cudzie, powrocie rodaków, skoku płac mogły zrobić wrażenie, ale na ludziech, którzy wiedzą na czym ma polegać ten cud PO mogły przyprawić o niezłe napady śmiechu :lmao:

Falkhor    63

Wyjątkowo wypowiem się krótko :)

Medialnie wygrał Tusk.

Merytorycznie był remis, ze wskazaniem na Kaczyńskiego.

Tusk

- utrzymywał duży kontakt z premierem,

- patrzył w kamerę i zwracał się do publiczności,

- LEPIEJ przestrzegał regulaminowego czasu na wypowiedź i przede wszystkim nie przekrzykiwał oponenta,

- był lepiej zdycyplinowany - jego wypowiedzi miały charakter grzeczny, ale stanowczy, ledwo dało się wyczuć w głosie ton sarkazmu czy ironii, wg mnie znacznie lepiej 'ironizował' Kaczyńskiego, niż Kaczyński jego

- gestykulacja

- koncentrował się głównie na tym, co tyczy się 'zwykłych ludzi' - podwyżek cen produktów, braku mieszkań.

Co do Kaczyńskiego... uprzedziło mnie to, że praktycznie dało się wyczuć bezpośrednią niechęć do Tuska, omijanie go wzrokiem, lekceważenie. Poza tym duże napięcie i nerwowość, zniecierpliwienie i nadmierne przekraczanie limitu czasu rozmowy.

Wg mnie Tusk nadawał tempo i ton tej debacie. Wypadł w niej po prostu lepiej.

levi    0

Falkhor,

Medialnie wygrał Tusk.

dokładnie :!: - zagrał bardziej pod publikę...

Merytorycznie był remis, ze wskazaniem na Kaczyńskiego.

ano o tym też wspomniałem - Tusk boi się jednoznacznie przyznać jaki ma program, bo za dużo w nim prywatyzacji, a to nie byłoby zbyt dobrym posunięciem medialnym xD

- koncentrował się głównie na tym, co tyczy się 'zwykłych ludzi' - podwyżek cen produktów, braku mieszkań.

w tym miejscu bym się z nim KOMPLETNIE nie zgodził :!: - to, że rosną ceny mieszkań nie jest niestety przyczyną rządów PiSu...nasze wejście do UE, stopniowe wyrównywanie cen (np wzrost cen na artykuły bydowlane itp) - to jest przyczyna zwrostu cen mieszkań :!: na nei rządy :!:

a co do cen towarów to już o tym wspominałem nie raz :!: : kiepskie zbiory, ścisła współpraca z UE (wyrównywanie cen) - to są przyczyny wzrostu cen towarów :!: przypomnę np, że samo z zboże przez ostatni rok wzrosło 2x...bo mialiśmy takie zbiory :!: - a może kiepskie zbiory to też wina rządu :?: :?: :?: :nerd:

Wg mnie Tusk nadawał tempo i ton tej debacie. Wypadł w niej po prostu lepiej.

zgodzę się :!: wg sondażu wygrał 3:2 - czyli tak jak się spodziewałem...

Falkhor    63

levi', Z tym niezgodzeniem się... że niby Tusk nie mówił o sprawach dla ludzi - ale o jakich sprawach mówił Kaczyński? W sumie Kaczyński mówił cały czas o państwie. Wg mnie - o trochę abstrakcyjnych - ważnych, le jednak oddalonych od zwykłego człowieka - sprawach. Mimo PROGRAMU PO - Tusk był 'milszy ludziom', Kaczyński - grał twardo.

levi    0

Falkhor,

levi', Z tym niezgodzeniem się... że niby Tusk nie mówił o sprawach dla ludzi - ale o jakich sprawach mówił Kaczyński?

mówienie np: my sprawimy, że ludzie zaczną wracać do kraju; my doprowadzimy do cudu gospodarczego - dla mnie TO jest abstrakcja :!:

Mimo PROGRAMU PO - Tusk był 'milszy ludziom', Kaczyński - grał twardo.

heh jak bym był złośliwy, to bym powiedział, że Tust był jak to przysłowiowe 'ciamciaramcia' :hihi: a Kaczyński był twardy jak zwykle... :hihi:

ale tego nie powiem :lmao:

Falkhor    63

levi', Jest tak, jak mówisz - gdyby Tusk forsował wszystkei tezy swojej partii - mógłby nie byc dobrze odebrany. To samo Kaczyński... który nei zaprzeczył stwierdzeniu Tuska, że chce 'państwa kontrolowanego', że jest wogóle zwolennikiem KONTROLI :o Dlatego oceniam, że to się głównie przyczyniło do sukcesu Tuska - nie 'ciamciaramcia', tylko... sztab go dobrze przygotował. Zwróc uwagę, że analizuję debatę, a nie to, którego z nich popieram :)

terelka    1
mówienie np: my sprawimy, że ludzie zaczną wracać do kraju; my doprowadzimy do cudu gospodarczego - dla mnie TO jest abstrakcja :!:

