Jump to content
Sign in to follow this  
Jowita

Gdzie w Łańcucie zrobić prawo jazdy?

Recommended Posts

Grzegorz    0

Teraz sam zobacz, co napisałeś i pomyśl drobinkę :D

Chciałem zaznaczyć, że ja swoją wypowiedź zacząłem od pełnego obiektywizmu;) Sam Pan moderator zauważył i skomentował żeby osoby tu piszące skupiły się na autopsji własnego kursu na prawo jazdy,a tym samym dawały rzetelne wypowiedzi bez podsycania tematów za sprawą krytykowania innych OSK, a tu zaraz jeden Pan mi wyrywa zdanie z kontekstu, a następny cytuje moją wypowiedź(posądzając mnie o cynizm?) tak więc wynika z tego że jeżeli jest coś nowego to musimy o tym zaraz wiedzieć i mieć to zakodowane. Każdemu zdarza się coś zapomnieć lub przeoczyć tym bardziej, że jest coś nowe, prawda?

Zapewne mało, która jak sam zauważyłeś "nowa szkoła" nauki jazdy zaczyna od większego taboru :)

Widziałeś jakąś firmę, która na samym starcie miała tyle samo sprzętu, co później? ja nie :) a to, że posiadają 2 samochody wcale nie znaczy, że są gorsi :D

Mnie nie interesuje od czego zaczyna działalność dana szkoła i nie o tym tu pisałem!:) Czy ja powiedziałem, że są gorsi lub gorzej szkolą? Mogę polecić instruktorów z BESTU bo to profesjonaliści MASTERZY ze sporym stażem to Pan Zbigniew i Mariusz (tylko proszę nie piszcie mi, że tym razem krytykuję innych instruktorów, ja oponuję za moimi faworytami każdy ma prawo myśleć inaczej)

PS. i co komu z tych wypasów? ja uczyłem się jeździć Polonezem, zdawałem Puntem II i jakoś się dało :D

Sam sprzęt nie zrobi z człowieka kierowcy ;)

A po to drogi kolego darekielb , że każdy wybiera jakość i klasę:) tym bardziej jak ma się czegoś uczyć nieprawdaż?, przynajmniej u mnie tak zawsze było, o ile się orientuję to jak Ty zdawałeś były inne realia egzaminu. Samochody na egzaminie się losowało, tak więc nigdy nie było wiadomo na co trafisz, potem natomiast można było sobie wybierać. Oczywiste jest to, że kierowcy nie zrobi sprzęt ale mu w tym pomoże ;)

SunShine    0

Oj Grzegorz uspokój się troszeczkę wiem jak to jest robić prawo jazdy w beście, wiem jak to jest robić im reklamę na prawo i lewo i wiem że dawali za to darmowe godziny i ponoć dawali nawet kasę ;) Ale ja byłam im wdzięczna za naprawdę dobry kurs, więc robiłabym to za darmo ;) Mało jesteś obiektywny. Oczywiście BEST jest naprawdę bardzo dobrą szkołą, jeżeli nie najlepszą. Ale również zaczynał od 2uch czy może 3 samochodów. Było 2uch instruktorów. Robiłam tam prawko ponad 2 lata temu jak startowali. Nie możesz być obiektywny bo masz styczność tylko z jedną szkołą. Ale jeżeli mówisz że mają najlepszy sprzęt w Łańcucie warto się zorientować czy tak faktycznie jest. Bo to wcale nie jest obiektywne. I my tutaj niczego nie krytykujemy.

