Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

2.05.2008 Wandale-żartownisie na celowniku policji

Recommended Posts

Falkhor    63
Trudno zrozumieć intencje sprawców, którzy w nocy na przełomie kwietnia i maja dopuścili się szeregu aktów wandalizmu w Białobrzegach. Być może odpowiedź na to znajdą policjanci wyjaśniający ta sprawę.

 

Podobno jest zwyczajem w Białobrzegach robienie na przełomie tych dwóch miesięcy robienie żartów i psikusów, ale to, co się wydarzyło w tym roku wymyka się spod kategorii tych pojęć. Oto zgłoszone do tej pory w KPP Łańcut przypadki:

 

W Szkole Podstawowej nr 1 w Białobrzegach zamalowano olejną farbą i farbą w spreju okna, drzwi i zamki w drzwiach na czerwono. Wstępnie straty wyceniono na kwotę 3 500 zł.

 

Na pobliskim Domu Ludowym w Białobrzegach taką samą farbą wymalowane zostały napisy na elewacji. Straty jeszcze nie zostały oszacowane.

 

Na jednej z prywatnych posesji, także w Białobrzegach, farbą olejną, tym razem w kolorze brązowym, oblano skrzydło bramy wjazdowej oraz jeden ze słupków ogrodzeniowych, wykonany z cegły klinkierowej. Taka sama farba została rozlana trochę dalej, już na terenie posesji, na kostce brukowej, na powierzchni około 8 metrów kwadratowych. Straty w tym przypadku zostały wstępnie oszacowane na kwotę 1 000 złotych.

 

Takie postępki na pewno nie są śmieszne i nie mają nic wspólnego z żartami. Dlatego Policja z całą powagą poszukuje sprawców, którym na pewno nie będzie do śmiechu, kiedy usłyszą zarzuty.

Źródło - KPP Łańcut

 

Żarty? No jasne... Bo niestety, są różne 'poczucia' humoru. Poza karą grzywny przydałoby się jeszcze przywrócenie mienia do poprzedniego stanu 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites
darekielb    13

Brak zajęcia i totalna głupota a nie żarty. Więcej nie ma co pisać.

Teraz tylko liczę na to że Policja odnajdzie sprawców i dostanie im się to, na co zasłużyli

Share this post


Link to post
Share on other sites
Falkhor    63

Jak już wspomniałem - najfajniej by było, jakby dostali po kieszeni a potem np. żyletkami musieli zdrapać tą całą farbę tak, aby nie naruszyć mienia :P 8) No to by by był przykład ;) 8)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×