Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Modelarstwo - czy coś sklejacie albo sklejaliście?

Recommended Posts

Falkhor    63

Niedawno z rozczuleniem wyrzuciłem resztki pokruszonego modelu Mig-a 29 :) Dawno, dawno temu miałem też Apacza (taki helikopter :D), F-16 (achhhh :) ), Oraz M1A2 Abrams :D;) Plus cała historia modeli, które wysklejałem z plastiku a którymi się bawiłem i które nie wytrzymały próby czasu :)

Nigdy nie podjąłem się wyklejania modelu papierowego - było to dla mnie zbyt pracochłonne i wymagające za dużej cierpliwości. Poooza tym swego czasu zniszczyłem - pacholęciem będąc - papierowy model mojego kuzyna w trakcie zabawy :] Zachwycony nie był :]

Ktoś się jeszcze tym bawi?

Macie jakieś ciekawe modele w kolekcji?

Jakieś wspomnienia? :)

Ja teraz nawet nie wiem, czy to nadal ma jakąś popularność wśród młodszej generacji :D

Zdroofko x)

Qmar    0

a ze 4 modele plastikowe :D 2 ukonczone w pelni reszta niepomalowana :D i jeden z nich statek Cutty Shark nie jest ozaglowany dodatkowo.

Sklejałem papierowy samolot (moj brat sklejal statki i dalej jak ma czas to skleja, a ze ja tez mialem wtedy to sklejalem obok niego swoj model) samolot stał sobie ładnie na polce - to spad podczas sprzatania - moj kuzyn 6-7 letni wtedy zrzucil go 2 razy - mojej mamie raz spadl jak cos tam sprzatała - i tak nie ma skrzydal 2 statecznikow i zostal jeden plat ze smigła :) mialem sklejac drugi ale gdzies mi zniknął numer tegoz samolotu :D

Kurcze Falk przez Ciebie kupie sobie chyba jakis model ^^"

Falkhor    63

Qmar, To kup sobie, bo ja już sobei taki jedne upatrzyłem. Plastik, samolot i kuuurcze :D Posklejałbym coś. Aha - i przyznam, ze jak JA sklejałem swoje modele, to... nie malowałem ich :D Farby były BARDZO drogie i trudno dostępne :/

Qmar    0

No ja mialem stary zestaw farb jeszcze bracia uzywali jak byli mlodsi i tata. Plastikowe fajnie sie skleja :D lubie je ale papierowe to jest dopiero to wytnij i zrob tak zeby pasowalo :D z papierowym jest zabawa i potrzebna wieksza precyzja :D

tak swoja droga skleilbym sobie jakis drewniany model fregaty lub jakiegos innego zaglowca ;]

Falkhor    63

Qmar, No mnie żaglowce albo wogóle łodzie to nie kręcą :D Lubię czołgi, helikoptery chyba jednak najbardziej. Kiedyś kolega mi mowił, żebym sobie kleił samochodziki, ale wiesz, heh, zupełmnie mnie wozy nie kręcą :D

Hyh :D A wyobraź sobei stare modele papierowe, jak tam nawet kartki czasem nie było dobrze podrukowane XP XP XP

Joy_ride    4

no ja miałem sklejone MIG 29, YF-23, wachadłowiec DISCOVERY, i wiele innych tylko się jakoś same z czasem rozleciały :D

sklejałem coś od czasu do czasu przed 18rokiem zycia bo co człowiek miał robić jak % zakazane a klej był legal :D

teraz brakuje czasu, kasa idzie na co innego :| i ręce się już bardziej trzęsą gdy się człek skupi :D

Ja za lat swej młodości sklejałem głównie modele papierowe, lecz ze względu na ich możliwości destrukcyjne jak i na ogromną czasochłonność byłem zmuszony porzucić to hobby ( w swej kolekcji miałem między innymi: samolot Nakajima B5N2 KATE, Mi-2, F16c ).

Qmar    0

moj ojciec kiedys sklejał albo bracie nie wazne ale w kazdym badz razie bracia brali te smaoloty podpalali i puszczali z 4 pietra w rzeszowie - a ze lataly fajnie to tygladało :D

Kuru    0

CHętnie bym sobie skleił jakiś model żaglowca... jakiś galleon etc.

Może wiecie gdzie za przystępne ceny można kupić jakiś taki model ?

Falkhor    63

Qmar, Kuru, To może ja też coś skleję i potem puścimy je Mikośką aż do morza? XP XP XP

Kuru    0
A ja sam z drewna i innych części zrobiłem galeon francuski. Kosztowało mnie to 3lat i 300PLN. Na allegro sprzedałem za 450PLN. Fajna zabawa.

Eeeee... przez trzy lata to bym się uzależnił od kleju... :D

Od tego tematu aż nachodzi mnie by zagrać w SeaDogs i Piratów z Karaibów. :D

Falkhor    63

Karl xD, No Ty jeszcze na tym zyskałes... Ale chłopie :D 300zł do banku na 3 lata to na pewno nie przyjdzie z odsetek 150zł :D;) Więc na tym zyskałes :o

Kuru, Hehe :D W sumie to tak się zastanawiałem, którym 'chłopcom' z tego Forum ten temat da do myśłenia. Bo dziewczyny to jakoś nei skłądają takich rzeczy... XP

Qmar    0

no juz mi daliscie tak do myslenia ze na dniach poszukam drewnianego modelu fregaty - zawsze chcialem to miec :D

moj tata skleja bismarcka ten z gazety juz ma kadlub i robi rzeczy na pokladzie - super mu to idzie i duzy bardzo okret bedzie z metr okolo

czarny92    8
moj tata skleja bismarcka ten z gazety

To troche uproszczone działanie ale za to droższe. Ja sam robiłem plany i wszystko od początku sam. Ale gazety to dobry początek dla średniozaawansowanych.

czarny92    8

Ok. Ja nic nie sugeruje, chodziło mi tylko, że jak ktoś jest już troche leprzy niż początkujący to taki gotowiec w sam raz dla niego. Fakt, na model wlasnej roboty idzi bardzo dużo czasu.

Svirus    1

Ja tam kiedyś próbowałem skleić z papieru okręt dotarłem do etapu kończenia kadłuba i zrezygnowałem, stwierdziłem, że trzeba mieć do tego cierpliwość.

Od wąchania butaprenu, jakieś zwidy potem miałem :P

annett    0

Odkopię trochę temat :) teraz można też składać modele bez wąchania kleju :D mój brat składa z klocków kolekcję „Legendarne auta PRLu” , musze przyznać, że auta są super odwzorowane, koszty nieduże a można się cofnąć do przeszłości na chwilę :) no i jest z nim spokój przy okazji :D