Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

ŚMIERĆ na WWW - czyli zgony, wypadki, trupy, egzekucje...

Recommended Posts

Falkhor    63

Jeżeli są serwisy, na których studenci medycyny w zamkniętym gronie wymieniają się fotkami pochodzącymi z sekcji zwłok - to każdy powie, ze to w imię nauki. pocięte ciała, wnętrzności, organy preparowane po to aby adepci medycyny widzieli i mogli dotykać tego, co będą leczyć albo co będą wycinać.

Wikipedia rzecze:

Snuff movies ("filmy snuff" zwane również "filmami ostatniego tchnienia") - zarówno krótko jak i długometrażowe filmy skupiające się głównie na ukazaniu realnych scen gwałtu, tortur i zabójstwa człowieka. Pomimo iż były to produkcje komercyjne, z przyczyn oczywistych filmy tego typu nigdy nie były dopuszczone do legalnego obiegu.

Heh... ale niestety - śmierć pozorowana, udawana - to nie to samo, co jednak przyciągnęło ludzi a dokłądniej INTERNAUTÓW do tego, by wykorzystując nowe technologie do tego, aby skupić się na zapisać autentycznych scen śmierci, gwałtów, egzekucji itp. Nie podając adresów do stron trzeba by tu zaznaczyć takie tytuły jak Snuffx oraz Ogrish.

Nie można wg mnie dokonać stwierdzenia, ze to tylko zapiski, wymiana wideo, 'zrobiłem to nagranie to pokazuję'. Treść tych nagrań nei jest taka, jak teledysków POP. Poza tym można obalić mit, ze 'jak nie chcesz to nie wchodź' - złośliwcy rozsyłąją sobei takie filmiki pod innymi nazwami, więc winą takeigo serwisu będzie umożłiwienei dostępu do pliku. Zawiłe to, ale czy da się z tego jakoś wyjść i powiedzieć, jak ma być?

Czy jednak strony rozpowszechniające fotografie z wypadków drogowych, masakr, strzelanin, pożarów albo wszystko to w jednym - mogą ISTNIEĆ w sieci? Na pewno mogą (skoro istnieją i nawet po ich 'zdjęciu' za jakis czas wracają), bo jeśli nie w jednym kraju, to w innym, ale co sądzicie o takich serwisach?

Przydają się do czegoś? Mają służyć temu: 'patrz, tak będziesz wyglądał jak będziesz jeździł za szybko samochodem?'

Czy to fair zarabiać na 'obrazkach' samobójstw, tortur, egzekucji?

Czy zdarzyło się Wam oglądać takie filmy, np. z ofiarami różnych wypadków?

Kuru    0
Poza tym można obalić mit, ze 'jak nie chcesz to nie wchodź' - złośliwcy rozsyłąją sobei takie filmiki pod innymi nazwami, więc winą takeigo serwisu będzie umożłiwienei dostępu do pliku.

A ja prosto obalę ten mit: nie kliknąłbym ta taki link bez wiedzy co w nim jest (zwłaszcza siedząc na Windows), zapytałbym osobę która mi to przesyła co to jest; gdy nie wiemy co zawiera plik/strona należy zakładać najgorsze: od wirusa komputerowego, po scenę egzekucji człowieka...

Zawsze można nie klikać.

Jasne !I nie uważam by od tego miał jakieś odchylenie umysłowe, czy zanik uczuć.

Gdy widzę jak Islamista bredząc coś po arabsku odcina głowę reporterowi to budzi się empatia do ofiary, i ogromna nienawiść do oprawcy.

Gdy widzę filmik gdzie koleś jadąć ponad 200 km/h motorem wpiernicza się w tira - pojawia się u mnie uśmieszek na twarzy: jednego głupiego mniej.

Nie jest to domena tylko internetu - takie same emocje (empatii do ofiar i nienawiści do oprawców) budzą się przy wizycie w Aushwitz.

