Sign in to follow this  
Followers 0
Kuru

Sposoby na samobójstwo.

125 posts in this topic

Jeśli już samobójcy mają coś ciąć to żyłę, choć dobrze wiedzą, że przecinając tętnicę szybciej by się wykrwawili. To takie paradoksalne - mają nadzieję, że ktoś ich jeszcze uratuje. To ostatni krzyk o pomoc. Tak naprawdę nikt nie chce umierać. Niektórzy odchodzą, bo muszą. Skoro świat ich nie chce i nie ukrywa tego... Czują się niepotrzebni, niechciani.

"Umrzeć - zasnąć"

W. Shakespeare

Anioł nigdy nie upada.

Diabeł upada tak nisko, że nigdy się nie podniesie.

Człowiek upada i powstaje.

(Dostojewski)

Autorowi wyzej wymienionego tekstu dziekuje za slowa Dostojewskiego, ktore mnie pocieszaja, teraz gdy chce umrzec.

Zarażenie się jakąś tropikalną chorobą...

Dziwne. Efektowne. Niesie szanse zaistnienia w mediach. Głupie - bo może prowadzić do wielkich męczarni... ale dzięki temu jest efektownie.

Przyszedł mi taki sposób na mysl przy okazji tej całej grypy świńskiej - że ludzie łapią to i rozwożą ze sobą po całym świecie...

Zarażenie się jakąś tropikalną chorobą...

Jak Kwachu, wirusem Filipińskim B) W sumie może w piątek się takim zarażę, ale wersją Light... :)

Każde samobójstwo jest wzniosłym poematem melancholii

Jest coś dziwnie wielkiego i okropnego w samobójstwie. Upadek większości ludzi nie jest niebezpieczny, jak u dziecka, które upada z nazbyt bliska, aby się skaleczyć, ale kiedy sie rozbija wielki człowiek, musi to być z bardzo wysoka... musiał się wznieść aż w niebo, dojżeć jakis niedostępny raj. Nieubłagane muszą być huragany , które każż mu szukać spokoju ducha w lufie pistoletu...

tiffanitami

Każde samobójstwo jest wzniosłym poematem melancholii

Zbyt prosta generalizacja... nie każde. Powiem nawet, że wybitnie niektóre.

Jest coś dziwnie wielkiego i okropnego w samobójstwie. Upadek większości ludzi nie jest niebezpieczny, jak u dziecka, które upada z nazbyt bliska, aby się skaleczyć, ale kiedy sie rozbija wielki człowiek, musi to być z bardzo wysoka... musiał się wznieść aż w niebo, dojżeć jakis niedostępny raj. Nieubłagane muszą być huragany , które każż mu szukać spokoju ducha w lufie pistoletu...

Ewentualnie można powiedzieć, że to taka rozpacz, że skoro nie mieliśmy wpływu na nasze przyjście na ten świat, to dowartościujmy się przynajmniej tym, że zadecydujemy o jego końcu. Tak?

EJ !! Ale jak idziecie pod np pociąg to nie jest tak ze nie szkodzicie nikomu.. Maszynista ma potem problemy ;-/ Mój wujek zabił kilku ludzi bo zachciało im się umierać pod pociągiem.. To naprawdę bardzo, bardzo zły pomysł..:amen:

Sposoby na samobójstwo .....Temat dość szokujący. Jeśli iść dalej tym śladem to można by postawić inne pytania,np. jak złamać sobie nogę, jak wysadzić się w powietrze jadąc pociągiem,czy jak się oskalpować. Czemu służa takie dyskusje ? Co dobrego wnosza do społeczeństwa. Nie potrafię na to odpowiedzieć. Może podkreśleniu naszej odwagi, determinacji. Od kiedy zaczęliśmy cokolwiek rozumieć, uczono nas że życie jest wartością najwyższą. Znamy osoby które chorowały na chorobę nowotworową i wiemy jak bardzo oni sami, ich rodziny, lekarze, walczyli o każdy następny dzien życia. Obserwujemy przyrodę i również tam widzimy walkę o życie do końca. Jest to pewna prawidłowość na planecie na której mieszkamy. A zatem czemu służą takie tematy nie godne istoty żywej, szczególnie myślacego człowieka. Słyszy się nieraz powiedzenie że " głupi jak cielę" Czy w tej sytuacji jest to słuszne powiedzenie?

Jeżyk wiesz jak zabić człowieka ale nie zabijasz go bo masz rozum. Możemy podyskutować o tym jak się zabić ale to nie znaczy że chcemy się zabić, ot przyjemna forma spędzania wolnego czasu :D

No myśleć o samobójstwie rzecz ludzka.

