Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

16.11.2007 Zabójczy i nielegalny alkohol w Soninie

Recommended Posts

Falkhor    63

2bee38199c2ce13d.jpg

Łańcuccy policjanci prowadzący czynności w sprawie nagłego zgonu młodego mężczyzny, który miał miejsce końcem października br., ujawnili fakt nielegalnego handlu alkoholem. Procederem tym parał się mieszkaniec Soniny. Podczas przeszukania jego posesji znaleziono kilkadziesiąt litrowych butelek piwa i papierosy bez polskich znaków akcyzy, które, rzecz jasna, zostały zatrzymane. Zabezpieczono także, w poczet grożącej mu kary, samochód osobowy.

W tym tygodniu dokonano kolejnego przeszukania u tego samego mężczyzny. Powodem tej czynności było wyjaśnianie przyczyn kolejnego nagłego zgonu. Brat zmarłego wskazał miejsce, gdzie obydwaj kupowali alkohol. Był to ten sam dom w Soninie. Policjanci ponownie znaleźli butelki z alkoholem oraz kilkadziesiąt kartonów papierosów, wszystko bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci pracują teraz nad wyjaśnieniem skali całego procederu.

Źródło tekstu i fotografii - KPP Łańcut

Aż dwie osoby przypłaciło życiem konsumowanie alkoholu z tego źródła. Czy będzie mowa o doprowadzeniu do śmierci? Nieumyślnym zabójstwie? Czy po prostu efekcie spożycia skażonego alkoholu 'niby' pitnego?

Padlinka    0

taa glosno sie na wiosce zrobilo i nie fajnie . ale prawda jest taka ze nie tylko u nas tocza sie takie sprawy i nie tylko w Soninie sprzedaja taki alkohol . tylko ze widocznie ludziom nie wystarczylo sprezdawac z malym zyskiem dobrego alkoholu tylko musieli oszukiwac ;/ i efekt jest

Lusi    0

Jednak najbezpieczniej jest taki towar kupować w sklepie....Słyszałam że chłopak który zmarł na CPNie w Soninie udławił się własnymi wymiotami :/ A chłopaki którzy z nim pili na początku myśleli że udaje a potem jak zauważyli, że chłopak się naprawdę dusił to dali nogi za pas... Nie wiem ile ma to w sobie prawdy... Ale coś na pewno jest czy na tej wiosce można spotkać samych ŻULI ??

Guest Bake   
Guest Bake

nie rozumiem tego ... 15 zł i jest poł litra wodki... czy to drogo????

Sonina to w ogóle masakra jest, pełno chuliganów itp....

Joy_ride    4
15 zł i jest poł litra wodki... czy to drogo????

jak na wódę z przemytu i w dodoatku 0,5l to trochę drogo

w tesco mozna wódę kupić taniej i to z polmosu łańcut :P ostatnio kupowałem (rok temu) po 12,99 za 0,5l :D i zapewne cena się zbytnio nie zmieniła :|

fakt np. ukraińskie wódki sądobrej jakości powiem że nawet bardzo dobrej ale tylko kupowane w porządnych i sprawdzonych sklepach (mowa o sklepach w ukrainie)

bo co innego na ukraińskim bazarze czy też w jakiejś budzie przy granicy gdzie mogą nawet nasikać do butelki, zafoliować i nakleić banderole :D

co do sprzedaży wódy, piwa i fajek z przemytu to w okolicach łańcuta można się nieźle zaopatrzyć na święta bożego narodzenia na kilka lat do przodu ;) tyle towaru jest po domach, piwnicach i stodołach ukrytego ;)

Padlinka    0

no ale wiesz Joy_ride, nie akzdemy przemytnikowi wystarczy 15 zł za litr wodki . czesto czuc ja plastikiem ( lub kiedys - o zgrozo- podawano w tv ze przewozono wodkewbakach po benzynie ) . wodka majona , przelewana , dolewana . wiec sie nie dziwic ze truje

Bake, jest tylu samo co w lancucie i na innych wioskach :o tylko na mniejszym obszarze , wiec widac

michas    0

nie ma jak to polska czysta z monopolowego,ja sie dziwie ludziom co pija takie specyfiki nie wiadomego pochodzenia,ja to bym takiie omija z daleka,kto wie co potem sie moze stac,stracic wzrok czy cos jeszcze innego czy jak w tym przypadku życie,tak wiec jesli juz mamy ochopte sie tak koniecznie napic wybierajmy nasz krajowy alkohol przynajm,niej jest sprawdzony i raczej mamy pewnosc że oprócz kaca na drugi dzien nic nam nie bedzie wiecej dolegac :]

Falkhor    63

michas, Mysle podobnie. Mnie zamiasta 5 flaszek oślepiającego alkoholu wystarczy jedna krajowa. Problem mają alkoholicy i ci, co moga pić cokolwiek za jak najmniej. A to już jakas patologia.

tmsiwy    0
Jednak najbezpieczniej jest taki towar kupować w sklepie....Słyszałam że chłopak który zmarł na CPNie w Soninie udławił się własnymi wymiotami :/ A chłopaki którzy z nim pili na początku myśleli że udaje a potem jak zauważyli, że chłopak się naprawdę dusił to dali nogi za pas... Nie wiem ile ma to w sobie prawdy... Ale coś na pewno jest czy na tej wiosce można spotkać samych ŻULI ??

Chciałbym się ustosunkować jako mieszkaniec Soniny do niektórych słów w tym temacie

"Podobno" prawdą jest że on udławił się własnymi.... i że jego kumple dali nogę. tez mozna zauważyć ze on był nołogowym wiec pewno pił ten "gorszy" alk.

Mamy tu do czynienia z dwoma rodzajami nielegalnego alkoholu "orginalny" z przemytu z akcyzą coprawda ukraińską ale jednak zwykły etylenowy alkohol (swego czasu chodził po 9zł za 0,5L). który jest tak samo niszcząca wątrobe jak i nasza wodka.

I mamy druga sprawę co do kupowania spirytusu tego wożonego z UA w bakach i nawet polskiego kradzionego np z polmosu w Łańcucie który jakby nie patrzec jest "czysty", Ale samo "rozmajanie" go zostawia wiele niejasności jak i ten z baków i ten polski może być majony z różnymi specyfikami zeby zaoszczędzić "np dodatek do płynu spryskiwaczy do samochodu", Który sam miałem nieprzyjemność sporzywac z kolegami jak byłem młody i głupi :/ dosłownie zajeżdząło spryskiwaczem (1L za około 15zł). Więc zwykły żulik napewno to wybierze. A już wogóle masakra jak mają alk metylowy ;/

A w soninie nie ma samych żuli nawet jet ich tak nie dużo jakby się zdawało tylko często widzi sie tych samych :P A i huliganów też nie ma dużo przynajmniej ja ich nie widze :P

tmsiwy    0
wiesz co siwy mi sie wydaje ze mimo wszystko wiekszosc mlodych pije ten tani .

Tak mi również się tak wydaje oszczędność przedewszystkim ;/