Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

17.10.2007 100-lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Handzlówce

Recommended Posts

Falkhor    63
W programie:

Start - godz. 14.00 - Msza Św. w kościele parafialnym

- Zwiedzanie muzeum

- Przemarsz do świetlicy Ośrodka Kultury

- Przemówienia

- Prelekcja "Aktywność społeczna mieszkańców wsi i wykorzystanie jej form do działań na rzecz rozwoju i budowania społeczności obywatelskiej"

- Część artystyczna w wykonaniu zespołów Centrum Kultury Gminy Łańcut.

Źródło - Gmina Łańcut

Koła Gospodyń Wiejskich niejednokrotnie spotykają się z nieuzasadnioną krytyką, żartami, niewybrednymi komentarzami. Dlaczego? Bo zapewne większość z tych, którzy sobie z KGW żartują nie mają pojęcia, czym ta 'formacja' się zajmuje... w przypadku Handzlówki - z powodzeniem - już od 100 lat!

Gospodynie nie zajmują się tylko kucharzeniem, chociaż wiele czasu w kuchni spędzają, aby cieszyć męskie podniebienia i zgotować strawę tak dla dużych jak i małych. Kuchni nie dość - gospodynie podśpiewują, przygwizdują i śpiewają, wyszywają, tworzą... słowem - nadają w silnym stopniu charakter wiejskiemu kolorytowi kulturalnemu.

Warto więc się wybrać i nawet oklaskami podziękowac im za wiele lat pracy na rzecz innych :)

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

ja bardzo dobrze wiem czym sie zajmują i zajmowały na przestrzeni 100 lat :P przepisywałem referat który był odczytywany na tej imprezie :P

Falkhor    63

Jaruszczow, To moze jakaś relacja? Co się tam działo? A moze był jakis poczęstunek? Żadnych fot nei zrobiłeś?? 8)

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

relacja może będzie w GGŁ... ale jak będę miał czas to spróbuje coś naklikać na ten temat... tylko muszę podpytać uczestniczki/organizatorki... bo ja nie brałem udziału w uroczystościach... dojechałem dopiero po zakończeniu żeby posmakować wypieki :D

Falkhor    63

Jaruszczow, O żesz Ty, wjazd na impreze 'na sępa'? ^_^ To nam chociaż rzuć sprawozdanie ^_^ Jakis ochłap ;) I co tam było do wszamania?? :sweet: