Jump to content
Sign in to follow this  
czarny92

Jak używać trojanów?

Recommended Posts

Falkhor    63

...

Być może to tylko i wyłącznie chęć zaspokojnie potrzeb edukacyjnych, ten topic 8) ale to w skócie wygląda tak - ktoś, kto mówi - JAK się OBSŁUGUJE trojany pretenduje do tytułu lamy miesiąca (proszę to potraktować żartobliwie :D ).

W celach rozrywkowych jedynie - to ludzie bawią się np. prosiakiem ale obecnie ubaw może być na kompie bez żadnego antywira albo z antywirem, co ma bazy z... 2000 roku? :)

Dlatego do zabawy trojanami trzeba mieć wiedzę, jak je napisać :P ewentualnie można być zombie i ze swojego domowego komputera 'przeprowadzić' atak np. na serwer MS :)

Nie mam poijęcia, jak się bawić trojanami :D 8)

Guest Bake   
Guest Bake

ja w sieci lokalnej miałem, ktoś musi uruchomić plik niby z grą itp potem łączysz się z jego kompem masz dostęp do plików zrzutów ekranu, nawet jak ma mikrofon można podsłuchiwać :) ale na win xp z aktualna baza antywirusowa ciezko by było coś znaleźć ...

czarny92    8

Godzio, sory ale z tekstami o google to idź na jakieś kiepskie fora. A poza tym jak szukałem w google to pełno wirusów mi się na kompa pchało :)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Jak by nie patrzeć, trojan to jest wirus (nie ma co tutaj oczekiwać czyściutkich plików :) ), nawet taki do zabawy przez antywirusa postrzegany jest jako wirus, z tego wględu, że udostępnia komuś zawartość Twojego komputera, wiadome samo w sobie.

Z google to prawda ZAWSZE pomoże, sam juz tego szukałem, jednak jestem zbyt tępy i wolałem się tym nie bawić.

czarny92    8

Spoko. hehe. ale google nie zawsze pomoże. wolałbym żeby mi to ktoś wytłumaczył "po ludzku" hehe. a co do trojana to wiem ze kazdy jest wykrywany przez anty-vira

Falkhor    63

Karl - nie każdy. W końcu gdyby tak było to nie byłoby co chwilę aktualizacji antywirów, no nie?

Każdy trojan działa w ten sposób - stara się uczynić naszym trzecim okiem. Wywąchuje dziury w zabezpieczeniach do tego, by móc oglądać to, czego chciał jego twórca i szuka drugiej dziury - którą te dane tdo twórcy wypuści. Z reguły to takie programy, które łądują się przy starcie systemu, udają jakiś proces (masz np. svchost.exe a Ty masz jeszcze svchosst.exe - to drugie to zapewne jakieś świństwo :) ).

Dlatego pisanie trojanów to trudna sprawa - musisz być na bieżąco i starać się wykryć to, czego nie udało się specom np. z MS oraz specom, którzy robią antywiry. Zadanie dla maniaków i wg mnie nie można być twórcą takich szpiegów ot tak - to musi być pasja poparta ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Poszukaj sobie takiej książki - Kevin Mitnick - Sztuka podstępu

A tu jego zdjęcie :D

To o hackingu ale tak czy tak daje fajny pogląd na sprawę (czytałem fragmenty).

Dlatego jesli chcesz się bawić trojanami - szukaj w google :) Ale wątpię byś znalazł tam coś takiego jak

poradnik, jak napisac swojego nowego, działającego, skutecznego trojana :D:P

Falkhor    63

Tzn. smao google wszystkiego nie wie, bo to wielki śmeitnik informacyjny :D Wszystkiego trzeba umieć szukać :P

Guest Bake   
Guest Bake

pamietam w liceum świetnie wyglądało gdy nagle w całej sali we wszystkich kompach wysuwały się tacki na cd :D a profesor jaki miał ubaw:D