Jump to content
Sign in to follow this  
micra

Akcja: stop foliowym reklamówkom!

Recommended Posts

micra    0

Wiem, że to nietypowe ale chcę zaapelować o noszenie ze sobą tekstylnych toreb na zakupy :P

Precedens już jest: w Łodzi zakazano hipermarketom rozdawania Klientom cienkich foliowych torebek. W innych miastach Polski radni chcą wprowadzić podobne rozwiązanie.

Foliowe torebki (wydawane w dużych sklepach w ilościach hurtowych) są bezmyślnym okrucieństwem wobec środowiska. Nie są utylizowane i nie ma ich już gdzie składować. Jedna taka torebka rozkłada się ok 400 lat. Poza tym przy produkcji takich torebek (oraz inych plastikowych opakowań) do atosfery wydzielane są ogromne ilości gazów cieplarnianych.

Dbałość o czystość środowiska jest wyrazem mądrości i odpowiedzialności. Mam nadzieję, że do mądrości i odpowiedzialności będziemy dążyć razem :P Ogromnie dziękuję każdej osobie, która zdecyduje się dbać o środowisko nosząc zakupy w torbach tekstylnych. A jeszcze bardziej dziękuję tym, którzy zdecydowali się na to już wcześniej i postanowienia trzymają się do teraz

Guest Bake   
Guest Bake

głupia sprawa, u nas się to raczej nie przyjmie jeszcze długo... każdy dla wygodu bierze foliowe reklamówki ze sklepu ...

Joy_ride    4

fak dla wygody to ludzie biorą folię :P

ale już w Leroy Merlin- Krasne są ładne torby ekologiczne, nie są tanie ale strasznie wytrzymałe i wielokrotnego uzytku :)

osobiscie jestem ZA wycofaniem foliowych worków na zakupy :]

dużo ludzi bierze takie do domu wypakowywuje zakupy i wyrzuca taką folię do kosza a potem spala w piecu z innymi smieciami lub wyrzuca śmieci do kontenera które jadą na wysypisko

tak czy inaczej szkodzimy środowisku :P

Qmar    0

Ja takze jestem za uzywaniem ekologicznych workow na zakupy !

ziemie mamy tylko jedno nawet jesli nie zasyfimy jej za naszego zycia to trzeba pomyslec o naszych dzieciach - chyba niechcemy zeby zyly w brudzie i syfie dzieki nam :D

srodowisko sobie poradzi ale to dlugo zajmie

Falkhor    63

U mnie żywot rklamówki na pewno nie wynosi tych kilku-kilkunastu minut, o których była ostatnio mowa. W sumie u mnie w domciu wyruzca się reklamówkę jak się podrze, jak nie - zwija się w kłebek i daje do duzejgo worka, bo przyda się na zaś. I używa się, aż się rozleci.

jednak jestem za tym, aby były torby papierowe, albo droższe, bardzo mocne, wielokrotnego użytku!

Guest mala.em   
Guest mala.em

no nie wiem czy te foliowe reklamówki to się bierze dla wygody - powiedziałabym raczej, że ludzie biorą je nadprogramowo i bez głębszej refleksji, bo są za DARMO - gdyby trzeba było za każdą płacić to pewnie częściej pamiętalibyśmy o przyniesieniu własnej torby albo chociaż pakowalibyśmy zakupy w 2 foliówki, a nie w 5 - ale żeby dobro środowiska zatriumfowało to albo trzeba wyedukować społeczeństwo, względnie zaszczepić "modę na ekologię" (sztandarowy przykład to chyba te torby "I'm not a plastic bag" projektu Anyi Hindmarch, które na początku kosztowały 5 funtów, a teraz są tak rozchwytywane, że cena poszybowała wysoko w górę - gdyby nie to, to sama bym sobie taką sprawiła :D ale póki co wystarczają mi lniane i duuuuuuuużo tańsze szmacianki z Lidla i Ikei), albo zmienić prawo i zmusić obywateli/sklepy do zachowań proekologicznych - w końcu walczymy już z dymem papierosowym w przestrzeni publicznej, to i z foliówkami można spróbować :)

michas    0

jaq tez sie do akcji przyłączam,te reklamówki kótre mozna spotkac na kazdym rogu to do szału doprowadzaja ,gdzie nie popattrzy to te reklamówki,tez jestem zdecydowanie za jakimis torbami z materialu,reklamówkom foliowym mówimy zdecydowanie NIEmiał swoje 5 minut ale ich czas juz minał :D

Guest Guest   
Guest Guest

W Auchanie oraz Leroy Merlin można kupić świetne torby - nie foliowe. :D Mocne, dobre, niedrogie :)

Falkhor    63

I tak ma być:

0fd0aef6bb5f8a40.jpg

Nawet ja juz wyciągnąłem ze swoich przepastnych skrytek i powiem, że jest OK :D

Kuru    0
I tak ma być:

Nawet ja juz wyciągnąłem ze swoich przepastnych skrytek i powiem, że jest OK :D

Gdzie i za ile takie coś kupic ?

