Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Zespoły muzyczne - WESELE

Recommended Posts

iwcia    2

Bake dzięki ;) na pewno na żywo wygląda to dużo lepiej ;) dlatego też chętnych zapraszamy na próby, dajemy wykaz utworów no i jesteśmy otwarci na propozycję nowych numerów. Teraz "młodzi" maja naprawdę różne wymagania od karaoke na weselu do piosenek Kate Ryan i innych dziwnych rzeczy :) także niema lekko ;)

Guest Greegw   
Guest Greegw

Cytat iwcia: "W dzisiejszych czasach wesele samo w sobie jest drogie... więc dla mnie czysta głupota jest branie zespołu z żywą perkusją która "tłucze" się tak, że zagłusza w 90% instrumenty i wokalistę"

Jeśli kapela nie potrafi dostroić dźwięku to tak się może zdarzyć. Ale nie uważam żeby profesionalny perkusista potrafił się tłuc.

iwcia    2

Dokładnie, dlatego jest to jakby nie było ryzykowne ;) szczególnie na małej sali.

Kwestia gustu i profesjonalnego zespołu, których niestety ostatnio coraz mniej na naszym rynku.

Guest Bake   
Guest Bake

a co myślicie o tzw dj ach na wesele? dla mnie totalna głupota i idiotyzm, jakby winampa nie było...

Falkhor    63

Bake - Ja znam jednego DJa, który praktycznie zawodowo gra na weselach a nawet party dla seniorów... I robi to świetnie, bo nie tylko bawi się winampem, ale odwala także robotę konferansjera. Potrafi zabawic tłum, potrafi trafić w gusta muzyczne... co w porównaniu do niejednej kapeli weselnej (pijanej, zagłuszającej się, rozstrojonej, niekompletnej "Przepraszamy, saksofon nie dojechał", niskokondycyjnej (2 kawałki i 20 minut przerwy...) to jest MOCNO NA PLUS ;)

Ja też słyszałem wokalistkę POWERa live i nawet moje dębowe ucho jest na tak 8)

iwcia    2

Ja powiem szczerze, że osobiście nie wziełabym DJa ;)

Moim zdaniem fajny zespół to przede wszystkim muzyka powiedzmy na żywo, no i ogólnie jednak czymś różni się to wesele od zwykłej imprezy na której zawsze jest DJ.

Jakoś jestem przekonana do DOBRYCH orkiestr, a takim o jakich pisze Falkhor mowię STOP ;) i brak wstępu na jaką kolwiek imprezę. 2 kawałki i 20 minut przerwy w dzisiejszych czasach kiepsko by się sprawdziło :D goście są niezwykle wymagajacy no i jeżeli che się jeszcze pograc na weselach przez pare lat to trzeba spelniac zachcianki nawet bardzo wymagajacych klientów :D

ps. juz mnie tak nie chwalcie :)

Falkhor    63

Zawsze można pomieszać ;) Orkiestra pogra do oczepin włącznie a potem to już tylko pogo i dzika masówka na parkiecie 8)

Guest Greegw   
Guest Greegw

A może ktoś powiedzieć coś więcej o zespole 'Czardasz'? Bawił się ktoś na weselu przy ich muzyce?

Guest Bake   
Guest Bake

Kurcze ja się muszę wsiąść za szukanie jakiegoś zespołu ... na 24.07.2010 solidnego niedrogiego z doświadczeniem i z odpowiednimi zdolnościami z gitarą elektryczną basową i całą resztą, wokal raczej facet. Jak jest jakiś taki zespół proszę o kontakt na PW

Guest Bake   
Guest Bake

Mam pytanko... ile kosztuje ORIENTACYJNIE taki zespół na 1 noc? i do której grają w standardzie?

Guest Mongol   
Guest Mongol

Trzeba uważać kogo się bierze, bo słyszałem o sytuacji jak orkiestra grała tak do 2-3 i zwinęli się...

Ja bym wynajął tę babkę co śpiewa "W wysoki Andach kondor jajo zniósł... aj aj aj... na co mu tyle jaj ? A potem zdechł... A to pech..."

Guest Bake   
Guest Bake

ja mam super zespół ale za 3 ...

To ja się pochwale zespołem, nazywa się Scamander, są z Rzeszowa, to ich strona:

klik

warto poczytać księgę gości, posłuchać plików mp3

maciej    32

Bake, nie będzie za monotonnie całą noc słuchać samych facetów ?

My zdecydowaliśmy się na zespól HIT link

Guest Bake   
Guest Bake

Wolę samych facetów a przygotowanych do grania profesjonalnie znających się na rzeczy niż jakąś chał turniczkę ;)

poza tym

1. zespół bez gitary to nie zespół

2. ta pani cudownego głosu nie ma:P

3 disco polo takie :)

ale każdemu się coś innego podoba.

iwcia    2

Że akurat samych facetów wybraliście to wcale nie świadczy o profesionalizmie hehe. Akurat scamander dobrze znany jest w rzeszowie z nie zbyt pozytywnych opini...

Ich live na stronie jest godne pożałowania ;) więc nie spodziewałabym się rewelacji.

Osobiście gram w składzie 3 osoby więc mam w tym trochę doświadczenia i widzę jak to wygląda.

Uważam że zespół bez wokalistki jest po prostu do bani. Słuchać całą noc tylko faceta, to może powiać nudą... i goście na pewno to odczują. Powinno być jednak przeplatane, gdyż są typowo babskie piosenki których facet za żadne skarby nie zaśpiewa.

No ale tak jak piszesz, są gusta i guściki :)

Nasz zespół to na pewno nie jest chałtura, tylko profesjonalni muzycy.

