Jump to content
Sign in to follow this  
Mariusz Prawy

[szukam] Miejsce na sesję plenerową

Recommended Posts

Nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, więc umieszczam go w tym dziale. Jeżeli źle to proszę przenieść.

Tak jak w temacie. Poszukuję miejsca na sesję plenerową. Interesują mnie jakieś zrujnowane budynki (albo całe, a zamknięte) - w każdym razie opuszczone, ściany (np. pokryte graffiti) itp.

Wymagania:

- da się wejść do środka (lub przynajmniej obejść dookoła),

- nikt mnie stamtąd nie wywali,

- najlepiej jakieś większe odludzie (nie lubię gapiów),

- raczej nie miejscowa pijalnia

Np. w Białobrzegach natrafiłem na stare cegielnie. Jedną zwiedziłem (ale ta akurat była lokalnym miejscem spotkań przy piwku i dość blisko domów), także niedługo jadę zobaczyć resztę.

Wiem też, że w Albigowej jest zamknięta cegielnia, ale z moich informacji wynika, że jest to własność ludzi od paintballa, więc odpada.

Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny.

marko    3

Mariusz Prawy jest takie miejsce w Przeworsku. Przejeżdżasz pierwsze światła, wjeżdżasz do miasta i na kolejnych światłach dajesz w lewo, późnej na krzyżówce znowu w lewo i za jakieś 200-300 m masz stare budynki (kier. Śieniawa).

Innym miejsce, które rzuciło mi się w oczy to mała miejscowość przed Opatowem, przejeżdżam tamtędy parę razy w miesiącu (Osada fabryczna gmina Lipnik).

map1nk7.jpg

map2og2.jpg

Kolejna miejsce to Kunów też tu bywam. Stare budynki i fabryki, wjedziesz tam bez problemu, a czy ktoś cię nie przegoni stamtąd to nie wiem, ale raczej nie bo tam nie ma dużego ruchu. Obok remontują halę.

map3jo8.jpg

http://www.agroplastmet.com.pl/...to jest fabryka a przed nią są stare budynki, czy wejdziesz do nich chyba raczej nie. Pozamykane są starym kłodami. Nie wiem co tam było wcześniej ale musiał tam być jakiś duży zakład. To jest troszkę daleko a tym bardziej, jeżeli nie znasz terenów i może Ci się nie spodobać to nie do Białobrzeg. Do Kunowa jest jakieś 160 km.

marko - dzięki za informacje, ale to jednak trochę za daleko. Szukam czegoś w bliższej okolicy.

Chociaż ten Przeworsk... Nie mówię nie. Jak skończy się sesja to zacznę te właściwe :)

marko    3

marko - dzięki za informacje, ale to jednak trochę za daleko. Szukam czegoś w bliższej okolicy.

Chociaż ten Przeworsk... Nie mówię nie. Jak skończy się sesja to zacznę te właściwe :P

No trochę daleko na taka sesję. Z tego co mi wiadomo to w Husowie był stary Kościól, ale on już jest chyba rozebrany??!!

spit    0

No trochę daleko na taka sesję. Z tego co mi wiadomo to w Husowie był stary Kościól, ale on już jest chyba rozebrany??!!

Rozebrany a wyglądał w środku tak : 2150877775_6bd339f923_o.jpg

Pytanie do wiedzących - czy cegielnia leżąca na granicy Łańcuta i Wysokiej jest otwarta czy zamknięta? Teren prywatny może?

Jeżdżę tamtędy od czasu do czasu, nikogo tam nie widziałem, tabliczki też, ale wolę zapytać, bo nie mam ochoty na jakieś nieprzyjemności potem.

Z góry dziękuję za odpowiedź

trzykropek    0

Mariusz Prawy jeśli pochodzisz z Łańcuta to sądzę że nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem takich miejsc,

proponuję kiedyś zrobić sobie spacerek po dzielnicach Łańcuta(oczywiście z aparatem),

na początek idź na Kąty;) następnie na Przedmieściu,okolice Podzwierzyńca Wola,Dębina itp

co do graffiti znałem kilka osób które malowały coś na ścianach(dawna Eternia) dzsiejsze miejsce hali i orlika

jest jeszcze taki budynek pomalowany od a do zet ale z wejsciem jest problem ponieważ ktoś to dzierżawi

(stare powiedzenie brzmi-KTO NIE RYZYKUJE TEN NIE MA ja wchodzę na "bezczelnego"...)

Na efekty Twojej pracy z niecierpliwością czekam

Ps ostatnio za strażą pożarną coś się sypneło....

Jeżyk    43

Rozebrany a wyglądał w środku tak : 2150877775_6bd339f923_o.jpg

Spit, dzięki za wspaniałe zdjęcie mojego husowskiego kościoła. Wiele wspomnien wiąże się z nim. Pierwsza Komunia, Bierzmowanie , i niedzielne Msze przez sporo latek Ustawiłem go sobie jako tapetę. Będzie mi przypominał moją miejscowość. Niestety, została po nim tylko terakotowa posadzka. Mariuszowi na nic to się nie przyda:(

Falkhor    63

Zagrożenie zawaleniem? Brak pieniędzy na remont? Inne plany zagospodarowania przestrzeni?

