Jump to content
Sign in to follow this  
Jeżyk

Kupiłeś coś smacznego ? Powiedz o tym innym

Recommended Posts

Jeżyk    43

Spotykamy czasem w handlu spożywczym rzeczy którymi jesteśmy mile zaskoczeni, gdyż są smaczne, zdrowe i nie drogie. Powiedzmy o tym innym. Dobre jedzonko warto pochwalić i propagować.

Ja od pewnego czasu kupuję np.chlebek sojowy. Jest bardzo smaczny i zdrowy. Jego składniki to ziarna soi, siemię lniane, i mąka żytnia i pszenna. Wypiekany jest w jednej z szczecińskich piekarni, ale jest dostępny w sieci sklepów w Koszalinie. Być może i na południu Polski któraś z piekarń również go wypieka.Polecam bo jest świetny.

Falkhor    63

1. Bułki pasterskie - od groma ziarenek słonecznika, dyni, moze nawet siemię jest 8)

2. Chleb sanacyjny na liściach kapusty - nasz regionalny produkt tradycyjny. 1 kroma takiego chleba to jak jeden zwykły chleb z hipermarketu - jesli chodzi o sytość. O smak - nie ma co porównywać.

3. Smalec ziołowy z Markowej - pod jajco albo do podsmażenia pieczeni - niezastąpiony

4. Bryndza :D

5. Trewal wędzony :D

Guest Bake   
Guest Bake

1 Hamburgery z LIDLA - 4 zł a smaczne i można sobie podjeść. No i zdrowe bo można dorzucić pomidora :D

2. Serek almette taki mały - tani i pyszny, najlepszy z ziołami

3. Serek topiony hochland z ziołami - pyszny

Falkhor    63

1. Chleb w ASI :D Póki co smakuje mi już od kilku lat i ciągle jest dobry :D

2. Masło roślinne z BIELMARU - używam pół na pół z masłem i chyba jedna z lepszych margaryn, jakie można kupić.

3. Serki topione Mlekovity w takich kiszkach 8)

Guest Bake   
Guest Bake

ja bardzo lubię......

paprykarz szczeciński :D uwielbiam go chociaż to białe to podobno jaja robaków :D (ryż) do tego jest bardzo tani ;)

sok z biedronki sunfruit - pyszny i zdrowy

Falkhor    63

Golonka w puszcze? To ja sugeruję golonkę w słiku :D Też z markowej. W galaretce jest, c warzywami i wogóle de best np. do placków po węgiersku :D /na ciepło ;) /

Jeżyk    43

Kolejny rarytas to szynka "po żydowsku" w plasterkach. Bardzo smaczna przyprawiona czosnkiem.

Ps.Że Żydzi lubili czosnek to wszystkim wiadomo, ale z tego co pamiętam to oni mięsa wieprzowego nie jadają bo to TREFNE ! (nie czyste) Ale może ten zakaz przestrzegali tylko ortodoksyjni Żydzi, a cała reszta odpuściła sobie te kulinarne rygory, sam nie wiem.

Falkhor    63

Bo świnka wg nich to zwierzę nieczyste, bo się tapla we własnej kupie (to tak delikatnie mówiąc, w Pulp Fiction jest fraza o tym właśnie 8) ).

Minikolby kukurydzy marynowane - ROLNIK 8)

ziomalka    0

Jasne, zupki Vifon z kurczaka, gorace kubki - juz chyb wszystkie smaki wyprobowalam ;)

A z takich bardziej ludzkich dan - polecam warzywa na potrawke chinska plus kurczak przysmazany z przyprawami i ryzem. Sycace, pozywne i naprawde smaczne ;)

Qmar    0

a ta potrawa to kupna czy robiona ? ;) bo zrobic kurczaka z ryzem to i ja potrafie ale w sklepie nie widziałem ;d

Falkhor    63

Takie mieszanki warzyw mrożonych Hortexu i Poltino. Warzywa na patelnię 8) Też to kiedyś konsumowałem, ale zbrzydło mi po kilku powiedzmy delikatnie - neiudanych porcjach 8)

Fasola czerwona Vortumnus (czy jakoś tak ;) ) SUUUPER SUPER! Są tańsze od tego, ale jak porównuję wagę, jakośc i cenę to to wydanie wypada najlepiej. Olewam Bondziułel.

Szczus    63

1 lazania z biedronki najlepsza jaka jadłem kupną

2 serek ziarnisty moje drugie śniadanie w pracy

3 oscypek z grilla niestety u nas trudno kupić prędzej w Bieszczadach, Tatrach

4 pasztet podlaski

5 parowki berlinki duża zawartość mięsa około 70 %

6 kefir z biedronki tani i dobry

7 musztarda rosyjska z biedronki mocna :D i tania

Falkhor    63

Ostatnio w Delikatesach Centrum pojawiły się ciekawe wersje rybek wędzonych - np. zawijany łosoś z pomidorami i bazylią. Polecam :D

Julka    1

W ostatni piątek kupiłam sernik z rodzynkami w czekoladzie na wierzchu. Cukiernia (chyba Miriada, ale nie jestem pewna nazwy) koło parku, obok hotelu Alfred, ale wejście od strony parku. Smaczny. 24 zł /1 kg.

Jarucha    30

Sun Cider zakupiony w Piwach Regionalnych w Łańcucie za 6.50zł na poziomie, nie tak dobry jak angielski, mógłby być lekko kwaśniejszy, ale mimo wszystko polecam