Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Tusk vs Kaczyński, Kaczyński vs Tusk

Recommended Posts

levi    0

Falkhor,

Póki co - Tusk zmniejsza ochronę osobista jako premier, a prezydent (czy były premier?) sie obudowuje wielkim murem i jeszcze jakiś schron... Oby to nie był znak cięższych czasów

jak dla mnie to zagrywka czysto marketingowa...

levi    0

terelka,

A może jednak oznaka taniego państwa?

hmmm no nie wiem, czy ochrona premiera to taki wielki odsetek budżetu =D

zebyśmy się dobrze zrozumieli: uważam, że to dobre pozunięcie Tuska...ale poprostu uważam, że takie posunięcie ma w sobie zagranie pod publike...

terelka    1
hmmm no nie wiem, czy ochrona premiera to taki wielki odsetek budżetu =D

Oszczędzanie na tym polega. Grosz do grosza :P

uważam, że to dobre pozunięcie Tuska...ale poprostu uważam, że takie posunięcie ma w sobie zagranie pod publike...

No własnie... uważasz, że dobre a i tak doszukujesz się drugiego dna ;)

Kiwi    0

levi',

Czytam tak Twoje wypowiedzi w tematach politycznych i tak sobie myślę, że chyba znasz osobiście kogos z PiSu, że bronisz jak lew tej partii.

levi    0

terelka,

No własnie... uważasz, że dobre a i tak doszukujesz się drugiego dna

uważam - bo na tym polega ta nasza rozmowa na forum - wszyscy coś uważamy i opisujemy to co widzimy...

Kiwi,

levi',

Czytam tak Twoje wypowiedzi w tematach politycznych i tak sobie myślę, że chyba znasz osobiście kogos z PiSu, że bronisz jak lew tej partii.

a no owszem - znam !! profesora Terleckiego - historyka IPN i bardzo znanego wykładowcę na wielu uczelniach w polsce...

bronie ?? nie nie bronie - POPIERAM !!, a to zasadnicza różnica...

...bo wiecie moi drodzy: nie każdy musi chodzić z banankiem ba twarzy bo wygrało PO - ja nie chodze baaa nawet nie chce, bo popieram wiadomą partię od wielu wielu lat i tak już zostanie =D heh jestem trwały w poglądach...

Falkhor    63

To prezydent się tak odgradza :P

Ogrodzenie otoczy 143-hektarową działkę prezydenta położoną między Juratą a Helem. Będzie długie na trzy i pół kilometra, zbudowane na podmurówce, wysokie na dwa metry i zwieńczone kłębami drutu kolczastego. (...) firma z Warszawy oceniła, że na ogrodzenie to wydamy co najmniej 300 tys. zł. (...)

Polskie prawo zakazuje grodzenia plaż morskich, linii brzegowych jezior oraz rzek. Ponad prawem stoi jedynie prezydent, o czym niedługo przekonają się plażowicze wypoczywający na Helu - komentuje gazeta.

Źródło - O2.PL / Super Express / PAP http://wiadomosci.o2.pl/?s=512&t=10010

Co do ochrony Tuska - sami ochroniarze powiedzieli, że do ochrony Premiera wystarczy maks 5 osób.

poza tym dla mnie to nie tylko gest oszczędności...

levi    0

Falkhor,

To prezydent się tak odgradza

tak samo jak mają budować ogrodzenie dookoła sejmu - to też odgrodzenie się od świata :?:

Falkhor    63

levi', Nie wiem jednak, czy to ogrodzenie będzie tak samo współmierne. To nad morzem to juz chyba takei pro-wojenne :D

Ciekawe, jak teraz oceniacie 'walkę' między Tuskiem a Kaczyńskimi - podczas jednego z wystąpień Tusk powiedział, ze jest głową PAŃSTWa, o pzepraszam, głową rządu :D Dośc ostra, sarkastyczna szpilka... Zaś Kaczyńscy - zdecydowanie wolą opozycję, która jest opozycją z urzędu, czyli będą rozlcizać włądzę. Jakkolwiek to brzmi, to fakt, opozycja jest potrzebna, ale jako odgrodzony murem obóz? Chyba nie tędy droga...?

levi    0

Falkhor,

levi', Nie wiem jednak, czy to ogrodzenie będzie tak samo współmierne. To nad morzem to juz chyba takei pro-wojenne

ale buduje to na prywatnym terenie czy nie :?: bo jak tak to nie mam więcej pytań...

