Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

3.01.2007 Skuteczny pościg policji za pijanym piratem!

Recommended Posts

Falkhor    63
Policyjne radiowozy z włączonymi „kogutami”, okrzyki „stój, Policja!”, wystrzał z broni palnej w nocnej scenerii pozwalają się doszukiwać nie lada sensacji. Takie właśnie urozmaicenia nocnego odpoczynku mieli dziś nad ranem mieszkańcy Kraczkowej.

 

Funkcjonariusze patrolujący w nocy Łańcut zwrócili uwagę na samochód, którego kierowca swoimi manewrami wyraźnie chciał umknąć spod czujnego wzroku stróżów prawa. Policjanci, już w sile dwóch radiowozów, przystąpili do zatrzymania VW Transportera w rejonie Stacji Paliw „Bliska”, gdzie się skierował usiłując umknąć. Kierowca zatrzymywanego samochodu, pomimo wyraźnych sygnałów wzywających do zatrzymania zlekceważył je i wykonując niebezpieczne manewry na drodze E-40 zaczął uciekać w kierunku Rzeszowa. Za salonem Peugeota skręcił w boczną drogę w kierunku Kraczkowej, a następnie przez wieś zawrócił w kierunku Łańcuta. Jeden radiowóz jechał za nim, a drugi równolegle drogą E-40. Kiedy uciekający kierowca chciał wyjechać na „czwórkę”, jadący nią radiowóz zablokował wjazd, a wtedy Transporter wjechał na polne drogi. Po ujechaniu kilkuset metrów samochód zatrzymał się i kierujący nim mężczyzna uciekał dalej pieszo. W taki sam sposób ścigali go policjanci, wzywając do zatrzymania, a kiedy to ignorował, oddali strzał ostrzegawczy w górę, który także nie odniósł oczekiwanego skutku. Został ujęty po dalszym pościgu.

 

Podczas zatrzymywania policjanci wyczuli od niego alkohol, przeprowadzone o godzinie 4.00 rano badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu (0,96 mg/l). 21 – letni mieszkaniec Tryńczy, pow. przeworski, nie miał przy sobie prawa jazdy, oświadczył, że to on kierował samochodem. Został przewieziony do aresztu w Rzeszowie i tam oczekuje na rozprawę, która w trybie przyspieszonym odbędzie się po wytrzeźwieniu. Pojazd nie był kradziony.

Źródło - KPP Łańcut

 

Heh... dobry scenariusz dla jakiegos filmu :P Prawdziwy pościg - niestety, z PRAWDZIWYM ZAGROŻENIEM. Pijany pirat szarżował po drogach niosąc ryzyko dla innych Userów dróg. Kompletnie pijany, zamroczony nie dał się otrzeźwić wystrzałem ostrzegawczym. Tak sobie myślę, że w jułesej to by pewnie następny strzał był celny...

 

Ku przestrodze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×