Jump to content
Sign in to follow this  
nulla

kupię prezentacje maturalną

Recommended Posts

Kuru    0

Nie wiem czy to "system" jest zły czy ludzie wyjątkowo leniwi... a może nic nie potrafią... ;)

Uchowaj przed lekarzami którzy w takis sposób "zyskiwali" wiedzę...

Kiwi    0
Kupię prace na temat "Biografia jako klucz do odczytania twórczosci pisarza. Omów na wybranych przykładach"

Masz chyba jeszcze trochę czasu do matury ustnej. Napisz sobie sama !!!

okimaxim    0

ja moge sprzedać prezentacje o Etosie rycerskim jako motywie w literaturze. Sama pisałam, tylko dwóch polonistów mi poprawiało, ale samą stylistyke itp ;) dostałam 100% za nią ^^ i dzięki uprzejmości rycerzy z naszego Łańcuckiego bractwa miałam strój rycerski (cywilny) i pare atrybutów :)

naprawde jest łatwo samemu napisać :) tylko trzeba sie za to zabrać :P najtrudniej jest zacząć ;)

Qmar    0

nulla, dziewczyno napisz sama i daj komus do poprawki (np nauczycielowi) przynjamniej zdobedziesz duzo pktów bo bedziesz znała swoja prezentacje od zera

Falkhor    63

Domyslam się, że w sumie wszyscy piszący powyżej wiedza, iż popełniają offtop ;) [nie ten dział]

levi    0

ja chciałem sprzedać swoją prezentację: "omów sposób funkcjonowania motywu śmierci na przestrzeni wybranych epok literackich", ale się okazało, że w tym roku nie ma takiego tematu :/ - koniec świata... =D

Kuru    0
Domyslam się, że w sumie wszyscy piszący powyżej wiedza, iż popełniają offtop ;) [nie ten dział]

A czy szukanie kupna prezentacji nie jest przypadkiem łamaniem prawa :puppyeyes: ?

levi    0

Kuru,

A czy szukanie kupna prezentacji nie jest przypadkiem łamaniem prawa ?

pwara w sensie prawa, to chyba nie, ale prawa szkolnego to napewno =D

Falkhor    63

Nie jest łamaniem prawa - w końcu można sobie kupić od kogoś wypracowanie, prezentację a nawet pracę magisterską. Zrobienie z niej plagiatu łamie prawo ;) Ale wzorowanie się na tym - już nie. :)

Dlatego DLACZEGO nulla nie podała, czy jest leniem i da gotowca, czy może chce zobaczyć, jak poszło innym i chce mieć to na własność, by nagrodzić czyjś wysiłek?

8)

Kuru    0
pwara w sensie prawa, to chyba nie, ale prawa szkolnego to napewno =D

A za kupowanie prac magisterskich mozna miec problemy...

levi    0

Kuru,

tak :?: mi się wydaje, że problemy możesz mieć wtedy jak masz prezentacje, a nie wiesz o czym ona jest...

...myślę podobnie jak Falk, - kupno pracy napisanej od podstaw to nic złego, ale jak się jakaś prace zdubluje tj zrobi plagiat to wtedy można mieć problemy...

Falkhor    63

Kuru

Po kupnie samochodu można miec problemy.

Po kupnie żyletki można bac się o swe życie.

Po kupnie śrubokręta można zostać seryjnym mordercą śrobkrętowym XP

Ja bardzo chętnie sprzedam swoją pracę magisterską - tyle kosztowało mnie jej wydrukowanie i oprawienie, że pójdę po kosztach :);) :lol-sweat: :rotfl:

Kuru    0
tak :?: mi się wydaje, że problemy możesz mieć wtedy jak masz prezentacje, a nie wiesz o czym ona jest...

...myślę podobnie jak Falk, - kupno pracy napisanej od podstaw to nic złego, ale jak się jakaś prace zdubluje tj zrobi plagiat to wtedy można mieć problemy...

Ale przecież praca magisterska/prezentacja ma być dziełem własnym, nie nabytym. Jezeli ktoś przypisuje sobie czyjeś prawo autorskie (stwierdzając, że jest się autorem danego dzieła/utworu), to jest to jest to chyba łamanie prawa...

Falkhor    63

Kuru, Ale nie można założyć, ze każde kupno pracy mgr albo prezentacji z polskiego jest po to, aby użyć tego jako gotowca ;) Trzeba to tylko udowodnić, więc...

Wybierzemy komisję ;)

Pójdziemy na maturę osoby, która kupuje :)

i zobacyzmy czy to to samo, co jej sprzedamy XP :)

Qmar    0
Ale przecież praca magisterska/prezentacja ma być dziełem własnym, nie nabytym. Jezeli ktoś przypisuje sobie czyjeś prawo autorskie (stwierdzając, że jest się autorem danego dzieła/utworu), to jest to jest to chyba łamanie prawa...
chyba ze ktos sprzeda prawa autorskie ? ;)

Kuru    0
chyba ze ktos sprzeda prawa autorskie ?

Może sprzedać prawa autorskie ale jedno prawo jest niezbywalne i zaprzeczanie temu prawu byłoby kłamstwem (i uważam przestępstwem w tym wypadku). Mianowicie chodzi o prawo autorstwa, które mówi kto jest autorem utworu.

