Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Zespoły muzyczne - WESELE

Recommended Posts

ak    0

Cześć Wam. Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów był może na weselu na którym grał zespół LORD z Łańcuta? Macie jakieś opinie na ich temat? Proszę o odpowiedź, bo zastanawiam się czy ich nie wynająć?

iwcia    2

Słyszałam że jest bardzo dobry, niedrogi i profesionalny zespół na wesele, grają na żywo, mają bogaty repertuar dostosowany do wieku gosci weselnych.

Ten zespół to POWER z Rzeszowa :)

www.power.org.pl

Guest Bake   
Guest Bake

ciekawe czy grają coś np Dżemu, Lombardu, Iron maiden itp :)

iwcia dzieki za linka

iwcia    2

Bake masz jakies specjalne zyczenia? Podejrzewam ze jesli o chodzi o Dzem i lobard to napewno cos graja :) gorzej z Iron maiden :D

Guest Godzio   
Guest Godzio

Starą Polską tradycją Iron Maiden z piosenką Smoke On The Water [piosenak Deep Purple] :)

Guest Bake   
Guest Bake

Godzio, mysle ze ludzie na tym weselu o ktorym mowisz nie byli w pełni swiadomi jakimi sa szczesliwcami... :)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Wiem. Widać było, heh, nie wyglądali na takich, którzy znali by w ogóle maidenów :D

Ehh, takie coś przeżyć to jest niewyobrażalne szczęście... :)

Guest Bake   
Guest Bake

Byłem ostatnio na weselu i grał GENIALNY zespół ogólnie grali znane kawałki polskiego rocka a nie w kółko poleczki dla napitych dziadków...

ola    0

hejka

a macie jakieś zespoły już sprawdzone? co nie mogą zawieźć? ja słyszałam że zespół Selenit jest dobry, ale niestety już wszystko zajęte.

maciej    32

hejka

a macie jakieś zespoły już sprawdzone? co nie mogą zawieźć? ja słyszałam że zespół Selenit jest dobry, ale niestety już wszystko zajęte.

Ja mogę polecić zespół ;) POWER . Iwka z Forum śpiewa w nim, więc jak jakieś pytania to chętnie odpowie :P

Polecam :) Upust od NFM da się załatwić :P

maciej    32

2x klawisze, saksofon i wokal na zabawę weselną, a przed weselem akordeon, saksofon i tamburyno ;)

2 facetów i jedna kobietka :)

Guest Bake   
Guest Bake

kicha bez żadnej gitary, będą co chwile "poleczki" dla nawalonych gości.... mnie osobiście strasznie denerwują takie zespoły. MUSI Być bas i gitara elektryczna, bez nich wiejsko to brzmi ;)

Guest Bake   
Guest Bake

na każdym weselu na którym byłem i nie było gitar bądz była tylko basowa była kicha grali na "jedno kopyto". Wyklucza to pełno fajnych piosenek. Obecnie jestem na początkowym etapie szukania zespołu i te bez instrumentów wykluczam.

Do tego bez perkusji ?? :|

Wiadomo że na weselu muzyka nie najważniejsza ale bardzo ważna.

maciej    32

Powodzenia z zespołem Bake :P

Jak następny rok to i tak Iwka ma już zajęte całe wakacje po brzegi :P

PS. Jak możesz nie krytykuj zespołu z góry, skoro go nie słyszałeś :);)

iwcia    2

kicha bez żadnej gitary, będą co chwile "poleczki" dla nawalonych gości.... mnie osobiście strasznie denerwują takie zespoły. MUSI Być bas i gitara elektryczna, bez nich wiejsko to brzmi ;)

W 3 osobowych składach trudno o gitarę i bas :)

Prawda jest taka, że na nowoczesnym sprzęcie tak jak np profesionalne klawisze za 20.000 można dodać i zrobić naprawdę duuuużo róznych fajnych efektów. Jak ktoś ma z tym do czynienia to będzie wiedział o co chodzi :P

Nie zgadzam się kompletnie, że gdy w składzie niema gitary to grane są same poleczki, niby dlaczego?

