Jump to content
Sign in to follow this  
Gall

Jakiego laptopa wybrać?

Recommended Posts

maciej    32

Dziękuje Godzio za informacje.

Czy czuć znaczącą różnice między zastosowanymi procesorami ?

AMD Turion™ X2 Dual-Core Mobile Processor RM-75 (2.2GHz)

Intel® Pentium® Dual Core Processor SU4100 (1.3GHz,2M L2Cache

Oczywiście głownie interesuje mnie zastosowanie do programów, pracy, mniej do gier.

Czytając zagraniczne recenzje, faktycznie często padało hasło, że zastosowany amd strasznie się grzeje w owym sprzęcie. Ale też spotkałem się z głosami iż ten amd ma lepsze osiągi od intela w nowszym modelu. Jak to z tym jest ? Hmm 2 x 2.2 GHz a w nowszym 2 x 1.3 GHz jedno drugiemu nie równe ?

Guest Godzio   
Guest Godzio

To jest całkowicie inna kategoria procesorów.

Intel SU4100 to procesor, który z założenia ma być chłodny i energooszczędny kosztem wydajności - zastosowanie to głównie ultramobilne notebooki w rozmiarach typowo netbookowych. Nie jest to oczywiście zły procesor, do programów (napisz może jakich), filmów i innych takich będzie jak znalazł, o grach nie powiem dużo, bo tak czy inaczej GMA 4500M będzie sporym ograniczeniem. Starsze gry będą działać bez problemu.

Z drugiej strony jest ten Turion, gdzie nawet po częstotliwości taktowania na chłopski rozum stawia się na wydajność - jest to konkurent Intelowskiego T6500 i podobnych. Z tym, że HP w tańszych (czytaj Pavilionach) seriach kiepsko rozwiązuje chłodzenie, przez co niską skuteczność musi nadrabiać ono hałasem.

maciej    32

Programy typu :

Autocad, OpenOfiice, Opera, programy do grafiki, Gimp, do panoram, filmy, korzystanie z obrazów(filmów, zdjęć) HD itd.

Gry hmm może jak wyjdzie nowy starcraft, settlers to bym protestował ;) Nie jest to moja ulubiona dziedzina spędzania czasu ;)

Bardziej zależy mi na niezawodności i mobilności, w końcu dla tego wybieram tablet.

Hmm a co myślicie o tym ? Skoro mówisz że Hp są słabe ( ale jednak ceny konkurencyjne) to może coś takiego ? link (dysk mniejszy, ramu mniej :/ )

Guest Godzio   
Guest Godzio

A dlaczego upierasz się na tablet? Aż tak bardzo zależy Ci na dotykowym ekranie?

Do zastosowań jakie podałeś ten HP z SU4100 będzie wystarczający - oprócz wymienionych gier.

Dell wydajnościowo lepiej, jednak bateria trochę kiepskawa, skoro oczekujesz mobilności.