Jump to content
Sign in to follow this  
micra

Akcja: stop foliowym reklamówkom!

Recommended Posts

Falkhor    63

Ano nie ma co liczyć na wielkie medialne akcje, plakaty, spoty w TV - to powoduje chyba więcej kosztów i strat dla środowiska niż zwykłe 5 groszy za foliówkę :P :P

Cieszy, że powoli, ale jednak, to się zmieniło.

Megg    9

Cieszy mnie że coraz więcej osób ma te trwałe torby... drobne jakieś foliowe opakowania na owoce, warzywa, mięso - OK no ale na cąłe zakupy.

Teraz ceny reklamówek dochodzą do 10 gr za jedną i to taką szajską i bardzo dobrze!  

A pewnego dnia odpowiedź Pani sprzedającej że jedyne torby to te po 2,50 momentalnie nauczyło mnie nosić zawsze plecak albo torbę z materiału na zakupy i już :) od razu lenistwo mi się skończyło w tej kwestii :P

Edited by Megg

Falkhor    63

Sporym hitem i skuteczną alternatywą są... puste kartony w dużych sieciach sklepowych. W takiej Biedronce - szczególnie z rana - stoi sterta kartonów w sam raz na solidniejsze zakupy. Czasem nawet drewniane skrzyneczki (sieć Jedynka), w Tesco też czasem je widać. Taki karton lub skrzyneczka przyda się w piwnicy, w domu. To są sensowne opakowania, które żyją dość długo!

Megg    9

No i nawet jak komuś przychodzi do głowy palić takie rzeczy to już lepiej tekturowy karton jak folie.... Jestem ZA :)

Falkhor    63

Szczególnie w Biedronce widzę, że niektórzy klienci są do tych opakowań kartonowych tak przywiązani, że biorą je przed wejściem na sklep (Biedronka w Żołyni oraz w Łańcucie na Podzwierzyńcu). ładują sobie zakupy do kartonika, kartonik w wózku, wszystko na ladę, do kartonika, do auta i już. Foliówki niepotrzebne! :)

Kasiaania    0

Tylko, ze aktualnie z takiego kartonu każą najpierw wyładować wszystko. Nie można go w całości położyć na taśmę. Dla mnie nie jest to wielki problem, ale niektórzy się zniechęcają.

nanalew    0

Te kartony to dobry pomysł, chociaż ostatnio jakoś ich nie widziałem w marketach. Sprzątają to czy co? Może i tak bo ludzie by nie kupowali torebek foliowych. Niestety, wciąz to jest powszechny problem. Ilość reklamówek nie zmniejszyła się drastycznie, chociaż widzę, że coraz więcej osób ma swoje torby.