Jump to content
Sign in to follow this  
micra

Akcja: stop foliowym reklamówkom!

Recommended Posts

Kuru    0

Dzisiaj widziałem recycling plastiku po Łańcucku... Podjechała śmieciarka, robotnicy wsypali do niej cały kontener zwykłych śmieci, a potem dosypali jeszcze pełen (pełen do brzegów) kontener plastikowych butelek.... Wszystko do jednego. :D

UE nakazuje zwiększyć ceny wywozu i składowania śmieci, jakoby to mialo zachęcić do recyclingu, a tutaj ja widze jak to wszystko mieszają...

Falkhor - jak możesz to zapytaj władze odpoweidzialne za wywożenie śmieci, czy tak to powinno wyglądać....

Falkhor    63

Kuru, Heh, na pewno to tak nie ma wyglądać... To wiem nawet bez pytania kogokolwiek. Po to są pojemniki na szkło / plastik / papier, aby po tym jak mieszkańcy segregują od razu zbierac segregowane. A tu widać typowe niedbalstwo :/

Na ulicy Żeromskiego, którą często odwiedzam oraz na Wyszyńskiego - do segregowanych śmieci kursuje specjalny samochodzik. ładnie wszystko zbierają, więc nie wiem, co to może być za powód takiego 'mieszania', jak opisałeś... może potrzebowali miksu smieci? XP Echhh...

Avalanche    0

Ja też jestem za eko-torebkami, ale czemu od razu zakazywać? To ogranicza człowiekowi wolność. Jeśli ktoś chce używać foliowych reklamówek to ok, jego wola. W supermarketach powinny być i foliowe i eko (no chyba że s-market zdecyduje się wprowadzić tylko 1. rodzaj). U mnie np. takich torebek się nie wyrzuca (no chyba że się podrze), tylko trzyma w jednym miejscu, bo się później przydają.

Kiwi    0

Jęśli foliowe reklamówki sie dobrze zagospodaruje, to będą ona bardziej "ekologiczne" od ich papierowych odpowiedników. Po prostu przetworzenie (recykling) syntetycznych materiałów jest łatwiejsze niż naturalnych.

Tak ostatnio powiedział mój wykładowca na uczelni

Falkhor    63

Avalanche,

To ogranicza człowiekowi wolność

ja tam się ciesze, że w niektórych wypadkach ogranicza się ludzką wolność na poczet wolności innych :nerd:

Kiwi, Ale nie każdych syntetyków. Niektóre da się łątwo recyklingować, a neiktóre - po prostu nadają się do spalenia... Chociaz praktycznie NA KAŻDEJ jest znak recyklingu :nerd: Jakby tak za kilo reklamówek XP płacilu 5 groszy, to na pewno by to wysprzątali 'zbieracze'

czarny92    8

a ja tam wszystko do plecaka pakuje! :)

Te foliówki to mnie teraz denerwują, jak były bardziej trwałe to sie jedną po kilka razy używało, a teraz??

Falkhor    63

W sklepie używam foliówek np. gdy pakuję śledzie do plecaka. Bądź co bądź ale taki towar należy szczelnei zapakować :)

Falkhor    63

Karl xD - A wg mnie to informacja :)

Ciekawe, kiedy będą powszechne nie tylko te siaty z lnu lub innych materiałów naturalnych, ale torby biodegradowalne - Chiny ponoc inwestują w to już kase, i stany też. Żeby nie utonąć w folii a zasilić kompostowniki :)

recenzent    0

głupia sprawa, u nas się to raczej nie przyjmie jeszcze długo... każdy dla wygodu bierze foliowe reklamówki ze sklepu ...

Dlatego czas skończyć z tą wygodą i zmusić ludzi do myślenia o tym, jakby nie popatrzećproblemie cywilizacyjnym. Poza tym, gdyby sklepy wprowadziły wzorem zachodu odpłatność za wszelkie torby (czy to foliowe, czy papierowe, czy też materiałowe), każdy 3 razy zastanowiłby się, zanim kupiłby kolejną.

