Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Bake

Czym pstrykacie fotki?

Recommended Posts

Guest Bake   
Guest Bake

Witam

Czym robicie zdjęcia?

Ja mam canona PS A95.. kupiłem z 3 lata temu za ok 2.000 zł

5 pikseli obracany ekranik 3 x zoom

mi wystarcza i robi b. ładne fotki

marko    3

Do tej pory robiłem zdjęcia moim niezawodnym fuji S5500+tulipan+UV Hama+Polar. Spisywał się naprawdę nieźle. Przeżył prawie każde warunki atmosferycznie, deszcz, piasek, kurz, wilgoć itp...

A dzisiaj własnie nabyłem nowy sprzęt: Panasonic FZ50+UV+polar hama+tulipan (myślę jeszcze o zakupie lampy?).

Sam jestem ciekaw jak się będzie sprawował??? Jeszcze nie zdążyłem go "rozgryźć”, ale to kwestia czasu:D

Jak porobię trochę zdjęć wtedy szczegółowo sie wypowiem co i jak 8)

darekielb    13

ja 2 lata miałem HP R607, a od początku wakacji Canon S3 IS (całkowicie goły :)) 6.0 Mpix + 12 x zoom optyczny. Nie mam ani tulejki, ani żadnego filtru :D, ale niedługo chyba zawita na pokładzie tulejka + zestaw soczewek makro

michal21    2

ja do tej ory pstrykałem wyłacznie cyfówkami,Kodaki ,V530,V550,P850 teraz zbieram pieniazki,informacje na moje cudeńko czyli Nikon D80 18-70 f + 70 - 300vprzy okazji pozdrawiam wszytskich manniaków fotografi !!!

Megg    9

ja to mam po bracie. jeszcze terasz jak mam tel z aparatem to baaardzo dużo robie zdjęć. już tak chyba nawyk. :)

Falkhor    63

KOnica-Minolta :D 4 MP :D 12x zoom optic :) baterie alkaline :D pasek i manualna zaslepka. Full profanator :P Myślę o zakupie czegoś lepszego jednak... może niezły kompakcior, może tańsza lustrzanka.

Mój Konick-Minolcik sprawuje się bardzo dzielnie. Jest juz trochę zmęczony, ale potrafi jeszcze machnąć zdrową fotę :)

trzykropek    0

Dubi dzięki ;)maniaku

Moja przygoda z fotografią zaczeła się kilkanaście lat temu,dokładnie nie pamiętam kiedy zrobiłem pierwsze zdjęcie:(

nie było cyfrówek tylko lustrzanki analogowe i uczyłem się na KIEV-ie i Zenicie które są starsze odemnie ale nadal dobrze się sprawują(gdzieś jeszcze posiadam sprzęt do własnego wywoływania zdjęć tylko że odczynniki ,papier już się nie nadają data ważności się skończyła) 4lata temu miałem cyfrówkę Sony DSC-W70 po roku użytkowania tego aparatu zmieniłem na lustrzankę cyfrową Sony Alpha 100 oprócz korpusu posiadam kilka szkiełek:

18-70mm,

75-300mm,

macro F3,2-100mm(macro adaptor x10dioptrii),

stałka F1,8-50mm

oraz pożyczony 50-200mm

plus dwie baterie i dwie karty,kilka filtrów takich jak:

soft, sand, star x4, star x8 ,multi image

tulipana,dwa statywy

darekielb    13

macro F3,2-100mm(macro adaptor x10dioptrii),

prawdopodobnie chodzi o soczewkę +10 dioptrii

Sporo sprzętu :D może zaprezentujesz jakieś przykładowe fotki?

trzykropek    0

Witam Darku

sprzęt kompletuje od kilku lat, teraz chce zmienić body z 100 na 850 pełna klatka(tylko cena mnie szokuje)

co do soczewek to do kitowego mam +1,+2,+4+10 Dioptrii

a do macro mam inną 1:10

ponieważ obiektyw kitowy ma średnicę 55mm,natomiast moja macrówka ma 49mm-jak by nie patrzył nie podpasuje jedna do drugiej,zresztą mało używam soczewek głebia ostrości jest znikoma i ostrość kuleje(no chyba że robisz macro ze statywu

to inaczej wygląda do tego dochądzą jeszcze paramerty aparatu czas ,przesłona,balans bielą,pomiar światła i tryb pracy aparatu)ale oki co za dużo teorii to nie zdrowo

Zdjęcia jak najbardziej pokażę w najbliższym czasie, dziś z czasem u mnie ciężko ponieważ umówiłem

się z p.Edwardem Sońskim(mówi Ci to nazwisko coś Darku)

ale w miarę mozliwości coś będę dorzucał:D

Pozdrawiam Arek

darekielb    13

Zdjęcia jak najbardziej pokażę w najbliższym czasie, dziś z czasem u mnie ciężko ponieważ umówiłem

Pewnie że mówi :D

Spotkałem i rozmawiałem kilka razy na mieście i w parku w czasie robienia zdjęć. Dostałem też zaproszenie na kółko fotograficzne, ale wtedy nie miałem czasu i nie skorzystałem. Obecnie nie wiem czy dalej prowadzi kółko?

Można się wybrać kiedyś, ale samemu mi się nie chce :D

Teorii mi za wiele nie trzeba, bo coś już o makro wiem.

