Jump to content
Sign in to follow this  
Renenutet

CZym dla was jest Śmierć?

Recommended Posts

Renenutet    0

Witam... niedawno trafiłam na forum poświęcone sposobom samobójstwa. Zaciekawilo mnie to, dlatego tez chciałabynm wiedzieć czym jest dla was śmierć? ucieczką przed problemami? A jeśli ktoś zdecyduje się na samobojstwo, to czy bedzie tchorzem?

Falkhor    63

Jak dla mnie - dla człowieka, który nei chce sobie odbierać zycia 8) - jest naturalnym zakończeniem mojego zycia. Z tym że w rame naturalizmu wrzucam neiszcześliwe wypadki, choroby albo ostatecznie - starość. czy się jej boję? Trochę tak, bo nie do końca wiem, co jest po niej (oby coś było ;) ) i czy zasłuże sobie chociaz na czyściec.

Falkhor    63

Siss - Czy święty czy nie święty to się chyba dopiero na sądzie ostatecznym okaże, co nie? 8)

Guest Bake   
Guest Bake

o samóbójstwie jest napisane nawet w starożytnych tekstach....

I count the heads of those unborn

The accursed ones I'll find them all

If you die by your own hand

As a suicide you shall be damned

And if you try to save your soul

I will torment you - you shall not grow old

With every second and passing breath

You'll be so alone your soul will bleed to death

Iron Maiden Moonchild

Tak jak pisze zgadzam się w 100%. Samobójstwo to nigdy nie ejst dobre wyjście. Większość samobójców zabija się żeby zrobić na złość rodzinie żeby za nim płakali cierpieli.

Co do śmierci... Dziwna sprawa i w sumie niezbyt lubię o niej myśleć a kiedy już myślę dochodzę do wniosku że co ja tutaj robię powinienem być z tymi których kocham. Nie tracić czasu.

Falkhor    63

Bake - gdy ja tak patrze za okno - ładne niebo, jesienne liście, ciepło i słonecznie - w domu rodzinka 8) to też tak sobie myslę, ile to będzie trwać? I zauważam, że śmierc jest tym czyms, co nadaje zyciu nie tyle sens, co punkt, w którym my sami sobie odpowiemy, czy było po co zyć. Dlatego samobójstwo to tak, jakby wyskakiwac z pociągu przed dojechaniem do stacji.

pablo    0

No właśnie ile taka sielanka może trwać (oby jak najdłużej). Śmierć sama w sobie może nie jest straszna (każdy przecież wie że kiedyś taki dzień nastąpi i trzeba będzie odejść z tego ziemskiego padołu - w jakiś sposób przygotowuje się na to). Gorsza jest śmierć przedwczesna w wyniku splotu pewnych zdarzeń, której ani ty się nie spodziewasz, ani nikt z twoich bliskich.

Qmar    0

sielanka? hmm..

Nie wiem czy zycie na ziemi tutaj mozna tak nazwac lub jak kolwiek inaczej okreslic poniewaz nie mamy porownania (tego co byc moze było kiedys) lub/i tego co bedzie po naszym zyciu tutaj.

Człowiek pamieta to co było po jego narodzinach i nie wie co bedzie po jego smierci - ogolnie wrazenia odbierane na ziemi są na tyle miłe ze smierc (czyli koniec tego zycia) jest odbierane jako cos złego i zakonczeniem tej "sielanki". Moze istniec sytuacja ze po smierci bedzie cos lepszego nawet jesli to nie bedzie wieczne a rownie dobrze moze byc cos gorszego mimo wszsytko i tak nas to czeka predzej czy pozniej.

Jeżyk    43

Czym jest śmierć ? można rozpatrywać to w róznych płaszczyznach. Dla jednych będzie to wyzwolenie się z cierpień, dla innych zwrócenie na siebie uwagi, (śmierc samobójcza ) Małżonki wujek wybrał taką własnie śmierć.Nieporozumienia rodzinne. Na pozór nie był człowiekiem zbyt subtelnym, wydawało by się nawet "gruboskórnym" nie rozczulającym się nad sobą, a jednak ? Co przelało ten kielich goryczy ? Już dzień wczesniej zachowywał sie dziwnie, był milczący i podekscytowany. Postanowił pojechać do rodziny do Poznania (z Koszalina) wynajął znajomego mi taksowkarza. Pojechali. Po drodze jego nastrój pogorszył się, kazał sie zatrzymywać, to znowu zawracać, był zdenerwowany. Jednak ostatecznie dojechali na miejsce. Rozliczył się z taksówkarzem i został.Na drugi dzień skończyl życie na pasku w garażu. Ucieczka od rodzinnych problemów ? Zrobienie komuś na złość ? Chyba i jedno i drugie, a może dużo więcej. Krótka scenka z ludzkiego życiorysu.

A wracając do pytania, cóż, najprościej można odpowiedzieć tak: jest nieuchronnym etapem ludzkiego życia. Można tu mnożyć inne odpowiedzi, również prawdziwe i obiektywne, ale ta bedzie chyba najprostsza. Temat sam w sobie taki sobie, ale nie mowic o nim? Udawać że go niema ? Jest w naszej kulturze czymś smutnym, ale w innych cieszą się z tego.

Orka    0

hmm śmierć, moim zdaniem to jest taki koniec który nie

wiąże się z niczym dalej. Są różne tezy odnośnie tego co się dzieje po

śmierci, a według mnie to tylko nadzieje człowieka, omamianie go by

życie nie wydawało mu się bez sensu, ze to tylko jedna z dróg które musi

przejść. Jeśli jednak komuś się nie układa w życiu to wtedy faktycznie

nie myśląc racjonalnie czlowiek popełnia głupotę, czyli samobójstwo (ale

to dość ogólnie powiedziane jest, bo sa różne historie i nie można ich

wkładać do jednego worka). Albo tak jak mamy tez śmierć przez głupotę

ludzka, kiedy naraża się na niebezpieczeństwo innych; np. wypadki wszego

rodzaju, a juz zwłaszcza samochodowe; na tej stronce o wypadkach

http://polibkama.com/wypadki-samochodowe.html

fajnie piszą by przestrzec ludzi przed bezmyślnym postępowaniem, troche

uwrażliwić na niebezpieczeństwo jakie niesie codzienność, a moim

zdaniem to jest jedyne nasze życie, jedyny czas kiedy czujemy i

powinniśmy dbać o życie jak tylko potrafimy.

Falkhor    63

Patrząc przez wiarę - sytuacja jest dość jasno określona :)

A patrząc przez oczy fantazji... to nic nie jest jasno określone :)

Może to i dobrze? Tak sobie pofantazjować... Nikomu się krzywda nie dzieje przynajmniej...