W dzisiejszych czasach wesele samo w sobie jest drogie... więc dla mnie czysta głupota jest branie zespołu z żywą perkusją która "tłucze" się tak, że zagłusza w 90% instrumenty i wokalistę, poza tym taki zespół jak wiadomo wiąże się z dużo większym kosztem, zawsze zapłacić 150 zl za 3 osoby wychodzi mniej niż za 6 czy 7.

Kasa też we większych składach jest wyższa.

Więc patrząc na rzeszowski rynek, mogę powiedzieć że ludzie coraz częściej a praktycznie w tej chwili największe wzięcie mają małe 3-4 osobowe składy.

Szczególnie na wsiach została tendencja do wielkich orkiestr bo w remizie strażackiej taka orkiestra ma sie jak rozłożyć, nie to co w jakiejś małej restauracyjce czy hotelu. Sceny w lokalach teraz są tak małe, że perkusja niema prawa bytu.

Polecam Wam małe składy z dobrym sprzętem i muzykami grającymi tylko i wyłącznie NA ŻYWO.

Guest Bake   
Guest Bake

Iwcia napisała:

Polecam Wam małe składy z dobrym sprzętem i muzykami grającymi tylko i wyłącznie NA ŻYWO

a wczesniej:

więc dla mnie czysta głupota jest branie zespołu z żywą perkusją

koniec cytatu.

syntezator to syntezator, gitara to gitara, dodaje bardzo dużo uroku grze, piosenkom. Perkusja się tłucze? jak ktoś źle poustawia to pewnie tak... 150zł w kosztach wesele to nic.

W małych restauracyjkach i hotelikach nie mam zamiaru robić wesela ;)

Kameralne wesele - gra dla przyjemności nie tańczenia, starczy 3 osobowy zespół. Ale zespół z PRAWDZIWEGO zdarzenia bez żadnej gitary, moim zdaniem porażka

Guest Godzio   
Guest Godzio

Ja myślę, że Iwcia z perkusją ma rację, byłem na weselu z żywą perkusją, to odruchy wymiotne

miałem już po trzech piosenkach, po prostu za bardzo szumią te całe talerze, że aż się nie dobrze robi.

Bake puść sobie jakąkolwiek piosenkę, i wyodrębnij tylko wysokie tony, posłuchaj tak chwilę muzyki, zobaczysz o co mi chodzi... zresztą, kto na weselach zwraca uwagę na zespół, no chyba, że jak jeszcze jasno i sucho... ;)

taka prawda, aczkolwiek zdarzają się lipne zespoły.

iwcia    2

Iwcia napisała:

Polecam Wam małe składy z dobrym sprzętem i muzykami grającymi tylko i wyłącznie NA ŻYWO

a wczesniej:

więc dla mnie czysta głupota jest branie zespołu z żywą perkusją

koniec cytatu.

Bake chodziło mi o to, że większość zespołów w dużych składach ratuje się midi czy gotowymi mp3, większość z nich także nie umie stworzyć sensownej improwizacji gdy przyjdzie zagrać cokolwiek na żywo (bez gotowca) :P tak więc nadal polecam Wam zespoły grające na żywo ale bez perkusji ;) oczywiście to tylko moje zdanie, każdy lubi co innego a jak to się mówi o gustach się nie dyskutuje ;)

Oby goście byli zadowoleni :)

Co do perkusji to moim zdaniem jak najbardziej nadaje sie na koncerty z dużą publiką, wielką sceną itp, tak jak np koncerty gwiazd bez perkusji byłyby spalone. Z weselami jest nieco inaczej, dlatego też nigdy nie wziełabym składu z perkusją :) bo wiem jak goście na to reagują :P szczególnie starsi... i jest to na dłuższą metę męczące dla słuchacza.

Guest Bake   
Guest Bake

Jak najbardziej zgadzam się z tym że każdy ma swoje zdanie odnośnie muzyki, zespołów itp ;)

Automat do perkusji ok, ale bez gitar ani rusz :)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Mamy tutaj przedstawicielkę zespołu na forum, poproś o jakieś przykładowe wykonania, wiem, że mają, bo sam kiedyś słuchałem, nie pamiętam tylko skąd je pobrałem - mówiąc przedstawicielka mam na mysli Iwcię. :)