Jump to content
Sign in to follow this  
Gall

Jakiego laptopa wybrać?

Recommended Posts

Gall    0

Witam ! Niedługo jade so stanów na wakacje i mam zamiar kupić tam laptopa. Wiadomo ze tam są znacznie tańsze. Ale mam do was pytanie jaką firmę polecacie bo nie moge sie zdecydować! Która waszym zdaniem jest najlepsza i warto wydać na nią kasę?

levi    0

ja zawsze miałem do czynienia z laptopami HP, więc akurat w tym temacie nie jestem biektywny :D

powiem tak: moim zdaniem HP to niezły sprzęt :P

Guest Bake   
Guest Bake

ja mam Toshibe L40 14F i też nie narzekam...

najlepsze są podobno starsze IBMy

przeszukaj fora laptopowe jest takie jedno fajne ale nie wiem czy moge dac linka

Guest Godzio   
Guest Godzio

Gall, jeśli nie zważać by na markę, to laptop z linku, który podałeś byłby optymalnym wyborem, wydajny procesor i grafika, sporo pamięci no i w miarę dysk, jednak nie mam przekonania do świeżych marek, kusi.

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

a co sądzicie o Acer Aspire 5920?? jaka opłąca się konfiguracja?? jakie ceny?? co sądziscie o jakości tej firmy??

Falkhor    63

Jaru - A Ty to jeszcze na Wielkiej Wsypie jesteś czy już wróciłeś? Ja niewiele laptopów przetłukłem w swoim życiu, ale moge polecić dwie firmy - Toshiba oraz Dell. Co do modeli - to wg mnie praktycznie jak kupisz za maks kasiorkę, to po prostu będzie i tak dobrze :D

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

dzięki, już kupiłem tego acera o którym wspominałem, czyli Acer Aspire 5920

Falkhor    63

Jaru - To opisz jakieś swoje doznania z obcowania z tym sprzęcikiem, bo ja słyszałem trochę dąsów na temat Acery... Ale przecież większość tych kompów to to samo, tylko kto inny je składa 8)

Guest Jaruszczow   
Guest Jaruszczow

oprócz tego że jest zbudowany pod Viste to nie narzekam, 3Gb RAM, 250Gb HDD, Inter Core 2 Duo 1,83 Ghz, jaki będzie ten laptop to wyjdzie w praniu

danny    15

Ja byłem w stanach i tam kupuje sie w wiekszosci przez internet. mamy wiekszy wybór. i przeważnie za darmo dowożą do domu. możesz nawet sprawdzać gdzie twoj komp aktualnie sie znajduje podczas przesyłki.

Aczkolwiek jak bedziesz mieszkał w dużym mieście to napewno znajdziesz i duży sklep. Jeśli chodzi o ceny to możesz porównać na jednej z wielu, ot przykładowo bestbuy .

Dell, toshiba i sony vaio sa tam popularne ale nie wypowiem sie co do ich jakości.

I w wiekszoszci wypadków dolicz cene za windowsa...:D:D:D

Della znajdziesz gdzies tu .

Zastanów sie jeszcze czy chcesz na lapie grac czy nie. Zycze miłego wyboru

PS. Co myślicie o tym?

Falkhor    63

Mmmmm... odkąd mniej (znacznie, znacznie mniej!...) gram, a więcej pracuję na kompie, zaczynam się interesować lapkami :D

Poniżej takie coś...

Lenovo aktualizuje swoją serię notebooków z dwoma wyświetlaczami o model W701, wyposażony dodatkowo w złącza USB 3.0 oraz aż 16 GB pamięci DDR3.(...)

czterordzeniowy procesor Intel Core i7 z zegarem 2.0 GHz, procesor graficzny Nvidia Quadro FX 3800M do profesjonalnych zastosowań, jak edycja wideo czy modelowanie 3D, a także kombinację dysków twardych lub napędów SSD.

Źródło - Gazeta/Chip

Rakieta w walizce ;)

Guest Godzio   
Guest Godzio

Niby tak, ale to komputer jak wyżej napisane do zastosowań profesjonalnych i dla zwykłego użytkownika będzie tylko i wyłącznie czymś sporo na wyrost, w dodatku nie wiem jak ta FX 3800M będzie sprawować się w grach. Poza tym, kupując komputer do takich celów jak renderowanie wideo czy 3D nie mysli się o laptopie tylko o bardzo wydajnej nawet kilkuprocesorowej stacji roboczej. O cenie tego W701 nie wspomnę...