Falkhor    63

Kuru,

Nie jest to domena tylko internetu - takie same emocje (empatii do ofiar i nienawiści do oprawców) budzą się przy wizycie w Aushwitz.

Hmmmm... chyba jest jednak różnica. gdyby ten kierowca był Twoim kolegą albo kimś z rodziny - nie byłoby przyjemnie to oglądać. Tak samo w Aushwitz - gdybys nic o tym miejscu nie wiedział, to nic byś nie odczuwał.

Gdy widzę jak Islamista bredząc coś po arabsku odcina głowę reporterowi to budzi się empatia do ofiary, i ogromna nienawiść do oprawcy.

A może on bredzi o tym, ze ten żołnierz po pijaku ostrzelał jego wioskę, zgwałcił córkę i póxniej na jego oczach ją zabił? To taka aluzja do tego, że 'fani' filmików nie wnikają w to, co to na prawdę jest tylko ulegają magii sztucznego kontekstu - np. wredny Arab morduje naszego amerykańskiego chłopca'.

Ja również widziałem foty z miejsc wypadków, m.in motocyklistów, którzy wtasowali się w tira albo efekt szybkiej jazdy i uderzenie w auto z napzeciwka. To bardzo do mnie przemawia i jestem pewien, że inaczej zachowuję się za kierownicą, mając przed oczami owe zdjęcia.

ALE nie toleruję tego, co widziałem na jednej stronie - cieszenia się czyjąś śmiercią, nabijanie się z ofiary, lżenie go itp. czy jestem przewrażliwiony na punkcie szacunku wobec śmierci i cierpienia, czy jestem 'stetryczałym pierdzielem'?

Kuru    0
Tak samo w Aushwitz - gdybys nic o tym miejscu nie wiedział, to nic byś nie odczuwał.

Ja akurat miałem na myśli fotografie z obozu.

A może on bredzi o tym, ze ten żołnierz po pijaku ostrzelał jego wioskę, zgwałcił córkę i póxniej na jego oczach ją zabił?

Nie wiedziałem, że reporterzy dopuszczają sie takich rzeczy, ale widać mam inne znajomości niż Falkhor :D

Co do filmiku o którym mówię - było wiadaomo, ze chodzi o reportera.

Nawet gdyby zabijaną osobą był morderca/gwałciciel, to poderżnięcie gardła a następnie dekapitacja nie jest raczej "eleganckim" sposobem na uśmiercenie drugiego człowieka. Nóż w serce - co jak co - już bardziej mile widziany... albo jakaś kula w łeb...

To taka aluzja do tego, że 'fani' filmików nie wnikają w to, co to na prawdę jest tylko ulegają magii sztucznego kontekstu - np. wredny Arab morduje naszego amerykańskiego chłopca'

Najczęściej nie sam fakt dokonania morderstwa innej osoby tak szokuje, ale sposób w jaki tego dokonano oraz motywacja.

Popatrzmy na ataki na WTC, czy Dubrowce - nikt mi nie wmówi, że ataki terrotystyczne w których giną m.in. dzieci, są dopuszczalne jako akt zemsty, czy jakikolwiek miałby być tego cel.

Inny przykałd: Saddam - miał wiele na sumieniu, skazano go na śmierć - wg mnie nie kara śmierci była czymś okropnym, ale kontrowersje budzi sposób w jaki go traktowano tuż przed zwolnieniem zapadni: padały wyzwiska etc. - pyskówka na całego. Co jak co ale chyba nie tak to ma wyglądać... Ci którzy go wieszali mogliby przynajmniej zachować powagę, bo z całej egzekucji zrobili coś... coś niesmacznego.

Po pierwsze, to snuff snuffowi nie równy. Na pewno chora jest koncepcja żeby kogoś porwać, torturować i zabić, tylko po to żeby to zarejestrować i dostarczyć innym "rozrywki". Tematyka często podejmowana w świecie kinematografii; aczkolwiek z tego co mi wiadomo - taki proceder nigdy nie ujrzał światła dziennego. Ale kto wie?