W sklepie używam foliówek np. gdy pakuję śledzie do plecaka. Bądź co bądź ale taki towar należy szczelnei zapakować :D

Ale nie wpadajmy ze skrajności w skrajność. Tu nie chodzi o całkowity zakaz używania jakichkolwiek torebek foliowych, ale o typowe reklamówki. Nikt nie mówi o tym, że kupując śledzie masz je sobie zapakować w torebkę papierową czy wrzucić solo do plecaka.

recenzent    0

Problem reklamówek foliowych jest bardziej złożony, niż mogłoby się wydawać. Wbew pozorom nie jest tak łatwo zakazać sklepom i sklepikarzom rozdawania torebek foliowych klientom. Owszem, Łódź a raczej radni miejscy chcieli wprowadzićtaki zakaz, ale jak przeczytać można w artykule dostępnym tutaj, wojewoda uchylił uchwałę RM Łodzi, jako niezgodną z ustawodawstwem. Taki zakaz wprowadzić może wyłącznie Sejm odpowiednią ustawą. Powstaje projekt obywatelski takiej ustawy (autorem jest pomysłodawca zakazu w Łodzi) i to należałoby poprzeć, rozpropagować wśród tych, którym nie jest obojętna sprawa ochrony naszego środowiska, naszej ziemii i porządku wokół nas.

A jak, a choćby organizując takie akcje, jak ta tutaj.

Zacząć musimy od samych siebie, potem zakazujmy sklepom itp. rozdawania reklamówek jak popadnie. Zgodzę się po części z tym, że wiele zależy od sklepu. Jeśli reklamówki nie są wystawione, nie każdy klient poprosi o nią. Wiem to z doświadczenia, gdyż pracuję w handlu. Jesteśmy tak wygodni, a jednocześnie tak dziwni, że kupując baterię, czy płytkę CD chcemy reklamówki!!!

Może zatem warto pomyśleć o zorganizowaniu i w naszym mieście takiej akcji uświadamiajającej mieszkańcom "reklamówkowy problem", zainteresować nią sklepy, Urząd Miasta, szkoły itp. Oczywiście trzeba tylko chcieć coś robić a nie tylko mówić o tym i pisać.

Falkhor    63
Może zatem warto pomyśleć o zorganizowaniu i w naszym mieście takiej akcji uświadamiajającej mieszkańcom "reklamówkowy problem", zainteresować nią sklepy, Urząd Miasta, szkoły itp. Oczywiście trzeba tylko chcieć coś robić a nie tylko mówić o tym i pisać.

Heh :/ Ale nasze miasto /miasteczko/ uważa samo z siebie, że jest małe i niepostepowe. Że tu nie warto nic robić :D Jak znam życie to efekt takiej akcji będzie podobny, jak 'sprzątanie świata'. Najpręzdej tez zrobią to jacyś młodzi ludzie.

Mierzi widok, gdy ktoś zrobi zakupy za 200zł i prawie każdą rzecz wkłada oddzielnie do reklamówki :eek: TO jest problem. Ale nie chce popadać w jakiś fatalizm - racja, przydałoby się coś takiego u nas zrobić.

Falkhor    63

Zauwazyliście - w Biedronce już są reklamówki po 7 groszy. I jakoś ludzie biorą je oszczędniej. Znowu wraca zwyczaj pzynoszenia włąsnych toreb, koszyków do sklepu na zakupy. Jeszcze jakoś sklepy ASIA się temu opierają, ale już chyba nie za długo.

Guest Godzio   
Guest Godzio

Zauwazyliście - w Biedronce już są reklamówki po 7 groszy. I jakoś ludzie biorą je oszczędniej. Znowu wraca zwyczaj pzynoszenia włąsnych toreb, koszyków do sklepu na zakupy. Jeszcze jakoś sklepy ASIA się temu opierają, ale już chyba nie za długo.