Guest Bake   
Guest Bake

Każdy swoje chwali ;)

ich live na stronie wali na łeb na szyje live zespołu KIT tfu Hit :)

ja słuchając tego zespołu miałem takie przebłyski z żydowskich imprez z różnych filmów ...

wystarczy posłuchać Skamander ich by ocenić jak grają i co potrafią. co do tego że facet śpiewa.... co za różnica jeżeli śpiewa dobrze. Wolę dobry głos faceta niż jakiś przepalony i nie wyrabiający wokalistki :) Do tego na plus można zaliczyć że żaden z nich nie pije podczas imprezy a z tym w różnych zespołach bywa różnie.

Wiadomo każdy lubi różną muzykę i pewno na weselu mało ludzie zwracają uwagę na to kto gra co i jak. Jednemu może podobać się kilku niedorajdów grających na dziwnych instrumentach i śpiewających hip hop... co to komu przeszkadza

i tak ogólnie ludzie są różnie niektórzy przychodzą na wesele piją piją i piją i dopiero z nagrania dowiadują się czy dobrze się bawili ;)

z reszta można poczytać opinie na ich stronie ba są kontakty do osób które je pisały ba ! są adresy IP pokazane.

I moim zdaniem pisząc że są kiepscy sama posiadając zespół to po prostu czarny piar :) który tak czy siak

dobremu zespołowi nie zaszkodzi bo w 2010 już terminów wolnych nie mają ;P to coś znaczy :)

w każdym bądź razie najważniejsze żeby goście dobrze się bawili. chociaż czy tak do końca ...

Maciej masz THANK za linka słuchając ich cover Dżemu do kołyski leżę i kwiczę :D :D:D:D

albo W domach z betonu - M. Jakubowicz :D wypas!

iwcia    2
wystarczy posłuchać Skamander ich by ocenić jak grają i co potrafią. co do tego że facet śpiewa.... co za różnica jeżeli śpiewa dobrze. Wolę dobry głos faceta niż jakiś przepalony i nie wyrabiający wokalistki

Ano słuchałam tego gościa i zastanawiałam się jak on wogóle może spiewać na weselach z jego talentem hehe ;)

I moim zdaniem pisząc że są kiepscy sama posiadając zespół to po prostu czarny piar Tongue który tak czy siak

dobremu zespołowi nie zaszkodzi bo w 2010 już terminów wolnych nie mają Drwi to coś znaczy

Piszę tak jak uważam. Moje zdanie jest właśnie takie samo jak napisałam wyżej. Nie mam zamiaru im zaszkodzić, niech sobie grają chłopaki hehe, zawsze ktoś tam ich weźmie :)

maciej    32

Heh posłuchałem utwory demo tych panów, a dokładniej demo z 2008 roku. I heh tak ja i bake sie śmiał to ja mogę powiedzieć ze ich wykonanie Rickiego Martina jest masakryczne. Hmm zastanawiam się czy Ci panowie w ogóle chodzili na angielski w szkole ;) Noe obrażając nikogo ale błędy w wymowie są prawie w każdym słowie :) być może za trudna jest piosenka, tego to nie wiem, ale kiepski numer do Dema :)

Ale heh nie ma coś się tu sprzeczać ;) Zobaczymy po weselu kto będzie zadowolony :D

Guest Bake   
Guest Bake

Może ktoś inny się wypowie po przesłuchaniu próbek 2 zespołów?

Który zespół jest lepszy gra lepiej ?

Ale to też ciężka sprawa bo jeden lubi taki dyskotekowy styl, zabawę w takich klimatach a inny spokojną imprezę na pewnym poziomie.

I każdy znajdzie coś dla siebie. Coś na co go stać i co mu się podoba. Zespołów jest bez liku.

hmmm a co do głosu tego wokalisty.... hmm posłuchajcie coveru Dzemu zespołu hit - dostępny na ich (ładnej) stronie internetowej.

zresztą ok może ten ze scamandera nie jest to 2 Bruce Dickinsonem ale mi osobiście i moim znajomym się podoba dlatego m.in to wybraliśmy, poza tym oni grają na PRAWDZIWYCH instrumentach.

Co do tego Rickiego Martina Maciej jestem pewien że Ty na weselu siedzisz słuchasz słów i starasz się znaleźć jakiś błąd w wymowie ale nie każdy tak robi ;) ale może ok nie znają angielskiego za dobrze. I co z tego jak świetnie grają? :)

iwcia    2

Dobrze, że jest ta gitarka, ona na prawdę dużo robi, w szczególności wyręcza klawiszowca ;) który tylko zmienia akordy i puszcza rytm :)

oni grają na PRAWDZIWYCH instrumentach.

No w tych czasach instrumenty są już tylko prawdziwe :D

Jedyne co, to mogą grac z midów na tych instrumentach ;) ciężko wysłyszeć ale mam nadzieję, że to nie midy :) choć podobnie brzmi...

Dużym minusem jak dla mnie jest brak saksofonu.

iwcia    2

Jednak Rickiego przebił utwór Let it be - The Beatles, przerobiony na polskie disco polo NIE ZASYPIAJ :) :) ;)

W zasadzie to w całym ich live nie ma nic że tak się wyrażę "babskiego" no bo jak facet ma zaśpiewać Małgośkę, Cykady na cykladach czy też inne hity? Bez takich przebojów dla mnie mizerka. Dlatego nie jestem zwolenniczką męskiego składu.

Teraz króluje Paula i Od dziś na pierwszy taniec ;) ciekawa jestem jak wykonuje to zespół Scamander :D

maciej    32

Jak to mówią nikomu nie dogodzi ;) Może inni użytkownicy się wypowiedzą jaki polecają zespół na wesela (oczywiście mówimy o lokalnym rynku)