Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

16.10.2007 Pijany 17-latek szarżował Audi i dachował.

Recommended Posts

Falkhor    63
Zgłoszenie na Policję kradzieży samochodu powoduje uruchomienie określonej procedury, czyli sposobu postępowania w takiej sytuacji. Nie inaczej było wczoraj, kiedy dyżurny KPP w Łańcucie przyjął zgłoszenie o kradzieży pojazdu.

 

Policjanci pojechali do zgłaszającego, którym okazał się niespełna 17 – letni mieszkaniec Dąbrówek, natomiast samochód należał do jego matki. Kiedy okazało się, że poszukiwane Audi leży na dachu w rowie w okolicy stadionu sportowego w Dąbrówkach, funkcjonariusze przystąpili do wyjaśniania okoliczności w jakich pojazd znalazł się w tym miejscu.

 

Ustalili, że samochodem kierował zgłaszający, czyli chłopiec, który w chwili zdarzenia nie miał jeszcze ukończonych 17 lat. Ponadto jego stan jednoznacznie wskazywał na kontakt z alkoholem, przeprowadzone badanie wykazało zawartość powyżej 1 mg/l (ponad 2 promile).

 

Właścicielka samochodu, czyli matka nieletniego nie będzie wnosić skargi na niego za uszkodzenie samochodu. Poniesie natomiast odpowiedzialność za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji. Ponadto istotne będzie ustalenie, w jaki sposób nieletni wszedł w kontakt z alkoholem.

Źródło - KPP Łańcut

 

Jeszcze nie skończył 17 lat, a już dobrze popija i siada za kółko. Czy można w takim przypadku mówic o jakiejkolwiek edukacji młodych kierowców? Nie wiem, co by się musiało dziać, abym 'na gazie' kierował samochodem. Jeśli juz, to pewnie byłbym pasażerem PKSa, ale takie coś... W tym wszystkim cieszy tylko brak ofiar. Gdyby to był jakiś mecz, ludzie wracają do domów... Strach mysleć :/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×