I trzeba powiedzieć, że są dużo bardziej wytrzymałe, niż te z ASI :P

Guest Bake   
Guest Bake

ja z biedronki nie biore nigdy toreb za dlugo schodzi mi pakowanie jak jestem sam :P wchodze bez koszyka i ile uniose tyle wyniosę :P

Ale Panowie EKOLODZY!!!!zróbcie zbiórkę wśród zielonych świata i zróbcie tak żeby ekologiczne torby były TANIE i DOBRE wtedy nie trzeba będzie nikogo przekonywać!

Falkhor    63

Godzio - Racja. Dzisiaj (niecałą godzinę temu) zakupowałem w Biedronce i przy kilku zgrzewkach wody mineralnej i kilku śmieciach - wziąłem reklamówke, tę za 7 groszy. Duża, pojemna, MOCNA. I tak ma być.

Megg    9

Jak ktoś za coś płaci, to to choc troche poszanuje. Pomysli. AŚKA tez powinna tak robić - tam ludzie biorą te reklamówki na grandę!

seba    15

Mam nadzieje że ten wyjątkowo głupi pomysł pseudo ekologów się nie przyjmie,zawsze używam takich opakowań bo to jest wygodne i już,w porównaniu z innymi opakowaniami z folii to takie reklamówki to kropelka w morzu.

Falkhor    63

Kropelka w morzu? No nie sądze. To bardzo dobre, że reklamówka kosztuje i to nie jakiiś jeden grosz. Powinna 10groszy. Dlaczego? Bo wtedy człowiek się zastanawia, ile mu tego trzeba i ja np. zauważam, że kupna reklamówka jest znacznie solidniejsza od swoich darmowych odpowiedników.

Stop darmowym reklamooffkom :D

Alf    0

Ja jestem przeciwny żeby nigdy nie zabrakło tych naibardzej lubianych reklamówek zwykłych sa naprawde dobre i one w Slkepach powni co naimniej być do 6698 roku. A jak by zabraknie tych reklamówek zwykłych foliowych za darmo to będze bardzo gorzej poniewarz nie będem miał w czym wynosić smieci do kontynera. Bo te Reklamówki Zwykłe Foliowki sa przeż ze mnie zbierane i w nich przynoszę zakupy do domu i biorem ich najwększej nawet jak mam 2 zeczy zapokować to ostatnio rekolrd pobilem i wzielem chyba ok 10 reklamówek foliówkich i które przeznaczyłem na zbieranie smieci domowych i puzjnej je wynoszę do kontynera na śmieci i puzjne firma która wywozi te odpady to wywożi ich na ogulen smietnisko i jest w tym wszystko w porządku ja tam myslem i polecam proszę korzystać tylko z Reklamowke zwykłych foliówke !!!!!

UWAGA UWAGA PROSZĘ BRAĆ JAK NAJWIECZJE REKLAMÓWEK ZWYKŁYCH FOLOWYCH ONE SA NAILEPSZE NA CZAŁYM POLSKU !!!!!!!!

Q: Masa błędów, bez składni... itp itd. Nawet nie chce mi się tego poprawiać. Warn gościu.

pelba    0

w auchan- krasne byłem ostatnio z rodzicami na zakupach podjażdżamy wuzkiem do kasy

widze napis CHROŃ ŚRODOWISKO, OSZCZĘDZAJ FOLIOWE REKLAMÓWKI wyciągamy zakupy i dajemy pani reklamówke ekologiczną ona ją kasuje i zamiast do niej do foliowych reklamówek wkłada po 2 rzeczy. No coś mnie w tedy trafiło po co ten napis piszą jak sie do niego nie stosują. Od tamtego czasu w auchanie nie byłem ani razu a mineło ze 2 miesiące