Np. możesz Qmar nagrac piosenke i sprzedać prawa autorskie wytwórni, lecz nadal nie zbywasz prawa mówiącego, że to właśnie ty Qmar jesteś autorem danej piosenki. (mimo, że już nie posiadasz praw do zarządzania dziełem to nadal jesteś jego autorem, i tego prawa nie da się zbyć...).

Polecam też fajną stronkę http://pl.wikipedia.org/wiki/Licencja_Creative_Commons

coś dla tworzących muzykę/utwory literackie/ czy inne dzieła, a chcących podzielić się swoimi utowrami za free, bez pobierania opłat, jednocześnie nie zbywając wszystkich praw przysługujących artyście.

[ Dodano: 2007-11-21, 22:26 ]

Polecam generator:

http://creativecommons.org/license/

Sam gdybm coś chciał udostępnić (książke, muzyke) to na następujacych zasadach:

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.5/pl/

ewentualnie na :

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/2.5/pl/

Udostępniajac na tych zasadach nadal można wypuszczać osobno utowry za opłatą, np. ksiazka "wolna kultura" (o której juz wspominałem) chyba została na tej zasadzie wypuszczona (można pobrać za free zneta, lub kupić wydanie papierowe).

Qmar    0
Może sprzedać prawa autorskie ale jedno prawo jest niezbywalne i zaprzeczanie temu prawu byłoby kłamstwem (i uważam przestępstwem w tym wypadku). Mianowicie chodzi o prawo autorstwa, które mówi kto jest autorem utworu.

Np. możesz Qmar nagrac piosenke i sprzedać prawa autorskie wytwórni, lecz nadal nie zbywasz prawa mówiącego, że to właśnie ty Qmar jesteś autorem danej piosenki. (mimo, że już nie posiadasz praw do zarządzania dziełem to nadal jesteś jego autorem, i tego prawa nie da się zbyć...).

rozumiem i nie byłem pewny - utwierdziles mnie :]

Kuru    0
rozumiem i nie byłem pewny - utwierdziles mnie

A teraz ja sam dowiedziałem się, ze moze jednak jest furtka... może jednak to Ty Qmar masz racje....

Oto co mówi WIkipeida

Są prawami "ojcostwa utworu" i obejmują przede wszystkim prawo autora do wiązania z dziełem jego nazwiska. Prawo to nigdy nie wygasa i jest, z natury rzeczy, niezbywalne, nie można się go zrzec ani przenieść na inną osobę. W ramach ochrony dóbr osobistych autor ma prawo do przedstawiania utworu pod pseudonimem lub anonimowo. Do osobistych praw autorskich należy także prawo do zachowania niezmienionej treści i formy utworu, zakazujące wprowadzania zmian, zniekształceń, przeinaczeń. Warto jednak nadmienić, że prawnie dopuszczalne jest zobowiązanie się twórcy w umowie do niewykonywania autorskiego prawa osobistego (tu: prawa do oznaczenia utworu swoim nazwiskiem lub pseudonimem).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_auto ... a_osobiste

Nadal wychodzi na to, że jest to nieuczciwe... bo jest to kupowanie "wykształcenia"/dyplomu...

Falkhor    63

Nawet w tej chwili moge sobie chciec kupić pracę doktorską. Dlaczego? Bo chce ją sobie przeczytać, bo chce miec jej egzemplarz na półce, bo jej autor to mój kumpel. Ale są koszta - wydruk, oprawa plus małe-co-nie-co dla autora za wysiłek.

Ale:

- moge tę pracę kupić za 1000 zł, bo chce ją mieć

- mogę te prace kupić za 1000 zł, bo chcę ją 'splagiatować'

Prawda? :P Pierwsza opcja i drug ama takei same szanse do zaistnienia.

CO do niezbywalności prawa - czyli tego ojcostwa utworu - to jeszcze trzeba sobei popatrzeć na 'utwór' - czyli pierwsze wykonanie np. jakiejs piosenki, utrwalone. Potem jest jeszcze pojęcie egzemplarza, itd. Zawiłe to :)

Warto jednak nadmienić, że prawnie dopuszczalne jest zobowiązanie się twórcy w umowie do niewykonywania autorskiego prawa osobistego

A nie można jeszcze tak zrobić, że autor... zeznaje, ze nie jest autorem? ;) owszem, to nieprawda, ale jeśli nei da się udowodnić że jest ianczej - to jest to kolejny zabieg umożliwiający 'utratę' ojcostwa :)

Ech :) No INNY temat po prostu :P

Ale wyjątkowo ten offtop jest bardzo konstruktywny :) xD

Qmar    0
Ech No INNY temat po prostu

Ale wyjątkowo ten offtop jest bardzo konstruktywny

ja bym zmienil nazwe tematu bo i tak nikt nie sprzeda takiejprzentacji bo nikt jej nie ma a nawet jesli jest pw :P

A teraz ja sam dowiedziałem się, ze moze jednak jest furtka... może jednak to Ty Qmar masz racje....
ja zawsze mam nawet jak nie mam :P a tak serio to juz sam nie wiem bo to skomplikowane jest ale obawiam sie ze nawet jesli kupi sie prawce i skorzysta z niej wykorzystujac duzo tresci w niezmienionej formie i ktos tego dowiedzie to beda problemy