Jump to content
Sign in to follow this  
darekielb

Drobinka natury

Recommended Posts

Guest Godzio   
Guest Godzio

Genialnie niektóre, naprawdę, i pomyśl o tym co pisze Bake.

Przy okazji chciałbym zapytać, czy efekt uchwycenia czegoś tak, żeby było ostre, a reszta rozmazana jest możliwy tylko w drogich aparatach, zwykłą cyfrówką się nie da, prawda?

Ile może kosztować taki aparat, którym można robić takie zdjęcia? Czy warto kupować zestaw aparat + obiektyw, czy może aparat i jakiś oddzielny obiektyw? Czy w stanach wyszło by to taniej? Proszę o wypoiedź naszych forumowych fotografów :)

darekielb    13

Genialnie niektóre, naprawdę, i pomyśl o tym co pisze Bake.

już się zalogowałem, ale czekam na maila aktywacyjnego od focus.pl

Przy okazji chciałbym zapytać, czy efekt uchwycenia czegoś tak, żeby było ostre, a reszta rozmazana jest możliwy tylko w drogich aparatach, zwykłą cyfrówką się nie da, prawda?

Ile może kosztować taki aparat, którym można robić takie zdjęcia? Czy warto kupować zestaw aparat + obiektyw, czy może aparat i jakiś oddzielny obiektyw? Czy w stanach wyszło by to taniej? Proszę o wypoiedź naszych forumowych fotografów :)

Taki lub zbliżony efekt da się uzyskać każdym aparatem, który posiada manualne nastawy. Aktualnie większość kompaktów ma takie nastawy, ale zdarzają się wyjątki.

Ceny aparatów z manualnymi nastawami zaczynają się od około 300 zł, ale na pewno są i tańsze.

Jeśli kupować lustro z wymiennymi obiektywami to polecam obiektywy niepochodzące z fabrycznych zestawów (tzw. Kit).

Jeśli masz dojście bezpośrednie do sprzętu w stanach to jest spora różnica w cenie, ale jeśli masz zamiar kupować przez pośredników itd. to nie ma to sensu. Brak gwarancji uznawanej w Europie (u niektórych firm gwarancja obowiązuje na całym świecie), ale na to też trzeba zwracać uwagę mimo to, że aktualnie aparaty są w zasadzie bezawaryjne.

Ogólnie opłacalność i cel zakupu lustrzanki były omawiane już w tym temacie: KLIK

PS. dzięki za opinię na temat fotek

marko    3

Zaje..... fotki :)

Świetnie wyszły, tylko do takich zdjęć to chyba uzywasz jakiegoś filtra???

Jak dla mnie to w 100% idealnie dobrana EV, S, F, kadr itd....

GO robi tu robotę:) dodaje smaczku.

POZDRAWIAM:)

Guest Bake   
Guest Bake

1 2 3 i 4 wymiata, fajnie popatrzyć na te owady i robaki :) z ich perspektywy

darekielb    13

Świetnie wyszły, tylko do takich zdjęć to chyba uzywasz jakiegoś filtra???

Niestety jak narazie nie posiadałem i nie posiadam żadnego filtru, a nawet tulejki żeby je zamocować.

Ostatnio dopiero zrobiłem zakupy i czekam na przesyłki (tulejka, filtr UV i filtr polaryzacyjny).