Kuru    0
Kuru, Heh :) Wiesz co... tą torbę mam już... eeee.. dostałem ją w 3 klasie LO :)

Eee... to wtedy o mnie jeszcze ptaszki nie śpiewały... :)

Falkhor    63

Kuru, No może i nie ćwierkały, ale to tez daje do zastanowienia... te KILKA (umówmy się, że kilka ;)) lat... a ta siata dalej mi służy :) Prezentuje się powiedziałbym neinagannie, a jeszcze ani razu nie była prana :D

okimaxim    0

takie torebki są fajne i wg mnie nawet całkiem ładne :) i wygodniej jest chyba nieść trzymając za taką rączke np z materiału czy drewna niż taką foliową co się w ręke wcina. I w każdej chwili może się urwać czy coś bo to takie te foliowe delikatne... ;) ;P

jestem za NIE foliowymi torebkami :) sama raczej pakuje zakupy do mojej bezdennej torby no chyba że sie nie mieszczą :D

Falkhor    63

Są wygodne, są ciepłe - bo można nimi trochę owinąc rękę na mrozie :D są MOCNE, są ŁADNE i etstetyczne z ciekawymi nadrukami, są ekologiczne i są TANIE - nie w cenie sztuka do sztuki - ekoszmatka czy foliówka - tylko do swojej trałości i funkcjonalności.

UWAGA - a nawet BEZPIECZEŃSTWA! Trudno się udusić w lnianym worku ;)

Guest Bake   
Guest Bake

Foliowe za to można użyć raz i wyrzucić nie chodzić do sklpeu z torbami jak przysłowiowa "ruska baba" pełna kulturka ... :)

ostatniow auchanie na kasach nalepili napis: w trosce o ochrone srodowiska oszczedzamy foliowe reklamówki.... ;) taaaa a pani kasjerka zapakowała wszystko i rzuciłą jeszcze z 2 nie wiem po co :D

Guest mala.em   
Guest mala.em
Foliowe za to można użyć raz i wyrzucić

można owszem "użyć raz i wyrzucić", ale między innymi dzięki takiemu podejściu można też potem spotkać te foliówki walające się dosłownie wszędzie :]

Falkhor    63

Bake,

pełna kulturka

pełna kulturka to jest przyjść i wyjśc bez brudzenia. A używanie foliówek to jednak jest brudzenie :D Nie rozumiem porównania mnie do ruskiej baby :D Moja siata meiści się spokojnie w małej kiesoznce w plecaku.

Guest Guest   
Guest Guest
taaaa a pani kasjerka zapakowała wszystko i rzuciłą jeszcze z 2 nie wiem po co :D

Ostatnio w Auchanie kasjerzy/rki pakują -dużo- do foliowych reklamówek, a nie, tak jak kiedyś, "po 3 jogurciki".

Kuru    0

Mowimy o torbach eko wielokrotnego użytku, ale chyba nie każdy chciałby nosic takie coś przy sobie, foliowe worki mają pod tym wzgledem przewage.

Dobrym sposobem byłoby wprowadzenie - wczesjniej wspomnianych - papierowych toreb, jak kazdym amerykańskim filmie, gdzie "pakowacz" przy kasie pakuje zakupy do papierowych toreb :D

Guest mala.em   
Guest mala.em

tyle że amerykańskie papierowe torby z filmów i rzeczywistości najczęściej nie posiadają uchwytów, więc zakupy w nich da się jedynie podwieźć wózkiem do samochodu - a jak się nie ma pojazdu to trzeba je nosić w objęciach własnych ramion, co jest niezbyt praktyczne :D

zresztą papier owszem jest przyjaźniejszy dla środowiska niż folia, ale żeby go wyprodukować trzeba wycinać drzewa, a to już działanie ekologicznie wątpliwe :D

reasumując jak dla mnie szmacianki nadal deklasują konkurencję ;)

Kuru    0
zresztą papier owszem jest przyjaźniejszy dla środowiska niż folia, ale żeby go wyprodukować trzeba wycinać drzewa, a to już działanie ekologicznie wątpliwe

Rozpowszechnić recycling papieru. Z tego co widzę to segragacja szkła, metalu i plastiku - u niektórych ludzi - jakos się przyjmuje, ale makulatura jakoś nie za bardzo...

Falkhor    63

Kuru, A niby ta szmacianka kiepsko wygląda? Ja bym powiedział, że jak na swoje lata i kologramy przeniesione to ma się zarąbiście :D Ani trochę nie równają się z nią plastiki XP :D