A co to za abstrakcja? Fajnie by było gdyby w Polsce żyło się lepiej i ludzie nie wyjeżdżali na zachód w poszukiwaniu pracy, no niestety ale większość ludzi z mojej wsi wyjeżdża do Holandii, Anglii, Szkocji, tam im się żyje o niebo lepiej. A czemu niby w Polsce ma tak nie być?? chyba każdy Polak chciałby żeby tak było...

Kiedyś w czasach PRL abstrakcją był towar w sklepie, a teraz jest wszystkiego pod dostatkiem :o

Skoro większość ekspertów, poliologów mówi, że wygrał Tusk, to ja im wierze :) Zresztą sama uważam, że tak było.

levi    0

Falkhor,

To samo Kaczyński... który nei zaprzeczył stwierdzeniu Tuska, że chce 'państwa kontrolowanego', że jest wogóle zwolennikiem KONTROLI

hmmm nie wiem czy on jest czy nie - JA np jestem zwolennikiem kontroli :!: , bo jeśli ktoś wchodzi do sejmu, dostaje jakąś funkcję, to nie jest już tylko i wyłącznie zwykłym obywatelem - jest URZĘDNIKIEM państwowym, o wielkich możliwościach - kontrola jest potrzebna - zaufanie nie wystarczy...

...ale np mówi się, że Kaczyński chce państwa policyjnego - a to już jest kłamstwo i mówiąc językiem opozycji "chamstwo".

terelka,

A co to za abstrakcja? Fajnie by było gdyby w Polsce żyło się lepiej i ludzie nie wyjeżdżali na zachód w poszukiwaniu pracy, no niestety ale większość ludzi z mojej wsi wyjeżdża do Holandii, Anglii, Szkocji, tam im się żyje o niebo lepiej. A czemu niby w Polsce ma tak nie być?? chyba każdy Polak chciałby żeby tak było...

zgadzam się :!: ja również bym tego chciał :!: - ale mówienie, że to PiS do tego doprowadził i TYLKO PO może zmienić ten stan rzeczy i w jednej chwili poprawić byt polaków jest (przepraszam, że po raz kolejny uzywam tego słowa) dla mnie abstrakcją

Skoro większość ekspertów, poliologów mówi, że wygrał Tusk, to ja im wierze

ja tego nie neguję :!: - zresztą w pierwszym poście na ten temat dokładnie tak powiedziałem :!: ale uważam, że gra nie była do końca czysta...

...zresztą - wszystko się okaże 21 października :!: =D - ja wiem swoje...a niektórzy się przekonają :hihi:

terelka    1
ale mówienie, że to PiS do tego doprowadził i TYLKO PO może zmienić ten stan rzeczy i w jednej chwili poprawić byt polaków jest

hmm jakoś do tej pory PiS nic nie zrobił w tym kierunku... dalej dużo ludzi wyjeżdza... mam nadzieje, że za rządów PO ( o ile takie będą) coś się poprawi w naszym państwie...

Również jeżeli chodzi o ceny żywności, bo te stale rosną... jeżeli to nie jest wina ekipy rządzącej (wzrost cen) to niech przynajmniej pomogą ludziom i wzrosną pensje... wtedy to się wyrówna... bo narazie nie idzie to w dobrym kierunku... ceny rosną, pensje pozostają takie same.

W debacie również przyznaje rację Tuskowi jeżeli chodzi o politykę zagraniczną, która w obecnie nie jest najlepsza... niepodoba mi się polityka ugodowa względem USA, bo niby traktują nas jako sojusznika i partnera, a wiz nie chcą znieść... trochę to dziwne.

maciej    32
dalej dużo ludzi wyjeżdża... mam nadzieje, że za rządów PO ( o ile takie będą) coś się poprawi w naszym państwie...

Rządy PiS-u , PO Lid itd , i tak ludzie będą wyjeżdżać i to jeszcze dobrych parę lat. Do wyrównania naszych poziomów jest bardzo długa droga i z pewnością nie jest to jedna kadencja 4 letnia tylko 2-3 czyli ponad 8 lat. Mówienie o cudzie jest abstrakcja, bo nic nie stanie sie hop siup. Gospodarka ma sie u nas bardzo dobrze i pnie sie mocno w gore, co raz więcej młodych ludzi zakłada własne firmy itd. Więc na spadek nie ma co liczyć. Patrząc w przyszłość logiczne jest czy to będzie PiS czy PO, że będzie co raz lepiej.

