Jump to content
Sign in to follow this  
micra

Akcja: stop foliowym reklamówkom!

Recommended Posts

Guest Mongol   
Guest Mongol

Jak na razie nikt nie wymyślił nic lepszego od foliowych reklamówek, więc nie bądźmy ekonazistami i nie czepiajmy się ich. Wystarczy tylko nie śmiecić nimi. A jak ktoś taki ekolog to niech kupuje takie biodegradowalne.

Jeżyk    43

Ktoś kiedyś obliczył że taka reklamówka może i 200 lat przetrwać, czy w to wierzyć ? Takie same spotyka się wiszące gdzieś tam na płocie czy drzewie które rozpadają się po pół roku. Ale pytań nasuwa się więcej. Czy przy dzisiejszej technice i technologii nie można wyprodukować takich które by się utylizowały szybko i nie zanieczyszczały by w tym stopniu środowiska? Np. z materiałów organicznych. Myślę że ktoś na tym pomyśle nieźle by zarobił.

Guest Mongol   
Guest Mongol

Ktoś kiedyś obliczył że taka reklamówka może i 200 lat przetrwać, czy w to wierzyć ? Takie same spotyka się wiszące gdzieś tam na płocie czy drzewie które rozpadają się po pół roku. Ale pytań nasuwa się więcej. Czy przy dzisiejszej technice i technologii nie można wyprodukować takich które by się utylizowały szybko i nie zanieczyszczały by w tym stopniu środowiska? Np. z materiałów organicznych. Myślę że ktoś na tym pomyśle nieźle by zarobił.

Są takie foliowe które po max kilku miesiącach ulegają rozkładowi. Nawet wory na śmieci robi się z takiego tworzywa.

Bardziej niż o worki martwiłbym się o plastiki, małe i duże: zwierz takie połknie i zdycha. A potem kolejny zwierz połknie i zdycha. Zanim taki plastik gdzieś zaginie (tak że nie będzie dostępne dla zwierząt) może zabić setki zwierzaków. Np. na Hawajach wszelkie zapalniczki, szczoteczki do zębów etc, zabijają ptaki tysiącami.

Guest Bake   
Guest Bake

właśnie! chyba nikt nie lubi jak ktoś decyduje za niego! Chce foliowe reklamówki!!!!

Guest Mongol   
Guest Mongol

Nawet Cejrowski szydził z tych ekotoreb.

W książkach narzeka, że plastik zalewa puszcze amazońską etc. ale jak prowadził w Polsce program to wyszydził (i słusznie) te ekotorby - że wcale nie są praktyczne.

Wprawdzie mocne są, i ulegają biodegradacji, ale kto normalny nosi przy sobie takie cały czas ? Chyba co niektóra kobieta w torebce, ale żaden facet nie nosi przy sobie takiego czegoś - bo niby gdzie miałby to nosić ? To nieporęczne jest.

Falkhor    63

To bardzo proste przecież - stop foliówkom i tym eko także. To tak, jak produkować pocisku wchodzące tylko w kończyny a nie w głowę. Trzeba zrobić takie, które w ogóle nie wchodzą. To i to samo z reklamówkami. Przychodzisz do sklepu - sam zatroszcz sie o to, by wynieść zakupy. W końcu są koszyki, które można wziąć ze sklepu, przetransportować zakupy i oddać koszyk.

Zapomniałeś? Kup lnianą torbę i już, po krzyku.

Guest Bake   
Guest Bake

a nie potrafimy jako taki wspaniały wyczyn rąk Bożych wyprodukować taniej reklamówki która ulegnie biodegradacji szybko ?

Qmar    0

Falk nie kazdy bedzie targał koszyk do domu oddalonego o duza odleglosc od sklepu bo i mkoszyki pogina i ich zabraknie. Z drugiej strony ja np zakupy ładuje do plecaka i po sprawie :)

Falkhor    63

Bake - Bo jako to cudowne dzieło nauczyliśmy się robić kosze i torby lniane 8)

Qmar - Targał? I tak trzeba targać (już dosłownie) zakupy na powrót, więc w jedną stroną 'dźwiganie' pustego koszyka albo torby to minimalny wydatek energii.

A torby biodeg to jedna wielka ściema i ratunek dla ich producentów 8)

Guest Bake   
Guest Bake

Torby lniane nie są tanie, kosze nie są wygodne! Trzeba nam darmowych ekologicznych foliówek!