Swoją drogą można obskoczyć kilka obiektywów jednymi soczewkami :P

Oczywiście jeśli to soczewka jest większa od średnicy gwintu w obiektywie. Wtedy kupujesz redukcję z gwintu obiektywu na gwint soczewek i można te same stosować w różnych obiektywach :D

Tanie rozwiązanie i wybór redukcji jest spory :(

Ja korzystam z Canona S3 IS + pierścień odwrotnego mocowania + Helios 44-2 z wykręconą jedną grupą soczewek :)

Do tego dyfuzor do lampy wbudowanej własnego wykonania, aby zwiększyć pole oświetlania i rozproszyć światło :)

wmula    2

Ja kupiłem jakieś 1,5 roku temu kompakt pod tytułem Olympus SP560 i jestem w miarę zadowolony. Ze względu na amatorskie podejście do tematu nie zamierzam póki co nabywać czegoś lepszego - wychodzę ze zdrowego założenia, że i tak mam za mało pieniędzy. :D

A zdjęcia można zobaczyć na mojej stronie http://wm.ite.pl/photos ewentualnie na Wikipedii w hasłach dotyczących Łańcuta i okolic.

trzykropek    0

RE: Czym pstrykacie fotki?

Ja kupiłem jakieś 1,5 roku temu kompakt pod tytułem Olympus SP560 i jestem w miarę zadowolony. Ze względu na amatorskie podejście do tematu nie zamierzam póki co nabywać czegoś lepszego - wychodzę ze zdrowego założenia, że i tak mam za mało pieniędzy

Wmula to nie aparat robie zdjęcia tylko człowiek Ty widzisz,Ty decydujesz co uchwycisz jak zatrzymasz chwilę

(ktoś mi kiedyś tak powiedział"ULOTNE CHWILE CO SZLAG BY TRAFIŁ, UWIECZNIAM W KAŻDEJ FOTOGRAFII"

a aparat to urządzenie które Ci pomaga w tym,zresztą ja wychodzę z takiego założenia że każdy kupuje sprzęt i patrzy pod kątem portfela a później możliwości a wiadomo że jak masz więcej kasy to i lepszy sprzęt,kolejna sprawa to jak podchodzisz do fotografii czy czysto amatorsko tzn Twoje hobby czy zawód , na to pytanie chyab każdy z nas potrafi odpowiedzieć:D

Pozdrawiam

trzykropek    0

Pewnie że mówi Smile

Spotkałem i rozmawiałem kilka razy na mieście i w parku w czasie robienia zdjęć. Dostałem też zaproszenie na kółko fotograficzne, ale wtedy nie miałem czasu i nie skorzystałem. Obecnie nie wiem czy dalej prowadzi kółko?

Można się wybrać kiedyś, ale samemu mi się nie chc

Tak spotykamy się w piątki tak o 17-18 w MDK-u na dole tam gdzie są szatnie

czy kólko prowadzi to nie wiem(ale sądzę że tak).Tylko nie wiem czy w ten piątek się zobaczymy ponieważ ja wyjeżdżam na tydzień na roztocze więc mnie nie będzie, ale gdybyś miał ochotę kiedyś przyjść porozmawiać itp to zapraszam (będę Cię na bieżąco informował o ewentualnych spotkaniach).

Wstępnie rozmawialiśmy o wspólnym plenerku :))ale czy wypali czas pokaże

Pewnie że mówi :)

Można się wybrać kiedyś, ale samemu mi się nie chce :(

Teorii mi za wiele nie trzeba, bo coś już o makro wiem.

Swoją drogą można obskoczyć kilka obiektywów jednymi soczewkami :)

Oczywiście jeśli to soczewka jest większa od średnicy gwintu w obiektywie. Wtedy kupujesz redukcję z gwintu obiektywu na gwint soczewek i można te same stosować w różnych obiektywach :)

Tanie rozwiązanie i wybór redukcji jest spory :)

Ja korzystam z Canona S3 IS + pierścień odwrotnego mocowania + Helios 44-2 z wykręconą jedną grupą soczewek :)

Do tego dyfuzor do lampy wbudowanej własnego wykonania, aby zwiększyć pole oświetlania i rozproszyć światło :)

Co do sprzętu to widzę że masz pojęcie;)

o dyfuzorach dużo słyszałem i widziałem najlepsze bo własnej produkcji!!

pierścienie też mi chodziły po głowie ale do mojego aparatu to wydatek około 600zł (może kiedyś kupię)na razie trzeba znaleźć dodatkowy etat gdzieś w jakimś markecie na wykładaniu towaru hihihi(żart)aby dokupić jeszcze kilka gadżetów

danny    15

Ja mam Sony DSC-W50 do okazjonalnej fotografii. Ma małe wady ale jak sie je okiełzna to mozna ładne fotki trzaskać :(

trzykropek    0

Ja mam Sony DSC-W50 do okazjonalnej fotografii. Ma małe wady ale jak sie je okiełzna to mozna ładne fotki trzaskać :angry:

Też miałem sonika DSC-W70 i byłem z niego bardzo zadowolony

oreiro    0

One są całkiem spoko, też używałem.

Aczkolwiek ostatnio coraz częściej robie fotografie i filmy przy użyciu drona. Mniej ludzi ma więc zarówno filmy jak i zdjęcia robią większe wrażenie i też współpracę z firmami można mieć.

Co do modelu to mam ten: https://www.modelmotor.pl/dron-blade-glimpse-xl-rtf-wifi-hd.html