Falkhor,
levi', Nie wiem jednak, czy to ogrodzenie będzie tak samo współmierne. To nad morzem to juz chyba takei pro-wojenne

ale buduje to na prywatnym terenie czy nie :?: bo jak tak to nie mam więcej pytań...

Pytanie czy teren należący do Kancelarii Prezydenta jest terenem prywatnym.

Mimo wszystko uważam, że ten płot to jakiś kompletna, bezsensowna zachcianka prezydenta.

terelka    1
Mimo wszystko uważam, że ten płot to jakiś kompletna, bezsensowna zachcianka prezydenta.

Dokladnie... a wszystko to z kieszeni podatnikow :o ehh tanie państwo :o

Falkhor    63
Tygodnik "Wprost" prezentuje bardzo ciekawy sondaż Pentora. Ankietowanych poproszono o przyporządkowanie 12 cech pasujących do premiera i prezydenta (co ciekawe, prezydent według "Wprost" nazywa się Jarosław Kaczyński - przynajmniej w papierowej wersji tygodnika ). Te cechy to: uczciwy, wykształcony, inteligentny, kompetentny, prawdomówny, przystojny, sprawiedliwy, mądry, zdecydowany, odpowiedzialny, pracowity i wesoły.

Co pokazują wyniki? Że zachwyt Polaków (POlaków?) premierem jak trwał tak trwa. Donald Tusk bije Lecha Kaczyńskiego na głowę w każdym przypadku. Jest mądrzejszy, bardziej kompetentny, weselszy, przystojniejszy, bardziej sprawiedliwy (byłby też pewnie bardziej prawy, gdyby tylko o to spytano) itd.

Oczywiście Tusk okazał się też człowiekiem odrobinkę lepiej wykształconym od Kaczyńskiego - premierowi cechę "wykształcony" przyporządkowało 81,4% respondentów, prezydentowi - 80%. Tymczasem premier jest zaledwie magistrem, podczas gdy Lech Kaczyński zdobył już stopień doktora habilitowanego nauk prawnych i profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Źródło - Pardon/Wprost

Noooo nooooooo... zachwyt trwa. Niby w polityce nic się nie dzieje - ale premier jest... 'wielbiony'?

Czyżby jakiś kamuflaż? Odwrócenie oczu opinii publicnzej od tego, co faktycznie dzieje się w polityce?

A jak Wy? Lubie premiera? Chcecie poprzedniego?

levi    0
Noooo nooooooo... zachwyt trwa.

zachwyt, zachwyt, a czymże jest zachwyt w polityce ?? poczekajmy pare lat, pare posunięc rządu i wtedy zobaczymy jak społeczeństwo będzie postrzegało "premiera" Tuska...

A jak Wy? Lubie premiera? Chcecie poprzedniego?

chyba nikogo nie zdziwi moja opinia w tej sprawie...wszyscy już wiedzą z kim trzymam i jaką politykę popieram...i bynajmiej nie jest to polityka PO :P

PS a takie sondaże uważam za czystą, nic nie wnoszącą do życia społecznego i politycznego, propagandę :P

Falkhor    63

levi' - ja patrze na to z innej strony. Zaangażowanie ludzi w politykę wzrosło i chyba nie jest to wszystkim na rekę. mam takie wrażenie, że banda wykształciuchów 8) wnerwia sie o to, że plebs patrzy włądzy na ręce, wyraża albo skrajne poparcie, albo skrajną niechęc. Fakt, się to dzieje Faktem przez Fakt 8) ale to tylko takie medium.

Mnie to nie dziwi - dawno, danwo temu :P naród mógł sobei myśleć, co chciał, ale mówic mogło tylko wąskie grono 'działaczy'. Teraz do gry wciagnięto masy - czasem z jej świadomością lub bez, ale tłum ruszył :D nawet nie chodzi o te podziały na proPO i proPiS - mnie interesuje to, co się dzieje z wyborcami a dzieje się coś na pewno. nie ma sensu czekanie KILKU lat. Ludzie (?) patrzą na bieżąco, o się w Polsce wyrabia. Czyli, reasumując, udział w polityce (wielce różnorodny pod względem jakościowym) wzrasta. Czyżby miało się to przęłożyć na co ra zwiększą frekwencję w wyborach> Wg mnie tak ;)

Falkhor    63
Donald Tusk wyraźnie prowadzi w sondażu prezydenckim przeprowadzonym przez PBS DGA dla "Gazety Wyborczej". Gdyby wybory odbyły się na początku października, na premiera oddałoby swój głos 36% ankietowanych.