Falkhor    63

Godzio - Taki lapek to spore ułatwienie dla projektantów, inżynierów, mechaników. Taszczenie za sobą owej kilku procesorowej stacji z całym majdanem to udręka.

Wg mnie rozwój laptopów idzie w stronę 'więcej mocy, mniej miejsca, większa mobilność' i to już nie pod kątem aplikacji biurowych czy prezentacji z PowerPinta. Taka maszynka jak ta powyżej to szczególnie cacko dla czarodziejów 3D pracujących w programach serii Autodesk czy 3D studio Max albo pracuje nad obróbką filmów - co oznacza, że nie jest dla kogoś, kto pyka sobie w najnowsze tytuły gier (karta grafiki może być ultra wydajna w grach, ale do AutoCada będzie warta całe g).

Zatem wg mnie linia bardzo mocnych laptopów będzie potrzebna, rozchwytywana i rozwijana równorzędnie, co stacjonarne PieCe.

I dobrze :D

darekielb    13

Godzio - Taki lapek to spore ułatwienie dla projektantów, inżynierów, mechaników. Taszczenie za sobą owej kilku procesorowej stacji z całym majdanem to udręka.

Tak, ale mało który projektant tworzy projekty w terenie bądź na wyjazdach :D więc jest to po prostu zbędne ;)

Ewentualnie posłuży do przedstawienia takich projektów na naradach, wystawach, targach itp.

Wszystkie firmy projektujące działają w biurach gdzie masz kompa stacjonarnego z dobrym chłodzeniem, dużym monitorem itd.

Na pewno będą rozwijane, ale tak czy siak w biurach zwykłego kompa nie zastąpią :D

Falkhor    63

Darekielb

Ewentualnie posłuży do przedstawienia takich projektów na naradach, wystawach, targach

Myślę właśnie o nich i wcale nie jest to jakieś niszowe zajęcie ;) Mowa zwłaszcza o prezentowaniu projektów albo pracy podczas spotkań, gdzie można nanosić poprawki, nowe koncepcje itd. i wizualizacja działa na klienta :D

zegfryd    0

Może niektórzy lubią pracować w łóżku, jednak lapek który opisałeś nie opłaca się kupować przeliczając cena/wydajność/zapotrzebowanie zresztą jak kogoś stać na maybach'a to po co ma jeździć ferrari. Ja tam mam poczciwego compala i visual oraz adobe cs4 działa jak trzeba, sądzę że 3dstudio też będzie. Zresztą i tak większość używa painta :)

maciej    32

Proszę o poradę, gdyż interesuje mnie zakup tableta i zainteresowany jestem dwoma modelami HP

Starszy model tx2 oraz nowym z marca 2010 tm2

Przykładowe aukcje na których znajduje się specyfikacja tych urządzeń. Który lepiej kupić (zastosowanie biurowe, grafika, programy, mało gier) ?

tm2 są droższe, zapewne przez świeża premierę rynkową

tx2

tm2

trzykropek    0

oprócz tego że jest zbudowany pod Viste to nie narzekam, 3Gb RAM, 250Gb HDD, Inter Core 2 Duo 1,83 Ghz, jaki będzie ten laptop to wyjdzie w praniu

Tak z ciekawości zapytam ile zapłaciłeś ze ten komputer? i ile cali ma 15czy17

ja mam della inspiron 1720.

17cali "bebechy" bardzo zbliżone do Twoich parametrów

Guest Godzio   
Guest Godzio

HP - minus

Pavilion - bardzo duży minus

Można bać się też o znane z Pavulonów wysokie temperatury (w dodatku tutaj mamy do czynienia z 12' - czyli w środku ciasno) to dodatkowo można być pewnym o spory hałas. A no i jescze jakość wykonania Pawulonów według mnie pozostawia wiele do życzenia - trachy, krachy i trzaski na każdym kroku występowały w większosci modeli jakie miałem nieprzyjemność trzymać w rękach. Ale przynajmniej klawiatury dobre mają.

Co do tego HP TM2 to myślę, że może być lepiej, bo Intel w nim zastosowany, pomimo stosunkowo (do pełnoprawnych procesorów) kiepskich osiągów, (platforma Intel CULV stawia na oszczędność energii, co da Ci więcej czasu na baterii) naprawdę mało się grzeje. Poza tym no nowy model, więc może akurat coś się zmieniło na plus w kwestii jakości wykonania... chociaż nic pewnego.