Jump to content
Sign in to follow this  
Falkhor

18.05.2008 100 Lat OSP w Wysokiej!

Recommended Posts

Falkhor    63
100 lat Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Wysokiej, Wójt Gminy Łańcut mają zaszczyt zaprosić na uroczyste obchody 100-lecia OSP w Wysokiej w dniu 18 maja 2008 r.

Źródło - Gmina Łańcut

Link - Pełen program imprezy

Ojjj będzie się działo :D Pewnie znowu poginą wszystkie sztachety na odcinku Remiza-Kościół, Kościół-Remiza :D

Dobrej zabawy życzę :D A strażakom - sprawnych sikawek przez kolejne sto lat 8) 8)

Guest Bake   
Guest Bake

12 w nocy :D oj Falk Falk.... znając Ciebie to będziesz chodził po placu i wołał sztafeeeety, świeże sztafeeeety! Komu komu bo ide do domu!

Joy_ride    4

no 18 godzina to będzie miodzio :D piwko "muzyka" :D już się doczekać nie mogę :D

"Impreza" się odbyła :D

lecz przeszła ludzkie pojęcie!

był miło ciepło i sucho, były przemówienia...życzenia i takie tam bajki

każdy w sumie czekał z językiem na brodzie na otwarcie "piwa" lecz niestety

był biskup Adam Szal i piwa jak co roku zaraz po mszy nie było :(

ludzie się rozeszli porozjeżdżali po piwo do sklepów, domów itp.

Teraz Gwóźdź programu!

Jak co roku zaczął padać deszcz w godzinach wieczornych, była burza był deszcz było mokro i troche przy tym zimnawo!

"Mądre głowy" nie wiem czy z OSP czy jakieś koło "gospodyń wiejskich" postanowiły zamknąć na klucz ośrodek zwany GOK- dom kultury

tak więc masa ludzi stała na deszczu moknąc i marznąc :D

"szefowa" twierdziła że nie wpuszczają ludzi bo zniszczą nowo wyremontowany "GOK" (od ponad dwudziestu lat nic się tam poważnego nie stało)

Jak wiadomo były dzieci oraz matki z dziecmi chcąc skorzystać z toalety nie skorzystały!!! :(:(:(

była też "banda z soniny" lecz była mało agresywna przy czterech radiowozach policji :D jak to się mówi: krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje :D:D:D

ps. moim zdaniem OSP to jedna wielka "bujda na resorach" zawsze są na końcu pożaru albo już po, kiedy chłopaki z prawdziwej straży ugaszą pożar! tak też twierdziła większoś "ankietowanych osób" :amen:

Jacimek    0

Ku wyjaśnieniom!

GOK był zamkniety z tego powodu że ta "niegroźna grupa z Soniny" wdarła sie do środka i zaczepiała ludzi, zwłaszcza że przyjęcie było zamknięte - tylko dla strażaków i gości zaproszonych! A tak wogóle to po godzinie 22.00 to już nie było matek z dziećmi!

z ubikacją też problemu nie było bo są ubikacje koło rzeki tak więc tam tez można było bez problemu załatwić swoje potrzeby!

A co do tej "niegroźnej grupy z Soniny" to oni wcale nie byli tacy niegroźni i według mnie strażacy stanęli na wysokości zadania czego raczej nie można powiedzieć o policji! Ta "niegroźna grupa wdarła sie także na parkiet gdzie odbywała sie zabawa taneczna wszczynając bójkę! Z ich powodu została odwołana zabawa!

A jeśli ktoś uważa ze oni nie byli niegroźni to najprawdopodobniej ta osoba ma powiązania z ta grupą wandali i chuliganów!

Zaznaczam nie jestem mieszkańcem Wysokiej i o mały włos sama nie zostałam poszkodowana podczas wtargnięcia chuliganów pod grzybek!

Jacimek    0

Ku wyjaśnieniom!

GOK był zamkniety z tego powodu że ta "niegroźna grupa z Soniny" wdarła sie do środka i zaczepiała ludzi, zwłaszcza że przyjęcie było zamknięte - tylko dla strażaków i gości zaproszonych! A tak wogóle to po godzinie 22.00 to już nie było matek z dziećmi!

z ubikacją też problemu nie było bo są ubikacje koło rzeki tak więc tam tez można było bez problemu załatwić swoje potrzeby!