15% badanych popiera obecnego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Trzecie miejsce w sondażu zajął były premier Kazimierz Marcinkiewicz - chęć głosowania na niego wyraziło 11% badanych. 9% Polaków jest skłonne poprzeć innego byłego premiera - Włodzimierza Cimoszewicza, a 8% uważa, że najlepszym prezydentem byłby były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Sondaż przeprowadzono w dniach 3-5 października na reprezentatywnej próbie 1065 osób.

Źródło - http://wiadomosci.o2.pl/?s=257&t=531506

Nie wiem, jak Was, ale mnie troche niektóre nazwiska zaskakują :D Dziwne, że nie ma... Giertycha albo Leppera 8)

EDIT

36 Tusk

15 Kaczyński

11 Marcinkiewicz

9 Cimoszewicz

8 Ziobro

Falkhor    63
"Rzeczpospolita": Według ekspertów, wyborcy są skazani na starcie premiera z Lechem Kaczyńskim. Inni kandydaci na prezydenta zostają daleko w tyle.

Podobne zdanie mają wyborcy. Jak pokazuje sondaż Instytutu Homo Homini dla "Rz" i tvn24.pl, 26 proc. badanych chce w prezydenckich wyborach głosować na Donalda Tuska, a 16 proc. na Lecha Kaczyńskiego. Niewielu respondentów chciałoby natomiast oddać głos na Lecha Wałęsę (2 proc.) lub Kazimierza Marcinkiewicza (niecały 1 proc.).

Kto zatem miałby jeszcze szanse powalczyć o drugą turę? Sondaż wskazuje na byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza (11 proc.) i znanego dziennikarza telewizyjnego Tomasza Lisa (9 proc. poparcia).

Telefoniczny sondaż Instytutu Homo Homini dla "Rz" i tvn24.pl przeprowadzono 6 kwietnia na próbie 1000 osób.

Szczegółowe wyniki sondażu publikuje wtorkowa "Rzeczpospolita".

Źródło - Onet.pl

26 dla Tuska,

16 dla Kaczyńskiego,

11 dla Cimoszewicza (!),

9 dla Lisa (!!!).

Wow??

Demonesssa    0

to gdzie sa jeszcze glosy reszty Polakow??? odpowiedzialnosci sie odechcialo???

Nie dziwi mnie poparcie dla Tuska, niskie ale i tak znacznie wyzsze niz dla kaczki. Kaczek sie zupelnie skompromitowal.

w przyszlych wyborach zaglosuje tak czy inaczej na PO!

Megg    9

Demonesssa,

mniejsze zło i tak złem zawsze będzie

tak na prawde nie mamy bardzo na kogo innego teraz zagłosować

Falkhor    63

Tiaaaaa... a gdy nawet pojawiłby się kandydat zupełnie nowy - to i tak lipa, bo go nikt nie znaju.

Stary? No był, nachapał się to mu wystarczy.

Z trudem wyobrażam sobie jakąś nową elite polityczna, która w krótkim czasie zdołałaby skutecznie zdobyć i utrzymać poparcie społeczne. Poparcie rzędu 20-30% jest... żenujące w demokracji. Nie tylko dla polityków...

Megg    9

Falkhor, to czemu wciąż widzimy te same twarze, a o tych dawnych wciąż słyszymy? bo wcale im nie dość...., podciągnęli by jeszcze co nieco :/

Falkhor    63
Prawo i Sprawiedliwość nie może rozpowszechniać swojego najnowszego spotu - zadecydował sąd okręgowy w Warszawie. PiS będzie musiało także przeprosić w mediach, m.in. w portalu Gazeta.pl, za nieprawdziwe stwierdzenia zawarte w materiale. Partia Jarosława Kaczyńskiego zapowiada, że odwoła się od wyroku.

Źródło - Gazeta.pl

PiSowi MOCNO się od PO dostało. I tak jak zgadywałem - PO idąc w drugą stronę niż PiS ze swoją ujadającą kampanią zbiera punkty. Wg mnie owy spot PiSu był strzałem we własną stopę. Lepiej już wyszła nawet kampania lewicy starającej się o miejsca w europarlamencie niż ten spot...