Ehh, Danny, nie mogę zgodzić się z Tobą. Budujmy swoje otoczenie, świat, lepszy, piękniejszy a nie wymyślajmy metod jak się unicestwić. Budujmy a nie rujnujmy .

Gatunek ludzki jest jedynym na ziemi, który rozważa możliwośc odebrania sobie życia. Jakkolwiek by to nie odbierać, jest to faktem. Były robione badania, z których wynika że 80%(?) młodzieży myśli o tym. Naprawde dużo ludzi ginie od seppuku :D zobaczcie na wikipedii. Porównywalne do wypadków śmiertelnych na drogach. Na szczęście ilośc spada z roku na rok.

za seppuku masz thanka danny :D harakiri to zła nazwa :)

z tego co wiem to niektorw zwierzeta sa w stanie odebrac sobie zycie byle by nie zabil ich wrog np niektore skorpiony :)

wracajac do tematu Jezyku zobacz na ktoras z poprzednich stron 7 albo 6 ... gdzie jakis uzytkownik napisał dosc dlugiego posta

mysle ze ludzie rozmawiajac o takich rzeczach potrafia wyjawic komus swoj problem lub porozmawiac na ten temat dzieki czemu z niektorymi jeszcze mozemy rozmawiac :)

Niektórym samobójcom zależy na tym żeby ich śmierć wydawała się bardziej dramatyczną i żeby zapadła w pamięć odpowiednim osobom. Wtedy piszą list pożegnalny i to do nich należy ostatnie słowo. Czasem taki list to sposób na wyrażenie tego, czego bali się powiedzieć za życia. Rzeczywiście czasem można doszukać się w nim powodu dla którego woleli odejść.

masz racje w zupełności się z tym zgadzam

Myślę, że najlepszym sposobem na samobójstwo jest szybka śmierć o której już wcześniej wspomniano

Czy to coś wspólnego ze świadkami jehowy ? Bo tak jakoś ten obrazek mi się kojarzy...

Oooo, nie trzeba płacić ani wysyłac płatnych esemesów :P Może to więc jakas sekta.

Falkhor, może tak o sobie nie myślą ale są tchórzami bo wybierają najprosztszą z możliwych dróg - ucieczkę

Co to jest tchórz?

TCHÓRZ NIE POPEŁNI SAMOBÓJSTWA (celowo)! Piszący na tym forum sami nie wiedzą co dla nich dobre, może warto iść do psychologa porozmawiać i wtedy dokonać wyboru.

ps. forum jest nieodpowiednim miejscem do tego typu dyskusji, każdy mądry człowiek to wie ;c

Samobójstwo może być, tak myślę, próbą przejęcia kontroli nad swoim losem - zakończenie swojego życia, decyzja tylko nasza, wykonana przez nas na nas. Manifest ostatniego aktu woli - całkowicie tragiczny, ale takie nosi znamiona. 'Chcę się zabić'...

Tylko, że staramy się w tym wątku głównie rozmawiać o sposobach na samobójstwo.

Warto przeczytać:

(...)Kobiety wybierają na ogół tzw. miękkie sposoby samobójstwa. Specyfika kobiecych samobójstw, z którą zetknąłem się w swej praktyce, polega też na tym, że przygotowują się do śmierci starannie, biorą kąpiel, malują się i wkładają elegancką sukienkę – mówił prof. Bruno Hołyst, kryminolog, z którym „Rz" wówczas rozmawiała.

Specjaliści od suicydologii, nauki zajmującej się samobójstwami, podkreślają też, że kobiety piszą z reguły list pożegnalny. Starają się wybrać sposób samobójstwa, który daje szansę na ich odratowanie.(...)

Źródło - RP.pl

ale bądźmy szczerzy... po co sie zabijać.... nie ma takich problemów których nie dało by sie rozwiązać a samobójstwo jest dla tchórzy którzy boją się stanąć na przeciw własnych problemów.

Samobójcy to nie tchórze, próbowali walczyć ze swymi problemami tylko inni ludzie im wszystko rozwalili. Samobójcy to ludzie zamęczeni przez innych ludzi, którzy utrudniają, dręczą psychicznie a czasami nawet fizycznie i klamią. Mnie np. lekarz uderzył metalowymmłotkiem w skroń i mam stwardniałą tętnice, i to stwardnienie nie znika, nie wiem czy ta tętnica pęknie czy nie więc zastanawiam się nad samobójstwem bo boję się że ta tętnica pęknie. Chciałam to zgłosić na policje to mnie zamknelido psychiatryka bez mojej zgody tak jakby komus na tym zależało zeby mi nie uwierzyli, do lekarza boję się iść bo znowu ktośmożemi zrobić coś złego i jak tu żyć jak chcą cie zabić albo czekają aż sama się zabijesz ze strachu.