A co do tej "niegroźnej grupy z Soniny" to oni wcale nie byli tacy niegroźni i według mnie strażacy stanęli na wysokości zadania czego raczej nie można powiedzieć o policji! Ta "niegroźna grupa wdarła sie także na parkiet gdzie odbywała sie zabawa taneczna wszczynając bójkę! Z ich powodu została odwołana zabawa!

A jeśli ktoś uważa ze oni nie byli niegroźni to najprawdopodobniej ta osoba ma powiązania z ta grupą wandali i chuliganów!

Zaznaczam nie jestem mieszkańcem Wysokiej i o mały włos sama nie zostałam poszkodowana podczas wtargnięcia chuliganów pod grzybek!

Falkhor    63

jak widać... dwa całkowicie różne punkty widzenia... Szkoda, że muzą istnieć takie grupy rozrabiaków :/

Guest Bake   
Guest Bake

ojejku też tam byłem i jak się okazało Dom Kultury kultury ŻADNEJ nie pokazał! A teraz sie próbuję tłumaczyć... jak można zamknąć DOM KULTURY i pozwolić ludziom stać na deszczu i burzy! GOK został wybudowany przez mieszkańców za nasze pieniądze i zatrudnia personel płacąc z NASZYCH podatków. I tak się nami troszczą! masakra...

jest zabawa powinna być należyta OCHRONA, strażacy 100 lat są tacy dzielni a z chuliganami nie dadzą rady?

Sonina to też swoją drogą pokazała klasę... szkoda słów i nie widzę sensu organizowania takich imprez jak sie nie potrafią ludzie bawić.

Joy_ride    4

hahahaha pokaż mi tam toaletę! z umywaleczką i bieżącą wodą! tam to strach nawet wchodzić jest :P

jak widać to była impreza dla samych straszaków a nie dla "plebsu" :D

"banda z soniny" smarkacze z mlekiem pod nosem ma podobno jakieś " plecy" w molicji czy gdzieś tam na jakimś "stołku", takie mnie słuchy doszły od ich rówieśników (tych spokojnych) więc wiadomo dla czego tak "kozaczyli"

jeśli jest robiona impreza to powinna być profesjonalna ochrona a nie kilkudziesięciu straszaków pod wpływem % :D

nie będąc w OSP worki z piaskiem też można napełniać lub przyjechać popatrzeć na pożar :D

Guest Bake   
Guest Bake

dokładnie Joy_ride ... wysyłać dzieci do tego syfu gdzie nie ma nawet światła o urzadzeniach sanitarnych nie wspomnę... A Ci strażacy .... żałosne... ledwo chodzili... i tak co roku...

Joy_Ride... OSP to bardziej tradycja, oni przecież nie pojadą do pożaru czy wypadku... taki folklor

Falkhor    63

Nie odbierajmy honuru całości jednostek OSP - być może podczas tego jednego jedynego dnia i oni chcieli nieźle zaszaleć, w końcu nikt nie powiedział tutaj, że strażacy są notorycznie 'nawaleni' i gaszą niepalące się budynki o ile wogóle wyjadą do pożaru.

Najwięszy kłopot to chuligani i hultaje, którzy nie widzą sensu w zabawie, która ma cieszyć niepijących, dzieci, rodziny - a dzięki temu psują renomę całej społeczności. A potem wielkie larum, że asfaltu nie chcą położyć, szkół remontować - bo po co, dla elementu? Takie cięcie gałezi pod włąsną d... i wciskanie kitu, że to nie nasza wina 8)

Ogromnie żałuję, że w naszym regionie lokalne imprezki rzadko, strasznie rzadko mają jakiś poziom i można się tam czuć bezpiecznie. Zostają w sumie imrpezy w centrum Łańcuta (np. ostatnia z Węgrami).

Guest Bake   
Guest Bake

Nie no strażaki byli spokojni nie agresywni... ale zresaztą była burza była bójka - tradycji stało się zadość