Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

28-29.06.2008 III Zjazd Żołyniaków

Recommended Posts

Falkhor    63
Zwracamy się więc do Was, Żołyniacy, rozproszeni po całym świecie, do Was, mieszkańcy Gminy Żołynia oraz wszystkich, dla których miejscowość rozciągająca się wzdłuż rzeki Żołynianki jest bliska sercu, zaszczyćcie ją swoją obecnością! Poznajcie na nowo swój "kraj lat dziecinnych", bo z nim łączą się nie tylko osoby, ale rzeczy bliskie, niepowtarzalny krajobraz rodzinnego domu, piękne okolice. Pragnąc wskrzesić ideę spotkań rodaków z lat 1928 i 1938, organizujemy III Zjazd Żołyniaków. Odbędzie się on 28 i 29 czerwca 2008 roku. Będzie okazją do wspomnień, odnowienia starych znajomości, zawarcia nowych przyjaźni. Stanie się forum twórczej dyskusji nad przyszłością i rozwojem Żołyni.

 

Jeżeli i Tobie bliska jest Żołynia - Zapraszamy! Zgłoszenia do 15 maja 2008

Źródło - Kraina Łańcut


28-29 czerwca br. zorganizowany został III Zjazd Żołyniaków. To niecodzienne spotkanie nawiązywało do przedwojennej tradycji spotkań rozproszonych po świecie rodaków z pozostałymi w Żołyni krajanami. I Zjazd Żołyniaków miał miejsce w 1928r. a drugi odbył się 10 lat później. Ideę Zjazdu próbowano wskrzesić po wojnie w latach 60-tych, ale dopiero w 70-tą rocznicę II Zjazdu udało się to ogromne przedsięwzięcie doprowadzić do szczęśliwego finału.

 

Na czele Komitetu Organizacyjnego stanął Wójt Gminy Żołynia Andrzej Benedyk, skupiając wokół siebie ludzi zaangażowanych w działalność na rzecz rozwoju Żołyni. Efektem wytężonej pracy tego zespołu oraz wielu instytucji , organizacji społecznych i sponsorów było wspaniałe dwudniowe spotkanie blisko trzystu osób z kraju i zagranicy, którzy odwiedzili rodzimą ziemię. Program Zjazdu obejmował m.in. uroczystą Mszę św., sesję naukową poświęconą Żołyni, specjalną część artystyczną oraz bal. Artystyczną gwiazdą był zespół Tercja Pikardyjska.

Cała relacja i fotki na stronie ŻOLYNIA.PL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

×