Jump to content
Sign in to follow this  
maciej

Fotokody w naszym zyciu

Recommended Posts

maciej    32

Czy słyszeliście o tym w sumie nowym w Polsce systemie przedstawiania informacji ;) ?

Powoli już wokół nas coraz częściej widzimy fotokody (rachunki, sklepy, strony www).

Czy korzystacie z fotokodów ? Co myślicie o tej technice ?

PS. W mojej stopce jest moja wizytówka w formacie fotokodu :D

Na dole forum (strona główna) tez znajduje się znaczek fotokodu informujący o NFM ;)

Falkhor    63

Yyyyy... Jakoś mnie to nie kręci 8) Fotokody są dobre dla maszyn, ale po co dla ludzi? :D W sensie co one mają robić w relacjach człowiek-człowiek? bez aparatury to po kiego takie coś miec np. na szyi? ;)

maciej    32

Fotokody w bardzo dobry sposób są wykorzystywane na zachodzie np w reklamach. Sa bardzo wygodne, gdyż są szybkie ;)

Skanujesz telefonem fotokod i od razu łączysz sie np z odpowiednia www, lub masz wizytówkę widzianego samochodu na drodze (nie zawsze zdoła się zapamiętać numer do zainteresowanej firmy :D ) widziałem już takie samochody na Podkarpaciu. Najeżdżam telefonem na fotokod na samochodzie i mam pełne dane (adres, strona www, e-mail, telefon) w swoim telefonie pod ręką ;)

Falku mnóstwo innych zastosowań mają fotkody :) W Krakowie w restauracjach w Menu już co raz częściej zaczynaj figurować. Najeżdżam na przysmak i wiem z czego się on składa. Bez zbędnego wypisywania tego w Menu :D

Guest Bake   
Guest Bake

Moim zdaniem to zupełny bezsens i utrudnianie życia ludziom. Już widze jak tłumy ślęczą nad tymi fotokodami ze swoimi telefonami. Dobra zabawka dla ludzi którzy lubią takie rzeczy. Dla zwykłego zjadacza chleba zupełnie nie przydatny gadzet.

maciej    32

Bake jestem zwykłym zjadaczem chleba i korzystam z fotokodów na co dzień :D

Czekamy na zdanie innych użytkowników ;)