Co innego gore stylizowane na snuff. Tego typu filmów jest dość dużo. Można się zastanawiać do jakiego rodzaju odbiorcy kierowana jest tego typu twórczość, ale nie należy zapominać, że ciągle jest to tylko i wyłącznie fikcja, co automatycznie powinno rozwiać wszelkie wątpliwości typu "czy coś takiego w ogóle powinno być dopuszczalne?".

No i wreszcie mondo movies, mające - moim zdaniem - charakter reportażowy. Oczywiście, że zawsze znajdą się jacyś onaniści, którzy doznają przyjemnych uczuć na widok śmierci lub cierpienia drugiego człowieka - co więcej - korzystając z dobrodziejstwa internetu, odczuwają oni ogromną potrzebę aby wszem i wobec tymi swoimi doznaniami się podzielić, ale mimo wszystko tego typu filmy odgrywają całkiem pozytywną rolę. Przeglądając forum ogrish można poznać również tę mniej przyjemną stronę świata, co według mnie oprócz tego, że ciekawe, jest jeszcze bardzo pouczające. Można np. przy okazji dowiedzieć się:

- że po czołowym zderzeniu z pojazdem (o ciężarówkach już nawet nie wspominając) naraża się strażaków na długą i nieprzyjemną czynność oddzielania karoserii i innych elementów zmiażdżonego samochodu od mielonki, która z takiego delikwenta zazwyczaj zostaje,

- że utopienie się nie jest dobrą metodą na samobójstwo, zwłaszcza w perspektywie tego, że ciało topielca zwykle zostaje wyławiane, a które to po spędzeniu kilku dni w wodzie przeraża bardziej niż wszystkie monstra z filmów Sama Raimiego razem wzięte,

- że przyjemnie wyglądający pluszowy "niedźwiadek" w kilkanaście sekund może pozbawić człowieka którejkolwiek z kończyn, a wybierając się na foto-safari lepiej nie wychodzić z samochodu, o ile nie w głowie nam przekonać się po raz pierwszy i ostatni w życiu o tym jakie odczucia towarzyszą potrawce z człowieka,

- że choroby przenoszone drogą płciową to straszny syf i jest szansa, że ktoś kto ma ochotę na szybkie i nie związane z cechą odpowiedzialności bzykanie, zrozumie, że potencjalnego partnera lub partnerkę dobrze jest jednak wcześniej trochę poznać,

- że nóż używany w walce bywa równie niebezpiecznym i śmiercionośnym narzędziem co broń palna, a wnętrzności człowieka posiadają jakąś taką dziwną i niezrozumiałą cechę, która objawia się w tym, że kiedy wsadzimy takiemu homo sapiens nóż do brzucha, to bardzo im śpieszno do tego, aby wydostać się na zęwnątrz,

- że śmierć miliona osób, to nie jest "tylko statystyka", a ludobójstwo nie bez przyczyny uznawane za najpoważniejszą zbrodnię jaką można popełnić. Jeśli ktoś zobaczy torturowanego więźnia politycznego, to może zrozumie, że dyktatorzy i ludzie odpowiedzialni za totalitaryzm, to nie są jacyś tam przyjemni wujkowie z wąsikiem, którzy ucisk na swoim narodzie uskuteczniają poprzez zakaz oglądania filmów erotycznych z satelity,

- no i wreszcie - przeglądając policyjne materiały z miejsca popełnianych morderstw, raz na zawsze można uwolnić się od naiwnego twierdzenia, że wszyscy ludzie są z natury dobrzy, każdy zasługuje na drugą szansę, a kara śmierci to straszne, a kto wie czy nie największe z możliwych barbarzyństwo,

michas    0
]

no mi sie zdarzyło widziec egzekucje saddama husjana,nic inrtereesujacego

a tak jesli chodzi o te filmiki,to z jednej strony to na pewno jest jakas przestroga, z drugiej jednak raczej nie powinno sie pokazywac i upubliczniac takich filmików,jednak to sa ludzkie tragedie i razcej nei ma co ich pokazywac,i wystawiac do opinni publicznej,bo potem tylko mozna tylko czytac jakies głupie komentarze,które nijak sie maja do tego co zaszło :D

