Jump to content
Sign in to follow this  
Kiwi

Fast food - Za czy Przeciw ?

Recommended Posts

Neołafita    42

Typowy post Neołafity:

prześmiewanie, prześmiewanie, nieudany sarkazm (?) [a potem] :D

No i?

Czy sa jakieś rodzaje mięsa które unikacie?

Osobiście nie jadam wołowiny (w tym cielęciny), gęsiny, koniny, baraniny... Tyko wieprzowina i kurczakowina.

Jakiś powód takiego wyboru?

Jeśli chodzi o wędliny to drób często obecnie oznacza indyczynę  ;)

Falkhor    63

Hamburgeroza, czyli moda na bułę z kotletem, opanowała miasta i miasteczka. Gdzie nie spojrzysz, hamburgery. Zachwalane, z najbardziej wypasionej wołowiny, z najdoskonalszymi dodatkami, w najekologiczniejszej bułce bez chemii. I wszystko byłoby ekstra gdyby nie ta cena. Nie uraczysz buły z kotletem i dodatkami za mniej niż 12-15 zł, a właściwie to większość kosztuje bliżej 20-25 zł.

(...)

30 własnoręcznie przygotowanych bułek z domowymi wegańskimi burgerami, dodatkami i deserem kokosowym kosztowało nas mniej niż 50 zł.

Źródło - Wegeburgery/metroMSN

Czyli da się zrobić fajnego i zdrowego fast fooda? Fakt, brak tam mięcha, ale przecież można to zmodyfikować tak, by było z mięchem!

I nawet nie tak strasznie drogie.

Guest Tolek Bolek   
Guest Tolek Bolek

W Łańcucie nie ma dobrego baru z hamburgerem.

Sam sobie robie, kupuje tylko bułke.

Daję masę pomidorów ogórków, cebule sałate i jest pycha.

Kebaby takie pseudo - też sobie robie, kupuje tortille kurczak + pełno zieloności sałatta pomidor ogórek + sos majonez z keczupem i mi smakuje bardziej niż kupne :) w sumei to bardziej sałatka z kurczakiem i tortilla ale mi smakuje bardzej niz łańcuckie kebaby :)

w rzeszowie jest american food - hamburgery są stamtąd dobre. 

W łańcucie kupują mieso NIBY hamburgerowe z biedronki wsadza z bułke i już jest. bleeeeeeeeeeee

a łańcuckie kebaby? nie ma jakiegoś wybitnego. Robią wszyscy byle jak moim zdaniem.

jasna    0

Od czasu do czasu jem fast-foody i żyję ;)

Nic nie poradzę na to, że mi smakują, chociaż oczywiście staram się nie przesadzać. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi, a w skład wolę nie wnikać.

danny    15

Ja hamburgery od dawa zarzuciłem, co to za przyjemność zjeść małą miękką bułeczkę z "pieczywa" tostowego z małym kotletem pochodzenia nieznanego za niewiadomo jakie pięniądze. Jadłem naprawde dobre hamburgery ale kiedyś jak studiowałem w innym mieście.

Czasem zjem zapiekankę w takim widocznym punkcie przy dworcu w Rzeszowie, nie są złe. W związku z modą na kebaby też ostatnio wiele próbowałem, w Łańcucie są może trzy punkty z dobrym kebabem, w Rzeszowie też coraz mniej bo jak zawsze po boomie, zaczynają oszczędzać i zdzierać z klienta. Aczkolwiek w kebabie najważniejszym składnikiem jest sos ;) Najgorsze w Rzeszowie są takie małe pomarańczowe punkty gdzie dają  mięso z niewypieczonego kurczaka wraz z przecierem pomidorowym.. ale widzę że ludzie to coś jedzą.

EdytaCh    0

Na fast foody idę raz na 3-4 miesiące...

z potrzeby pochłonięcia śmieciowego żarcia, ale tak poza tym, to się tego nie dotykam

Falkhor    63

W mojej kategorii fastfoodów ostały się obecnie: kebab, zapiekanka, kuroburger (PKP Rzeszów). Zdecydowanie padły pod naporem slowofoodów.

EdytaCh - Dobry odstęp czasowy. Ciało nie zapomni o obecności specyficznych związków chemicznych w cywilizowanym świecie ;)

elily    0

Nie przepadam za fast foodami, jestem raczej przeciwko, chociaż muszę przyznać, czasem zdarza się moment kiedy zgrzeszę. 
Kebab (nie licząc tych sosów w nim) jest chyba najzdrowszym fast foodem - bułka, surówka i mięso. :)