Qmar    0

Bake uszyj sobie torbe sam :) za 10 zł mozesz kupic tyle materiału w hurtowni ze 3 torby sobie uszyjesz i jeszcze zostanie i satysfakcje bedziesz miał bo sobie je sam zrobisz ;p

Falkhor    63

Bake - Posłuchaj Qmara i sobie sam uszyj :)

I co to za argument, że są drogie, skoro są takie trwałe i ładne? CHYBA, że ktoś chce usprawiedliwić tylko i wyłącznie swoje lenistwo i zapominalstwo 8)

Guest Bake   
Guest Bake

nie rozumiecie.... powinny być reklamówki takie jak dawniej tylko powinny się szybko rozkładać i po problemie. Kto normalny chodzi z jakimiś szmacianymi torbami na zakupy... ludzie...

Joy_ride    4

w sklepie pod moim blokiem ni dają gratisowo reklamówek :) tylko za opłatą i to taką że się odechciewa ich kupować :) stawiają na ekologię 8) każdy przychodzi ze swoimi foliowymi lub z tymi już zielonymi EKO-BAG 8) i nikt się na ten sklep nie obraża :)

zegfryd    0

Na zwkupy zawsze wybieram sie z plecakiem, i tylko sporadycznie nie zmieszcza mi sie do niego wszystkie. Zawsze wtedy pomocna jest jednorazowka. Ale gdyby nie ten plecak to chyba nie chciało by mi się jakiejś torby dźwigać, gdyby się chociaż do kieszeni zmieściła to może. Ale używanie jednoraówek nauczyły nas sklepy to teraz niech próbują nas tego oduczyć :)

____

Edit by Falk - Usunięcie podwójnej jaźni posta.

Jeżyk    43

Ale używanie jednorazówek nauczyły nas sklepy to teraz niech próbują nas tego oduczyć

`````````````````````````````````````````````````

I sklepy to już robią,( niektóre) doliczają nam 20 gr. za reklamówkę. A nie wykluczone że za jakiś czas będzie to 2 zł.

Falkhor    63

Hoł hoł... Jakby to było 2zł, to już nie w kij dmuchał. Zamiast piwka - foliówka :D Czyli wygoda - proszę bardzo, ale za pieniądze. Wg mnie całkiem uczciwy układ :)

Qmar    0

w irlandi juz dawno sa reklamówki po 5 centów a dlaczego ? gównazeria chodziła i rozrzucała wszedzie to teraz trzeba dac te 5 centów wiec juz tak nie rozrzucaja byle gdzie

zegfryd    0

To że lata to nie do końca jest przyczyną tego że są za darmo. Raczej tego że koszy na śmiecie są przepełnione, w niektórych miejscach w ogóle ich nie ma, no i niedbałość posiadacza. Jednak nie zmienia to faktu, że gdy znikną reklamówki ze sklepów to znikną i z ulicy. Sądzę, że nie będę miał większego problemu gdy ich zabraknie.

Cerberion    0

A ja bede mile upokorzony, jak pani za lada powie mi, ze mialem sobei wziac koszyk a nie wzialem :P Albo bede musial zabulic 2zł za taki bajer.

Lenistwo szybko sie konczy, jak nie stac czlowieka na bycie ciamajda 8)

kasia.c.    0

Ja kupiłam kilka toreb w tesco. Bardzo pojemne. Normalnie trzeba było użyć z sześciu reklamówek a tu ... jedna torba. I w dodatku Tesco daje dożywotnią gwarancję (jak się zepsuje to wymieniają na nową - polecam).

Inne sklepy (te mniejsze) dają takie tycie woreczki, że wsadzisz dwa jogurty i już reklamówka pełna, więc ludzie, żeby nie tracić pieniędzy na "solidne" reklamówki chodzą z płóciennymi torbami.

Falkhor    63

Kasia - Te torby z Tesco są chyba NIEZNISZCZALNE... ja mam w domu jedna, którą dawno temu kupiłem podczas wycieczki na Węgry. Kupiłem ją w węgierskim Tesco albo wzór ten sam :D Nie są to te torby z papieru tylko z tego włókna sztucznego - można w tym cegły nosić i się nie przetrze a co dopiero rodzinne zakupy :D

Niezły chwyt z tą gwarancją... popieram :)