BEST już ma wielka renome :D

Nie wiem dlaczego odnośnik na pierwszej stronie nie działa. Więc poprawiam. Można by to jakoś pokleić :/

http://forum.lancut.org/Temat-szko%C5%82y-jazdy

Grzegorz    0

Dla mnie jedyną ich reklamą była jakość szkolenia:)

"więc robiłabym to za darmo;)" .......................................................SunShine brak mi słów tak niesmacznego postu to tu nie przeczytałem, robię to bo mam takie przekonanie i nie za PIENIĄDZE;) Wyraziłem własną opinię, postarałem się żeby była obiektywna i kierowała się niezależną oceną, a tu co napotkałem? ATAK Dam wam radę zajmijcie się opiniami dla waszych faworytów, a nie wyciągajcie słów z czyichś postów banalnie na nie naskakując. Tutaj nie ma żadnej kultury dyskusji i chcę jeszcze raz powiedzieć nie interesuje mnie jak ktoś zaczynał kręcić biznes kim on tam jest itd. itp., liczy się to jak się u nich szkoli. Koleżanko dlaczego zakładasz, że mam styczność z jedną szkołą?!?!;):D Jedna jest moim faworytem, a innych szkół nie krytykuję w żaden sposób;) nie przeprowadzałem żadnych rankingów, ani nie odwoływałem się do innych OSK tylko skupiałem się na BEŚĆIE.

BEST BEST BEST BEST ;):D:D:D:D

SunShine    0

No tak dostałam sporo darmowych godzin ;) i bardzo mnie to cieszy bo się przydały przed egzaminem. Co tu jest niesmacznego ;) Dostałam je już po poleceniu klientów więc po fakcie. Jak dla mnie to był kolejny plus.

pozostawię bez komentarza, bo się strasznie bulwersujesz

Grzegorz    0

Niesmaczne jest to droga SunShine, że napisałaś mi iż piszę za kasę;)!! na forum gdzie każdy może wyrażać własną opinię, a może nie??

Guest Bake   
Guest Bake

W BESCIE jest kicha. Prawo jazdy warto robić w rondzie bo ja tak twierdzę a jestem autorytetem w tych sprawach.

Tam naprawdę zajmują się kursantem, pomagają cały czas się interesują tym co jak jedziemy.

anulka82    0

teraz na pewno wszyscy na mnie skoczą ze jestem malo wiarygodna bo mam malo postów. ale na pewno bardzo wiarygony jest bake ktory pisze

Best jest do kitu moim zdaniem. Rządzi rondo ;)

to są dopiero argumenty. dobrze ze dodajesz "twoim zdaniem" bo to jeszcze odrobine ratuje sytuację.

kilka postow wyzej pisalalm co sadze o rondzie. ale krotko powtorze. nie chodzi o szkole tylko instruktora ktory prowadzi praktyke. mialam dwoch w rondzie wiec mam jakies porownanie. i dalej podtrzymuje: Polecam SPEED bo z piotrkiem jezdzilam jeszcze jak pracowal w rondzie i bylam bardzo zadowolona (egz za pierwszym razem) oraz best bo duzo o nim slysze pozytywnych opini od znajomych.

dziekuje.

pablo    0

Ja robiłem swoje prawko w LOK-u ale to było 9 lat temu:D jazda na lanosach i punto I i II (większość nawet pewnie nie wie jak się tym jeździ);) zdałem za drugim razem

Kategorię B+e (czyli lawety) już w Auto-Fanie jazda to lanos + przyczepka - po trzech dniach na placu poszedłem na egzamin - ducato + przyczepa zdane za pierwszym razem:P (ale podejście trochę mało profesjonalne);)

Falkhor    63

Do osób, które zamiennie próbują raportować posty adwersarzy - nie ma to sensu, jeżeli ktoś wyraża SWOJE zdanie na temat poddany dyskusji. Jeżeli ktoś nie lubi którejś szkoły - nie musi się z tego tłumaczyć jakimiś dowodami. Temat jest taki, że nie można przeczytać jednego postu i na jego podstawie wysnuć prawdę o danej szkole - służy porównywaniu szkół i zdań na ich temat. Dlatego podobnie jak maciej - proszę wrócić do tematu i starać się dyskutować o szkołach niż wytykać sobie fakt posiadania odmiennych poglądów (odmienne poglądy krytykować można jak najbardziej).

