Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

Chcę kupić aparat - polećcie coś do 2500zł

Recommended Posts

darekielb    13

Falkhor - wybrałes juz dla siebie odpowiedni sprzet do 2.500 zł?

zapytam jeszcze co sadzicie o Nikonie D90, premiera ponad 2 miesiące za nami :D

http://www.optyczne.pl/1205-nowość-Nikon_D90.html

Falkhor już dawno wybrał "Fuji FinePix S100FS" co tez ma w swoim podpisie.

D90 jest następcą D80, a ten nadal jest bardzo dobrym sprzętem, więc D90 powinien być rewelacyjny ;)

Wreszcie wprowadzili w lustrach nagrywanie filmów i podgląd na żywo (choć podgląd już wcześniej miało trochę lustrzanek).

Jeszcze do pełni szczęścia by się przydał ruchomy wyświetlacz :D

Akurat moim zdaniem podgląd na żywo i filmy są zbędnym gadżetem. A ruchomy wyświetlacz to będzie strzał w dziesiątkę - szkoda, że nikt na to nie wpadł.

Co do Nikona D90 to prawdopodobnie koleżanka go zakupi, więc jak się nim pobawię to dam znać.

Falkhor    63

Ten D90 wypatrzyłem gdzieś na EBAYu w takim pakiecie, że szok ;) To cacuszko wreszcie przełamie neizrozumiałą dla mnie zasadę lustrzanek bez filmów, bez podglądu. Przecież to była tylko kwestia czasu! Jeżeli kiedyś uskładam sobie kase na nowy aparat - to to będzie coś w stylu Nikona D90 :D A że składać jeszcze chwile będę, to... na pewno wyjdą ulepszone modele z bardziej uspołeczniona ceną 8)

Blemish    0

podgląd na żywo :)

np nikon D200+grip i obiektyw 70-200 VR2.8 i koleś stojący trzymający go w odległości 30-40 cm od głowy bo robi podgląd na żywo:)

absurd.

Kręcenie filmów :)

Weselni kamerzyści zostają wyparci przez fotografów:)

Falkhor    63

Czasem miło popatrzeć na wielkiego pana specjalistę fotografa, który zrobi swoje fotki i jeszcze będzie pyskował na weselu że coś jest nie tak, a tu na około śmiga jakiś gość z małą cyfrówką i strzela takie, że kopara opada i wszystko na nich jest :)

Demonesssa    0

ja mam dwa paraty - w komorce i taka cyfrowke, lumixa jakiegos. chyba 6mp - i wysatrcza mi calkowicie zdjecia rodzinne i wycieczkowe robi znakomite. a aparat za 2500? no to nie wiem po co to komu :D chyba tylko jak ktos to po prostu lubi albo chce robic zdjecia z etykietka profesjonalista, bo ma drogi sprzet :D

darekielb    13

albo chce robic zdjecia z etykietka profesjonalista, bo ma drogi sprzet :D

Często jedno z drugim jest sprzeczne :D

Sporo ludzi posiada wysokiej klasy sprzęt, ale co z tego jak nie potrafi wykorzystać jego możliwości.

Kiedyś znalazłem takie fajne hasło "sprzętu kupa a fotograf d..a" :D

profesoq    0

Witam ponownie.... Nie będę otwierał bez potrzeby kolejnego wątku dlatego pisze tutaj. Możecie mi polecić jakiś aparat fotograficzny do 500zł. Zdaje sobie sprawę, że to nie będzie lustrzanka.... coś takiego do użytku codziennego. Pytanie głównie kieruje do osób znających się na rzeczy. :) Z góry dzięki za propozycje sprzętu.

