Jump to content
Sign in to follow this  
czarny92

Czy uprawiasz jakiś sport?

Recommended Posts

Falkhor    63

Q - Potrafię czytać, ale Ty nie potrafisz odpowiedzieć na prośbę pełniejszego uzasadnienia? 8)

Darekielb - Heh, kolarstwo :) Szkoda, że nie pomyślałem o tym w liceum :) Czuje, żeby mi się spodobało a teraz każdy mówi, że juz jestem na to za stary :D

Qmar    0

Domagałes sie uzasadnienia które juz było napisane. Jesli nie to napisze jeszcze raz. Szybsze efekty=mniej czasu na to poswieceasz, mniej obciaza stawy i nie musisz wychodzic z domu (jak np pada deszcz nie pobiegasz zbytnio, lub zima). wystarczy ?

Falkhor    63

Q - No np. EFEKTY - o nich nie nie mówisz poza tym, że mniej obciąża stawy... jakie efekty? Które mięśnie wtedy w ogóle ćwiczą? Stóp 8) i łydek na pewno a wyżej? I rzeczywiście mniej obciąża kolana niż bieganie? Skoro cały ciężar podczas skoku spada na... no nogi właśnie. Z pogodą - racja, skakanka jest 'łatwa'.

Qmar    0

hmm widze ze masz z tym problem ?!

Wydaje mi sie ze nigdy nie skakałes na skakance dluzej niz dwa dni skoro mowisz ze jest 'latwa' (chyba ze chodzi o stwierdzenie co do pogody chociaz kto Cie tam wie?!).

Tak łydki i w doł napewno i to bardzo. Jesli nei wiesz na skakance skacze sie tak ze lekko sprezynujesz ma srodstopiu a nie na calych stopach. Ciezar sie tak rozklada ze stawy sa obciazane minimalnie. Z punktu widzenia fizyki nie podskakujesz tak wysoko ze podczas spadania masz taka predkosc, która niszczyla by stawy bardziej niz bieg. W biegu przemieszczasz sie stawiajac stopy dalej i podnoszac je wyzej co jest bardziej niszczace dla przede wszystkim kolan (a poki co mamy tylko jedne).

Pytasz o efekty. Szybciej spalasz tkanke tłuszczową, nogi są silniejsze (nie widac ale uda takze - podczas biegu uda tez nie sa jakos super rozwijane - na to zawsze stosuje sie osobne cwiczenia), napewno rozwija sie podskok (wyzej, mocniejszy), nabiera sie szybkosci...itd itp

Dlaczego niby bokserzy cwicza na skakance oprocz tego ze lepiej im sie skika na ringu? - tak jak wyzej daje lepsze efekty oraz mniej niszcząca jest dla organizmu (co juz pisalem 2X WCZESNIEJ). Wiem co pisze - cwiczyłe na skakance juz jakis czas (wczesniej probowalem biegac) i mam duze i dobre porownanie...

Falkhor    63

Q - Nooooo teraz to była ODPOWIEDŹ :P Czuję się mądrzejszy, dziękuję o Skakanka Mastah HotDog Chińskie Ciasteczko 8)

Falkhor    63

Sport wyczynowy dobry jest dla tych, którzy chcą żyć zdrowo, intensywnie i dość krótko w tym zdrowiu ;) Ciało się jednak zużywa :D

Dlatego ja nadal rower w stopniu rekreacyjnym :)

ada    0

basenik

i przynajmniej się później nie garbię a i ciałko wypoczęte (choć dopiero po odpoczynku ;) )

Falkhor    63

Ada - Heh. No ja raczej unikam basenu... a nawet i otwartych zbiorników, jakoś tak drobny uraz z dzieciństwa i nie przepadam za wodą ;) Ale basen się chwali, ciało faktycznie odpoczywa po takim wysiłku :D Nie mówiąc już o tym, jak się ładnie rzeźbi :)

W zdrowym ciele - zdrowy duch :D

elily    0

Staram się jak najczęściej biegać, kiedyś chodziłam na siłownię, ale teraz najzwyczajniej nie mam na to czasu, a latem obowiązkowo rolki! :)

Kornelia    0

Fajne, jak faktycznie chce się biegać to warto zadbać o obuwie. 

Edited by Kornelia

oreiro    0

No bieganie u mnie również, ale latem o ile się da to chętnie próbuje swoich sił i uprawiam kitesurfing taki sport wodny, podobny do windsurfingu myślę, że znanego wszystkim.

oreiro    0

No to jak chodzisz na basen to dorzuć sobie jeszcze windsurfing czy kitesurfing. Oczywiście najlepiej nad morzem. To naprawdę niezła przygoda.