Zauważ, że jeżeli na onecie pojawi się wiadomość "Tornado zabiło setki osób", to też znajdzie się mnóstwo yntelygentów, którzy uraczą Cię nieadekwatnym do sytuacji "dowcipnym" komentarzem. Tym raczej nie ma się co przejmować - tak samo w przypadku onetu jak i w przypadku ogrish'a.

Qmar    0
tak:

-zamordowanie jednego z pierwszych zolniezy amerykanskich - odcieli mu glowe tempym nozem - pozniej sie dziwnie czulem

-mam filmik na poczcie od kumpla jak cos typu terrorystow zabijają z kałacha cywilów (jakas wroga wioska) strzelajac im zwiazym na ziemi w plecy i tym podobne, poporstu sie zabawili debile... :D tez dziwne uczucie ze takie rzeczy sie dzieją....

-egzekucje saddama ale jakos mi przykro nie było....

-jak babka skoczyla z bungge i sie jej urwalo lezala na glebie ....

i kilka innych mniej znaczacych

edit

jeszcze widzialem sekcje ze zwlok czlowieka - niezbyt interesujace rozcinali jakas babke na kawalki nic pozatym - nie wiem kogo moglo by to interesowac chyba tylko ludzi z branży

/edit

mysle ze jak ktos chce niech oglada ale dostep powinien byc w jakims stopniu ograniczony zeby chociaz wiekszosc niepowolanych osob tego nie widziala

Falkhor    63

SzalonyMściciel,

Po pierwsze(...)

Długi post, ale warto go przeczytać :nerd: Myślę, że chodzi nam mniej więcej o to samo - że niektórzy potraktują to jako dokument, fakt, zapis z miejsca zdarzenia, ALE:

znajdzie się mnóstwo yntelygentów, którzy uraczą Cię nieadekwatnym do sytuacji "dowcipnym" komentarzem

Często widze komentarzem, które napawają mnie większym obrzydzeniem niż treść filmiku. Czasem się zastanawiam, kto to właściwie pisze? Wychodzi na to, że takie właśnie małolaty, które nie mają wiedzy o tym, co tak na prawdę oglądają. Żyjąc w świecie kreskówek typu THF patrzą na ludobójstwa i egzekucje i zlewa im się to w jedno - pretekst do żartów.

Jest coś takiego, jak makabreska i czarny humor, ale najczęściej odnosił się do filmów fabrykowanych, a nie nagrań z pola bitwy jak najbardziej realnej. Stąd też prawdopodobnie pojawiają się ci ludzie, którzy, jak mówiłeś, wcale nie są dobrzy, nie zasługują na druga szansę.

Qmar,

dostep powinien byc w jakims stopniu ograniczony zeby chociaz wiekszosc niepowolanych osob tego nie widziala

Szczerze to jak myślimy obaj np. o dzieciakach, to ja wiem, że częśc dorosłych nie powinna tego wogóle widzieć XP

Zarzuciłem taki temat, bo np. wypowiedź SzalonegoMściciela jest 'kroplą w morzu' - w sensie udowadnia, ze jednak KTOŚ może to oglądnąć i coś z tego wynieść. Ja powtórzę, że na mnie tak podziałały sceny z wypadków samochodowych. Może i dlatego jeżdżę wolniej niż ci, co mnie ciągle mijają i w mieście sporo się rozglądam i 'myślę' za innych :nerd:

Do tego jeszcze nie ma co ukrywać - net daje możliwość zobaczenia prawdy, którą czytamy w książkach do historii, ale w necie dopiero to wszystko widzimy...