Pablo - LOK... no zupełnie wypadł mi z głowy ;) A tyle razy śmiga po mieście i okolicy lanos taki bordowy chyba obklejony ;)

Edu-Car    0

Po przeczytaniu całego wątku chciałam złożyć gratulacje OSK RONDO za to, że nie tylko dobrze szkoli kierowców ale także instuktorów. Proszę zauważyć, że wszystkie nowo powstałe szkołe zostały założone przez kierowców, którzy praktykę nabyli w RONDZIE. Polecam Rondo i ich instruktorów, mają kilku nowych, dobrze przygotowanych, sympatycznych i całkiem przystojnych :P:):o

Edu-Car    0

Po przeczytaniu całego wątku chciałam złożyć gratulacje OSK RONDO za to, że nie tylko dobrze szkoli kierowców ale także instuktorów. Proszę zauważyć, że wszystkie nowo powstałe szkołe zostały założone przez kierowców, którzy praktykę nabyli w RONDZIE. Polecam Rondo i ich instruktorów, mają kilku nowych, dobrze przygotowanych, sympatycznych i całkiem przystojnych :P:):o

Falkhor    63

W 15 minut 3 strony wątku to całkiem szybkie czytanie ze zrozumieniem, pozazdrościć 8) :P

Prawda to jednak - pierwszą szkołą jak chyba wszędzie 8) do nauki jazdy było Rondo - ja pamiętam Mariusza i Jacka, bo prawko robiłem w rondzie i po nie tak długim czasie odeszli z Ronda i założyli własne szkoły - Expert chyba i Best :o Konkurencja i reklama dźwignią handlu :) Dobrze, że jest wybór :D

Guest Bake   
Guest Bake

Wiadomo że to nie tylko szkoła odpowiada za to czy zdamy czy nie, odpowiadamy głównie my sami ;)

i w sumie pewno każda łańcucka szkoła ma odpowiedni poziom i jest ok. Teraz godzin nauki jest o wiele więcej niż dawniej, ja miałem 20 h za sterami lanosa, i wystarczyło (jakimś cudem) ;) z motorem tyle szczęścia nie miałem i oblałem :)

Falkhor    63

Sporo osób wypowiada się na temat prawek samochodowych... mało zaś na temat motorowego. Ja np. wiem, że kiedyś takie sobie zrobię 8) CHYBA, że będę jeździł motorowerem... jakby ktoś miał igłę Ogara to biorę od ręki :)

Ponadto mało widzę osób na motorkach - za moich czasów ;) zdawało ich dość sporo i ciągle ktoś kręcił ósemki po placu.

Bake - A na czym uwaliłeś motor i w jakiej szkole to było? 8)

Guest Bake   
Guest Bake

uczyłem sie na mztce starej ;) a dostałem na egzamin jakis nowy motor od razu oblałem ;)

uczyłem sie w sokołowie młp :)

Grzegorz    0

Hmm ale BEST to chyba jest nie lubiany przez pewną szkołę jazdy w Łańcucie ;):D każdy post chwalący Best'a kończy się drapieżnym atakiem i porównaniem do Ronda, tylko szkoda że w tak infantylny sposób :):D A jak pan Bake nazywa się "autorytetem" po takich wypowiedziach to od razu widać pewną"SZKOŁĘ" HAHAHA cóż za pyszność tak pewnie można jak ma się reputację !!!10!!! ;):D:D forumowicze bierzmy wszyscy przykład z autorytetów!! ;):D:D:D:D:D:D:D

Pewnie, że na własny sukces pracujemy sami ale bez pomocy porządnego nauczyciela pewne rzeczy są nie do przeskoczenia. Chciałbym zauważyć że każdy gdzieś zaczyna tu czy tam, a na renomę firmy często pracują jej pracownicy:) nie doszukujmy się faktów z przeszłości które już i tak nie są istotne chciejmy skupiać się na teraźniejszości i kreowaniu własnej przyszłości a nas kursu na prawko ;):D:D

pablo    0

Grzegorz napisał

A jak pan Bake nazywa się "autorytetem" po takich wypowiedziach to od razu widać pewną"SZKOŁĘ" HAHAHA cóż za pyszność tak pewnie można jak ma się reputację !!!10!!! forumowicze bierzmy wszyscy przykład z autorytetów!!