Falkhor    63
Sąd apelacyjny zmienił wyrok sądu okręgowego ws. spotu Prawa i Sprawiedliwości pt. "Kolesie". PiS nadal nie może rozpowszechniać części spotu - tej, w której mowa o senatorze Tomaszu Misiaku i żonie ministra Aleksandra Grada. Partia Jarosława Kaczyńskiego będzie musiała przeprosić PO za nieprawdziwe stwierdzenia zawarte w tych fragmentach materiału.

Źródło - Gazeta.pl

A PiS dalej traci punkty...

Myślę, że gdyby teraz pojawiła się nowa grupa polityczna z nowych twarzy, nawet pozasejmowa... mogłaby śmiało startować po zgarnięcie władzy.

Falkhor    63
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku lipca Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 54 proc. poparcia, a PiS na 23 proc. - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

Swoich przedstawicieli do Sejmu wprowadziłby także SLD (11 proc.). PSL z 4-procentowym poparciem znalazłoby się poniżej 5-procentowego progu wyborczego. W porównaniu z czerwcowymi wynikami o 2 punkty procentowe wzrosło poparcie dla PO i o 3 punkty dla SLD. Straciło PiS (3 punkty) i PSL (3 punkty).

Pozostałe ugrupowania mogą liczyć na śladowe poparcie: Na UPR zagłosowałoby 2 proc. wyborców. Po 1 procent poparcia otrzymały: Samoobrona,LPR, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, demokraci.pl, SdPl oraz Stronnictwo Demokratyczne.

Źródło - Newsweek.pl

Ale...

35 proc. Polaków uważa się za zwolenników rządu Donalda Tuska, 31 proc. za jego przeciwników. To najgorsze oceny rządu w jego historii – wynika z najnowszego badania CBOS.

Poparcie dla gabinetu spada systematycznie od kilku miesięcy. Jeszcze w kwietniu jako zwolennicy rządu deklarowało się 44 proc. badanych, teraz o dziewięć punktów proc. mniej.

– Żaden rząd w III RP nie cieszył się zbyt długo popularnością. Można powiedzieć, że wraz ze spadającymi słupkami poparcia dla gabinetu Donalda Tuska sytuacja wraca do normy – komentuje dla „Rz” dr Jacek Kloczkowski, politolog z krakowskiego Ośrodka Myśli Politycznej. Zwraca jednak uwagę, że wciąż liczba zwolenników rządu jest wyższa niż przeciwników. – To i tak nie najgorzej – ocenia.

Znacznie gorzej wypada jednak ocena efektów pracy rządu. Aż 47 proc. uznaje je za złe. Odmiennego zdania jest 39 proc. badanych.

– Polacy nie widzą, żeby rząd odnosił jakieś sukcesy. Można nawet powiedzieć, że ostatnio mamy do czynienia z obroną Częstochowy w wykonaniu polityków koalicji PO i PSL, którzy odpierają zarzuty opozycji o nieradzenie sobie z kryzysem – ocenia dr Jarosław Flis, politolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

– Rząd nie może się pochwalić wieloma przyjętymi ustawami. Zamiast tego ciągle słyszymy o cięciach i możliwym podwyższaniu podatków. Głośno mówi się o problemach z budową autostrad czy modernizacją armii. To wszystko musi się odbić na poparciu społecznym – dodaje Kloczkowski.

Źródło - RP.pl

Dobrze czasem powierzyć państwo w chwili kryzysu, jeżeli się jest jego przeciwnikiem :P Chciałoby się od niego owych cudów (PO), ale samemu zapomina się pewnie o tym, że nie odstąpi się od pracy nawet jako mniejszość (PiS). Znowuż to samo - walczą między sobą, a kryzys rządzi i dzieli.

Falkhor    63
Platforma Obywatelska w ciągu dwóch tygodni straciła aż siedem punktów procentowych poparcia. W tym samym czasie Prawo i Sprawiedliwość zanotowało spadek o 1% - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez Gemius.

Na Platformę chce zagłosować 36% Polaków. PiS wybiera 18% ankietowanych.

W sejmie znalazłyby się jeszcze: PSL z 6-procentowym poparciem (wzrost aż o 4% w stosunku do ostatniego badania) i SLD, który wybiera 6% wyborców. Poparcie dla partii Grzegorza Napieralskiego spadło o 2 punkty procentowe.

Źródło - WP.pl

PO traci, ale PiS nie korzysta... Polacy tracą chyba już nawet ogólne zainteresowanie polityką. I politykami...