Falkhor    63

Profesoq... Nie wiem, na ile znam się na rzeczy, dlatego polece te, z którymi miałem styczność i wiem, co potrafią. W tej cenie ;)

Canon Powershot S3 IS

Używka, w b. dobrym stanie. Jeśli widziałeś zdjęcia robione przez Darekielb, to masz od razu rekomendację dla tego sprzętu :(

Fuji S5600

Również używka i daleko mu do multi-megapikselowych nowości. Kolega to ma i pstryka razem ze mną na wyjazdach. Pobawiłem się tym trochę i mimo braku czegoś, co się określa stabilizacją obrazu - trzaska dobre fotki (tryb P + trochę manuala).

Nikon Coolpix S3000

Dla mnie to następca modelu L21. Jak na prawie kopertówkę - trzaska aż miło plus wytrzymałość, niewielkie gabaryty i bardzo, bardzo sprytny tryb Auto.

Panasonici Lumix FZ7

Następcy tego modelu, FZ8, używa... moja mama :D ja okazyjnie i np. zoom spisuje się bardzo dobrze, zdjęcia trzaska przyzwoicie i banalna obsługa oraz, może to będzie zaleta, bardzo dobry tryb Auto. Nie wiem, czy tu oznaczony serduszkiem, jak w FZ8, no ale może to nie będzie wada :)

Tyle ode mnie :)

darekielb    13

tak jak Falkhor napisał

Dwa pierwsze modele znam i mogę je polecić z czystym sercem.

Panasonica i Nikona osobiście nie znam tak dokładnie, ale ludzie sobie chwalą ten sprzęt więc zapewne jest wart swej ceny.

Jedyne co mogę powiedzieć to nie patrz na liczbę megapikseli.

Im więcej megapikseli tym większe szumy przy słabym oświetleniu, a plakatów nie będziesz drukował. U mnie spokojnie mogę robić odbitki wysokiej jakości w formacie A4 ;)

Nie wiem dlaczego, ale wcięło gdzieś mojego posta.

Tak czy siak - jeżeli mam Ci coś polecić do 500zł to będzie to Lumix. Nie powiem tylko dokładnie, który model, bo nie jestem w temacie na bieżąco. Ale nie znam nikogo kto by na niego narzekał.

Brunhilda    0

profesoq - coś wybrałeś?

darekbielb i Falkhor - ja tez patrzę za jakimś aparacikiem w podobnej cenie! Ten panasonic lumix fz z serduszkiem mnie zaintrygował - ja chcę takie coś lepsze ze "sprytnym auto" ;)

main    0

profesoq i Brunhilda jesli jeszcze nie kupiliscie a szukacie mam do sprzedania LUMIXA FZ7 za 450zł w super stanie

Guest Bake   
Guest Bake

ja też coś muszę szukać bo ostatnio w BARDZO ciekawej chwili do uchwycenia aparatem coś się z nim zaczęło dziać... po chwili gdy już było za późno zaczal działać z powrotem... kupić nowy czy czekać aż padnie do końca?

p.s na szczęscie mam jesszcze aparat w kom :P

trzykropek    0

ja też coś muszę szukać bo ostatnio w BARDZO ciekawej chwili do uchwycenia aparatem coś się z nim zaczęło dziać... po chwili gdy już było za późno zaczal działać z powrotem... kupić nowy czy czekać aż padnie do końca?

p.s na szczęscie mam jesszcze aparat w kom ;)

Bake sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie

"ostatnio w BARDZO ciekawej chwili do uchwycenia aparatem coś się z nim zaczęło dziać..."

masz chwilę a tu sprzęt nawala chwila już nie wróci....

jeśli lubisz zdjęcia to pomyśl czym prędzej takie jest moje zdanie

Guest Bake   
Guest Bake

ogólnie co byście radzili najtańszego możliwego z zoomem optycznym około 10x ? matryca starczy mi 5. Zwykła cyfrowka

main    0

Bake nowy czy uzywany ale konkretniejszy ? bo jak uzywka to mam 2 bardzo fajne aparaty Panasonic i Canon.

Guest Bake   
Guest Bake

Dzieki za propozycje ale używane rzeczy nie wchodzą w rachubę... chcę mieć te 2 lata gwarancji..