Nie chce tu bronić Bake'a (nie znam go)- sam się obroni - ale chyba na swoją reputację jakoś zapracował :) i niekoniecznie jest dla wszystkich autorytetem ;)

Natomiast Ty Grzegorz znalazłeś sobie jeden temat i atakujesz kogo się tylko da.;) Może czas trochę przystopować emocję, bo jak tak dalej pójdzie to marnie widać Twoją przyszłośc na NFM :ban:

Sorry wszystkich za OT:banplease:

Falkhor    63

Pablo - Grzegorz napisał co myśli i zrobił to powiedzmy w znośnej formie. Ale sam Bake ceni ludzi którzy mówią, co myślą ;) Na dodatek jest to jednak krytyka, która ani nie jest wulgarna, ani taka którą można uznać za powszechnie obraźliwą. Dlatego fakt, jak będą jakieś przepychanki dalsze to będą warny.

Grzegorz - Punkty reputacji przyznają inne osoby. Ty również możesz dać pozytywną lub negatywną. Ponadto reputację można przeczytać - kto komu za co. To nei jest jak nasza-klasa, że ilość znajomych jest istotna :);) Swoją wypowiedź umotywowałeś, ale nie popadaj w utarczki słowne bazujące na głównie na próbie deprecjonowania zdania innych. Temat nie jest tendencyjny, każdy może się wypowiedzieć. Jeżeli masz coś ewidentnie do Bake'a - napisz mu PW ;)

Do tematu jednak - JAK wybrac właściwą szkołę? No jest pewien zbiór wytycznych. Oto on:

Jak wybrać szkołę jazdy?

Wybór odpowiedniej, dobrej auto szkoły musi być wyważony i bazować na wcześniejszym poznaniu ośrodka szkolenia kierowców. Aby maksymalnie zapewnić sobie możliwość by zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem powinno się sprawdzić podstawowe wymagania, które każda dobra szkoła jazdy powinna spełniać.

1. Zajęcia powinny być prowadzone w wyposażonych w stoliki i miejsca siedzące salach.

2. Wyposażenie sali musi obejmować: plasze ze znakami drogowymi, skrzyżowania, tablicę, TV wraz z odtwarzaczem DVD, komputer, na którym można prowadzić testy egzaminacyjne.

3. Utwardzony plac manewrowy musi być wyłączony z ruchu pojazdów, dobrze gdy jest oświetlony, aby ćwiczyć można było o każdej porze. Na placu manewrowym wskazane jest, aby można było wykonać każdy z manewrów przewidzianych na egzaminie państwowym, także ruszanie na wzniesieniu (co oczywiście nie jest obligatoryjne).

4. Uczyć się można na praktycznie dowolnym samochodzie, ale szkoła jazdy powinna posiadać taki samochód, na którym odbywa się egzamin państwowy. W Małopolsce takim pojazdem jest (kategoria ;) Chevrolet Aveo, w innych WORD-ach może to być Nissan Micra czy Opel Corsa.

5. Szukaj raczej większych ośrodków szkolenia kierowców, których biuro nie mieści się w samochodzie, ale pamiętaj, że w przygotowaniu do egzaminu liczy się głównie instruktor nauki jazdy, z którym będziesz miał zajęcia - warto go poznać przed rozpoczęciem kursu jazdy.

6. Tanio nauka jazdy - czy to możliwe? Tak, ale zwróć uwagę na koszty dodatkowe. Zapytaj czy w cenę wliczony jest egzamin wewnętrzny, materiały szkoleniowe, badania lekarskie. Dowiedz się również ile zapłacisz za dodatkową godzinę jazdy doszkalającej. Bardzo często "oferty promocyjne" nie obejmują wszystkich kosztów, a całkowita cena kursu jazdy jest większa niż w teoretycznie droższej szkole.