Płace faktycznie poszły w górę, można śmiało porównać np Tesco czy inne hipermarkety w których zarabiało sie marne grosze, a teraz place to min 1000-1300 zl (zależy od regionu , miejsca). Przykładów można podać bardzo dużo. To że prywaciarze tak wrednie oszukują ludzi i płacą 800-900 sami sobie dołek kopia pod sobą (ekonomiści wiedza o co chodzi)

Również jeżeli chodzi o ceny żywności, bo te stale rosną

Każdy "biedniejszy" kraj przygotowujący sie do wejścia do strefy Euro oraz do samej Unii odczuł wzrost cen, jest to spowodowane wyrównaniem cen w całej wspólnocie, W Polsce 90% produktów było poniżej wszelkich średnich w całej Unii więc heh normalna rzecz, że u nas ceny rosną. Ile razy sie słyszało że np Niemcy jeżdżą do nas na zakupy itp. :)

wiz nie chcą znieść.

Wizy to nie taka prosta sprawa. Tu nie chodzi o polityczne sprawy, ale o gospodarcze. Dopóki u nas place nie pójdą w gore nie ma co myśleć o zniesieniu wiz. Dla czego tak jak Polska biedniejsze "kraje" nie maja wiz ?? Jest to czysta sytuacja gospodarcza.

Można podać jeszcze dużo przykładów, wystarczy obserwować scenę gospodarczą jaka jest w kolo nas, a nie tylko patrzyć w tv :o W Tv jest ukazywany w większości jeden pkt widzenia, w rzeczywistości jest och ciut więcej :)

Ale mówienie o cudzie jest ironiczne, nic sie nie stanie od tak o w mgnieniu oka ;) Na to potrzeba czasu czasu czasu...

terelka    1
Ale mówienie o cudzie jest ironiczne, nic sie nie stanie od tak o w mgnieniu oka :) Na to potrzeba czasu czasu czasu...

hehe nie tylko czasu, ale i chęci :D Samą walką z układem sytuacja się nie poprawi :P

Falkhor    63

jednak ludziom zaczeły się podobac te hasła - Tusk bardzo często używał słów w pewnej mierze pustych, ale ładnych - że wierzy w CUD, że Cu stanei się i u nas, że Polacy to mądry naród... oraz że wogóle WIERZY. Trochę inna kampania, nie tak negatywna. Dziś ostatni dzień na to, aby wyciagnąć ostatnie haki... ciekawy, co będzie w mediach wieczorem dziś :P Az się boję :D

terelka    1

Mi się podobają :D Bardziej niż hasła walki z układem :P Chce by żyło się lepiej ludziom, a PO to nam obiecuje, niewiem czy są to obietnice z pokryciem czy bez, dopiero się okaże. Ale te hasła trafiają do ludzi.

Falkhor    63

terelka, Trafiają i te hasłą i jakaś odświeżona persona Tuska - mniej toksycznego, bardziej przyjaznego. Jego sztab robi dobrą robotę.

EDIT

Wychowywałem się w trochę lepszych miejscach niż Tusk

Źródło - WP.PL

Kaczyński: nie nadaję się na Tuska, nie wychowałem się na podwórku

Źródło - Onet.PL

Kaczyński: Nie przewyższymy PO w knajackich atakach

Źródło - O2.PL

Tak wyglądają nagłówki na portalach... które właśnie sobie oglądam. A nie chce zakąłdac nowego tematu o walce Tusk - Kaczyński :)

Co sądzicie o takich wypowiedziałch Kaczyńskiego? Czy nie pogrążają go one?

levi    0

qrcze jak słyszałem to co radio zet zrobiło z tej wypowiedzi Kaczyńskiego to się zapomniałem :eek:

przecież w tej wypowiedzi nie było niczego złego :!: :!: :!: :eek:

dziennikarze zadali Kaczyńskiemu pytanie czy nadaje się na Tuska, a ten odpowiedział, że NIE, bo wychował się w nieco lepszych warunkach... - tyle :!:

a wypowiedź urozmaicił jeszcze stwierdzeniem, że jego zdaniem są lepsze miejsca wychowania niż podwórko - przecież to logiczne :!: - ja też tak myśle :!:

znowu ktoś rozdmuchuje coś, co nie ma żadnych podstaw... :eek: jak dla mnie to robi się już nudne :!:

PS. a w moim umyśle rodzi się pytanie: dlaczego wszyscy tak gnoją PiS :?: :)

Avalanche    0
znowu ktoś rozdmuchuje coś, co nie ma żadnych podstaw... :eek: jak dla mnie to robi się już nudne :!:

Teraz świat jest oparty ma cenzurze i szukaniu taniej sensacji przez media. Jeszcze niedawno taką wypowiedź uznano by za oczywistą, z którą nawet teraz dużo ludzi się zgadza. Przykład: spotkanie prawyborcze we Wrześni i przekręcona wypowiedź JKM, która stała się medialną sensacją, tylko po to, aby go ośmieszyć...

