Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

4.01.2008 Ośrodek CARITAS w Wysokiej

Recommended Posts

Falkhor    63

[align=center]5c8fb7b028180a36med.jpg[/align]W mijającym roku w Wysokiej koło Łańcuta powstał pierwszy w powiecie łańcuckim, bardzo potrzebny dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży Niepubliczny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy prowadzony przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Oprócz funduszy zgromadzonych przez Caritas znaczny wkład finansowy wniosły Gmina Łańcut, Gmina Markowa i Powiat Łańcucki, który w szczególności użyczył na ten cel budynku tzw. „starej szkoły”. Należy podkreślić społeczny wkład pracy wolontariuszy i rodziców, którzy dzięki temu zapewnili swym dzieciom na miejscu korzystanie z tego typu wsparcia. (...)

Celem powstałego Ośrodka jest zapewnienie dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 lat z upośledzeniem umysłowym głębokim oraz upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami realizacji rocznego obowiązku przedszkolnego oraz obowiązku nauki w szkole.

Źródło - Powiat Łańcut

 

Godne pochwały :P Tym bardziej, że jest to pierwszy i zarazem jedyny (póki co) ośrodek tego typu w powiecie łańcuckim. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że w naszym powiecie nie ma osób niepełnosprawnych - są. Dla nich będzie to szczególną pomocą, gdyż mówiąc najprościej - będą miały bliżej.

 

Liczymy chyba wszyscy na to, że ośrodek będzie funkcjonował znakomicie i nie braknie ludzu dobrej woli :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×