Jeżyk    43

Bake, kościół stał na terenie podmokłym i sklepienia a także ściany zaczęły pękać, więc nie było sposobu na jego ratowanie. A co do planów zagospodarowania terenu po kościele ? Myślę że nie ma żadnych. Już trzy lata od rozebrania i teren zarasta chwastami i szpeci centrum Husowa. W terenie gdzie mieszkam takich spraw być nie może, a właściciel otrzymuje nakaz uporządkowania terenu. W Husowie jakoś to uchodzi:(:D

trzykropek    0

Mariusz Prawy jest jeszcze cegielnia na ul.Kraszewskiego(w stronę Krzemienicy jadąc od stawu browarnego do góry

mijamy te serpentyny czy zakręty jak kto woli i wyjeżdzamy już na prostą to od tego ostatniego zakrętu na górze jakieś 150 może 200m są domy po prawej i za tymi domami w polach widać te cegielnie, w jakim stanie są to nie wiem są to prywatne posiadłości ale jeśli zapytasz kogoś o zgodę nie sądzę że będzie jakiś problem)Jest też taki most z graffiti nie daleko starej stacji pkp(kilka lat temu ją wyburzyli)przechodziło się pod torami

W chwili obecnej mam tylko takie zdjęcia tych budynków

[attachment=437][attachment=438]

trzykropek    0

Jest jeszcze troszkę "wrzutów" na Oś.Maczka

-koło nowo wybudowanej biedronki(dawna mleczarnia)jest tam przejście miedzy domami na garażu jest namalowane

-dawna kotłownia też koło mleczarni koło bloku chyba 14 ale nie jestem pewny

-kotłownia koło bloku 1

-kotłownia koło bloku 7

-garaże na Podzwierzyńcu jadąc od centrum po prawej stronie,za garażami jest szkoła podstawowa

-nie wiem jak jest z basenem pod chmurką w Łańcucie ,dwaniej coś tam też było

jeśli chcesz więcej ścian z graffiti proponuję wybrać się do Rzeszowa koło lodowiska Resovii tam są garaże i tam

chłopaki legalnie malują(byłem ze dwa razy jak malowali)

Mariusz Prawy jest jeszcze cegielnia na ul.Kraszewskiego(w stronę Krzemienicy jadąc od stawu browarnego do góry

mijamy te serpentyny czy zakręty jak kto woli i wyjeżdzamy już na prostą to od tego ostatniego zakrętu na górze jakieś 150 może 200m są domy po prawej i za tymi domami w polach widać te cegielnie, w jakim stanie są to nie wiem są to prywatne posiadłości ale jeśli zapytasz kogoś o zgodę nie sądzę że będzie jakiś problem)

Szukałem tych cegielni i nigdy nie znalazłem :D Ale chyba wypatrzyłem je na Zumi. Jak trochę ziemia wyschnie to się tam przejadę i wybadam temat.

Jest też taki most z graffiti nie daleko starej stacji pkp(kilka lat temu ją wyburzyli)przechodziło się pod torami

Przyznaję się do niewiedzy - gdzie była ta stacja? Jeden most po torami z graffiti znam - jedzie się ul. Szenwalda do ostrego zakrętu w prawo. Trzeba tam skręcić w lewo w pola i prosto do torów.

-nie wiem jak jest z basenem pod chmurką w Łańcucie ,dwaniej coś tam też było

Chętnie bym wszedł na teren tego basenu - zarówno do wnętrz jak i do samego basenu (tylko bez wody :)). Ale to chyba niemożliwe.

Kotłownie, garaże itp. odpadają - nie lubię jak ludzie łażą i patrzą na to co robię.

Mimo wszystko dziękuję za informacje - jak się zrobi cieplej to na pewno się gdzieś wybiorę.

Z ostatnich poszukiwań - Bażantarnia. Zapomniana przez wszystkich, a bardzo ciekawe miejsce na plener.

Falkhor    63

Jak na poszukiwania cegielni albo wizytę w Bażantarni - to i ja się piszę chętnie :)

W związku z pogodą i niemożliwością zrobienia zdjęć w plenerze typu pola prośba do wszystkich Forumowiczów o opinię - gdzie w okolicy znajdę jakieś jeziorko z plażą (albo innym fragmentem lądu pokrytym piaskiem).

Opcja - piasek bez jeziorka też wchodzi w rachubę ;)

Radawa? Ożanna? Jest coś bliżej?

Z góry dziękuję

darekielb    13

W związku z pogodą i niemożliwością zrobienia zdjęć w plenerze typu pola prośba do wszystkich Forumowiczów o opinię - gdzie w okolicy znajdę jakieś jeziorko z plażą (albo innym fragmentem lądu pokrytym piaskiem).

Opcja - piasek bez jeziorka też wchodzi w rachubę ;)

Radawa? Ożanna? Jest coś bliżej?

Z góry dziękuję

Teraz w sezonie każda miejscówka z wodą i piaskiem są oblężone przez tłumy ludzi, więc sesja w takim miejscu wchodzi w grę jedynie około północy :) (gdy nie ma tłumów).

Może wystarczy piasek i woda (wyrobisko, gdzie wydobywają piasek) na Dąbrówkach.

Jeśli jedziesz od strony Łańcuta w kierunku Rakszawy, na Dąbrówkach masz stację paliw (po prawej stronie). Za tą stacją paliw jest wyrobisko :)

Jest piasek i woda więc wszystko czego potrzeba.

Rok czy dwa lata temu robiłem tam fotki i nie miałem problemu z wejściem, nie wiem jak jest obecnie :)

W każdym razie obcych ludzi tam nie uświadczyłem, więc można pstrykać wszystko włącznie z aktami :)

To znowu ja ;)

Tym razem poszukuję parku. Ten w Łańcucie naturalnie odpada. Im bardziej zaniedbany tym lepiej.

Słyszałem, że w Potoku jest park i brama z czasów bodajże Potockiego. Prawda to? Był tam ktoś?

I, że w którejś z wsi w okolicy znajdę stary park - w Handzlówce lub Husowie. Tu również prośby i opinie jeżeli ktoś był.