7. Przed podjęciem decyzji warto zobaczyć jak wygląda siedziba firmy, kto prowadzi zajęcia, jak wygląda plac manewrowy, a także jaka jest zdawalność danego OSK

8. Pytaj wśród znajomych - w ten sposób często trafisz nie tylko do odpowiedniej szkoły jazdy, ale także do konkretnego, dobrego instruktora nauki jazdy. Warto szukać osób, które traktują uczenie innych jako swoje stałe zajęcie, a nie na sposób dorobienia do pensji otrzymywanej gdzie indziej.

Źródło - prawojazdy.topkrak.pl

Takie usystematyzowane w miarę, krok po kroku - minimum 8)

pablo    0
Pablo - Grzegorz napisał co myśli i zrobił to powiedzmy w znośnej formie. Ale sam Bake ceni ludzi którzy mówią, co myślą Na dodatek jest to jednak krytyka, która ani nie jest wulgarna, ani taka którą można uznać za powszechnie obraźliwą. Dlatego fakt, jak będą jakieś przepychanki dalsze to będą warny.

Grzegorz - Punkty reputacji przyznają inne osoby. Ty również możesz dać pozytywną lub negatywną. Ponadto reputację można przeczytać - kto komu za co. To nei jest jak nasza-klasa, że ilość znajomych jest istotna Swoją wypowiedź umotywowałeś, ale nie popadaj w utarczki słowne bazujące na głównie na próbie deprecjonowania zdania innych. Temat nie jest tendencyjny, każdy może się wypowiedzieć. Jeżeli masz coś ewidentnie do Bake'a - napisz mu PW

Dzięki Falkhor właśnie o to mi chodziło

Grzegorz    0

Podając proste argumenty i je uzasadniając tak jak było cicho w tym temacie zrobiło się wielkie Loooo:D:D:D

super, że temat ruszył tylko trochę w nie tą stronę.Admin poprosił o kulturę wypowiedzi i popieranie swoich zdań, tak więc starałem się sklecić ciekawego, miłego, uzasadnionego i dobrze czytającego się posta:).Potyczki słowne miały miejsce ponieważ nienawidzę infantylności wypowiedzi i obrażanie czegoś za czym oponuje w tak prostacki nieuzasadniony sposób każdy to chyba zauważył. Ja niczego nie obrażałem tylko skupiłem się na własnej OSK.

Rondo przez wiele lat rządziło teraz też jest mocno ugruntowaną szkołą na rynku, ale jak to bywa w biznesie powstaje konkurencja która, żeby zaistnieć daję wszystko z siebie.

Ktoś nie umie się z tym pogodzić puszczają mu emocje i pisze beznadziejne posty.

BEST BEST BEST BEST !!!!!! ;):D:D:D:D

Edu-Car    0

Dziękuję ADMINOWI za uznanie :):):) Szkoda tylko, że nie pomyslałeś, że można czytać bez rejstracji. Nie podoba mi się atmosfera panująca na tutejszym forum, każdy każdego atakuje.

Czy Wam płacą za pisanie???

Gdybym miała jeszcze raz zdecydować gdzie robić prawo jazdy niestety to forum nie byłoby mi pomocne:(:D:(

Falkhor    63

Mala - Jakoś próżno szukać innego miejsca, gdzie tak szeroko przedyskutowane zostałyby lokalne szkoły nauki jazdy. Ale jak łatwo zauważyć, nie trzymamy tu nikogo na siłę ani nie negujemy innych źródeł wiedzy o szkołach :D A to, że ktoś kogoś atakuje - samo zycie, jak między ludźmi. Norma 8)

Proszę wrócić do tematu - gdzie robić a gdzie nie robić prawa jazdy :)