Falkhor    63

HYmmm... co do tego podwórka to jeszcze może by to jakoś przeszło, ze faktycznie, można się wychowywac w lepszych miejscach niż podwórko, ale

Nie przewyższymy PO w knajackich atakach

Sorry, ale to cieżko wytłumaczyć tak, aby było 'gładkie'.

Poza tym jednak dodam jeszcze co do tego podwórka - wbrew pozorom ja nie uważam, żeby podwórko musiało być najgorszym ze wszystkich miejsc, w jakim można się wychować...

levi    0

Avalanche,

Jeszcze niedawno taką wypowiedź uznano by za oczywistą, z którą nawet teraz dużo ludzi się zgadza.

dokładnie :!: - bo NIESTETY nasze media opierają się na szukaniu sensacji i gnojeniu ludzi (sory za słowo)...istnieje dziwna tendencja wyrywania zdań z podtekstu i tworzenie wielkich, niestworzonych afer :P

Falkhor,

wbrew pozorom ja nie uważam, żeby podwórko musiało być najgorszym ze wszystkich miejsc, w jakim można się wychować...

ja też - ale NIE NAJLEPSZYM - logiczne...

Nie przewyższymy PO w knajackich atakach
"Na pewno nie będziemy próbowali przewyższać Platformy w knajackich atakach, bo to jest po prostu niemożliwe. Nie mamy zresztą ludzi w typie Niesiołowskiego, Nowaka czy Grupińskiego.

jak widzisz stwierdzenie odnosi się to tego jak PO prowadziło swoją politykę opozycyjną...ja się mogę pod tym podpisać, bo rzeczywiście nie była ona "elegancka" - wystarczy posłuchać wypowiedzi Niesiołowskiego...powiem więcej - dziwie się, że premier Kaczyski nie odpowiadał na te wszystkie bajeczki np pana Niesiołowskiego w czasie rządów - jak ja bym był na jego miejscu, to miał by szereg procesów cywilnych (bo każda wypowiedz się na taki proses nadaje)...

Falkhor    63

levi',

ja też - ale NIE NAJLEPSZYM - logiczne...

Logiczne. Ale zaprzeczysz, że w czasach obecnych podwórko jest najczęstszym ośrodkiem kształcenia młodych ludzi? Zaprzeczysz, ze tak wiele osób dziś mających prawo do głosowania poczuje się urazonych tym, że jeżeli mieli swoje podwórko i na nim wyrośli, to są jacyć knajaccy?

Akurat Niesiołowski od baaaaaaaaardzo dawna i bardzo złośliwie jednak w granicach prawa dźga słownie nie tylko PiS, ale prawie każdego. Sam go nie lubię za bardzo, ale inteligencji trudno mu odmówic, skoro jeszcze go do paki nie wsadzili za niesławienie :P Wie, jak kogoś legalnie obrażac :)

levi    0

Falkhor,

Ale zaprzeczysz, że w czasach obecnych podwórko jest najczęstszym ośrodkiem kształcenia młodych ludzi?

nie :!: hmmm teraz mógłbym to ciągnąć i zapytać: ale czy jedynym :?: - ale nie w tym rzecz - rzecz w tym, że te słowa zostały rozdmuchane jak nie wiem co - jak najgorsza zbrodnia, albo tak jak uznało to radio zet: podział na lepszych i gorszych :P

Wie, jak kogoś legalnie obrażac

no i teraz nasówa się pytanie: czy polityk, WICEMARSZAŁEK, dawny senator i wielki działacz aws-u powinien coś takiego robić :?: :/

mam szacunek do tego człowieka, ALE tylko wtedy jak gada do rzeczy, bo czasem jak np w Kawie na Ławę to tak pierniczył (nie znalazłem innego słowa), że scyzoryk się w kieszeni otwierał... =D

Falkhor    63

levi', Wolę słuchać Niesiołowskiego, niż wielu innych polityków. Poziom obrażania tez jest jakiś wymagany, prawda?

te słowa zostały rozdmuchane jak nie wiem co - jak najgorsza zbrodnia

Chyba trochę przesadzasz... jaka znowu zbrodnia? Raczej zwykły cytat dnia codziennego.